نسخه آزمایشی
سخـن روز
آیت الله عاملی: قلب مؤمن بین دو انگشت خدا قرار دارد و خداوند است که در قلب او تصرف می‌کند.
آرشیو اخبار

ملت ایران، در سایه رهبری مقام معظم رهبری، در راستای تحقق وحدت اسلامی گام برداشتهاست.

223  

امام جمعه اردبیل شرکت در نماز عید سعید فطر را نشانه وحدت و همدلی مردم دانست و گفت: ملت ایران در سایه رهبری داهیانه ‏مقام معظم رهبری در راستای تحقق این وحدت اسلامی گام اساسی برداشته‌است

آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز عید فطر اردبیل که در شهیدگاه اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: ولایت به‌عنوان زنجیره استحکام وحدت اسلامی محسوب می‌شود و ملت ایران در سایه رهبری داهیانه ‏مقام معظم رهبری در راستای تحقق این وحدت اسلامی گام اساسی برداشته‌اند.‏

وی ضمن تبریک عید سعید فطر افزود:  مسلمانان جهان پس از یک ماه روزه‌داری و بندگی روز عید سعید فطر در صفوفی به هم فشرده، همدل و همراه به نماز ایستاده و وحدت اسلامی را به نمایش گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل فطر را عید ضیافت الهی دانست و گفت: این عید مقدمه عید قربان به‌عنوان عید لقاء‌الله و کنگره عظیم حج است و از این روز فصل جدیدی به روی مومنان گشوده شده و با تداوم این بندگی باید همچنان در مسیر اطاعت از پروردگار متعال قدم برداشت.

آیت‌الله  عاملی بیان کرد: در عید فطر انسان طهارت و پاک گشته و چه زیباست که این زیبایی در تداوم رمضان در بقیه ایام سال نیز ادامه یابد.

وی با اشاره به آثار تربیتی عید فطر بیان کرد: فلسفه عید، نماز و روزه به ولایت گره خورده است و این ولایت است که به عنوان حلقه محکم این عبادات محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از فطر، قربان و غدیر به عنوان سه عید مهم اسلامی نام برد و افزود: این اعیاد هدیه الهی و کرامت فردی و اجتماعی برای مسلمانان است.

 نماز عبادی سیاسی عید سعید فطر در تمامی مناطق استان اردبیل با حضور گسترده مردم مومن برگزار شد و  نمازگزاران پایان یک ماه روزه‌داری و بندگی به درگاه خداوند متعال را جشن گرفتند.


نویسنده : مدیریت کل
1396/04/05

کلمات کلیدی:
نسخهPDF نسخه pdf
نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر در مورد مطلب

نام *
ایمیل *
متن نظر *
ارسال
اخبار اخیر
پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی و پژوهشی دارلارشاد مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله سید حسن عاملی