نسخه آزمایشی
سخـن روز
آیت الله عاملی: قلب مؤمن بین دو انگشت خدا قرار دارد و خداوند است که در قلب او تصرف میکند.

 درخواست امام جمعه اردبیل: تشکیل کمپین نوروز ساده و بی تکلیف

امام جمعه اردبیل از تشکیل کمپین نوروز ساده و بی تکلیف خبر داد و گفت: انتظار میرود عید نوروز را به شکل ساده برگزار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: این روزها مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی طبقات متوسط و دهک های پایین جامعه را تحت تاثیر قرار داده و نزدیکی سال نو مزید بر علت شده است. از تمام اهالی استان و بلکه از هر عزیزی که در ایران اسلامی در هرکجای کشور صدای ما را می شنود می خواهم با همت جمعی و تعهد انسانی و قدسی، امسال نوروز را ساده برگزار کنند به همین جهت از همین خطبه کمپینی را اعلان می کنیم بنام "نوروز را بی تکلف و ساده برگزار کنیم". از همه می خواهم به این کمپین وارد شوند و آن را با تمام توان تبلیغ کنند. امید من در این باب بیشتر از همه به خانم هاست چون رمز موفقیت این طرح، دست خانم هاست. هیچ تردیدی ندارم که ورود به این کمپین عبادت بسیار بزرگی است. هر کس به انسانیت، عزت، شرف و کرامت انسان ها حرمت قائل است، این اقدام را تبلیغ نماید.

حضرت آیت الله عاملی گفت: هرکس می خواهد پا جای پای انبیاء بگذارد و کار انبیاء را انجام دهد و فردا با انبیاء محشور شود، این پیشنهاد را عمل و آن را تبلیغ نماید. هرکس می خواهد قرآن فردای قیامت برای او شفع مشفع باشد به آیه «يَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِي كَانَتْ عَلَيْهِمْ» (157 / اعراف) عمل کند و یک راه مهم آن در زمان ما تبلیغ همین ایده است. من از صدا و سیمای استان، از شبکه های ملی، از فعالان فضای مجازی، از ائمه جمعه کشور، از تمام تریبون داران، از آژانس های خبری، از اساتید دانشگاه و معلمین عزیز می خواهم در تبلیغ این ایده جهت برداشتن بخشی از فشار از ملت بزرگ ما مخصوصا در ایام عید سهیم باشند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس نماد قدرت، نبوغ علمی و تسلیم ناپذیری ملت ماست. زمانی در این کشور از صفر تا صد صنعت نفت دست خارجی ها بود. آنها با کار در ایران از ما علاوه بر حقوق، حق توحش هم می گرفتند. در باور کسی نبود که ایران زمانی بتواند در شدیدترین تحریم، که یک پیچ پالایشگاهی را هم به ما نمی دهند به صورت کاملا بومی و بدون حضور خارجی ها بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه را راه اندازی کند.

وی افزود: حجم تولید در این پالایشگاه بسیار بالاست. 360 هزار بشکه در روز و تولید روزانه فعلی 45 میلیون لیتر بنزین یورو 5 که مطابق با 50 درصد بنزین مصرفی کل کشور است و با راه اندازی سایر فاز ها به 105 میلیون لیتر در روز خواهد رسید و با این حساب ایران عملا به بازار صادرات بنزین و ارزآوری از آن جهت وارد می شود همه این ها به همت سپاه معظم و همکاری دولت است و اگر سپاه وارد عمل نمی شد در این وا نفسای ارزی، دولت باید سالانه 8 میلیارد دلار ارز مصرف می کرد تا بنزین وارد کند تا کشور دچار التهاب و آشفتگی نگردد. چقدر خوب است نماینده ای که چند ماه پیش در مجلس داد می زد که سپاه باید به پادگان برگردد، سرش را پایین بیاندازد و عرق خجالت از جبین خود پاک کند. سپاه لازم نیست به پادگان برگردد آنچه لازم است این است که اینگونه نماینده ها از اردوگاه دشمن خارج و به جمع ملت برگردند.

وی ادامه داد: این پالایشگاه، نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور است؛ یعنی صنعتی کاملا جدید است. از همین جا به شرکت بزرگ نفتی دنیا یعنی توتال که با وجود قرارداد رسمی به بهانه تحریم، ساخت پالایشگاه را در ایران متوقف کرد می گوییم هر کجا در ساخت پالایشگاه به مشکل علمی برخورد کردید حتما به جوانان ما اطلاع دهید تا مشکل شما را حل کنند!

امام جمعه اردبیل بیان کرد: ملت ما باید بداند که میانگین سنی افرادی که در ساخت این پالایشگاه کار کردند، 5/32 است و بالاخره تشکر ما از مقام معظم رهبری است که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، جرأت کارهای بزرگ را به جوانان ما دادند. با راه اندازی این پالایشگاه، ایران نه تنها به صادرات بنزین، بلکه به صادرات این فن آوری بسیار پیچیده وارد شده است.

وی گفت: با این افتدار، همه دولت هایی که در ایران سر کار می آیند، باید از خام فروشی اجتناب کنند. تفاوت درآمد در حلقه اول که خام است و حلقه آخر تولید، زمین تا آسمان است. ما از همین جا به ترامپ که می خواهد گاز ما به عراق و ترکیه صادر نشود و این دو کشور هم نمی پذیرند می گوییم از اینکه ما را به مصرف گاز در مجموعه های صنعتی سوق می دهید و ما را از خام فروشی محروم می کنید و ما را در حساس ترین و اساسی ترین نیاز کشور خودکفا کردید، تشکر داریم و یقین کنید که با ادامه تحریم به تدریج در بقیه نیازهای اساسی خود نیز به خودکفایی خواهیم رسید.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها در بررسی آثار تحریم اظهار داشت: ما در صنعت نفت و پالایشگاه در نقطه صقر بودیم و با تحریم رشد کردیم. عسلویه به طول 80 کیلومتر پر از پتروشیمی و پالایشگاه است و همه آنها به دست مهندسین ایرانی ساخته شده اند.

ما در صنعت پتروشیمی صفر بودیم با تحریم رشد کردیم و به اوج رسیدیم.

وی افزود: در استخراج نفت و گاز در نقطه صفر بودیم حالا به برکت تحریم در وسط دریا سکوهای عظیم نفتی را خودمان نصب می کنیم و در عمق سه هزار متری کف دریا گاز ترش استخراج می کنیم بحدیکه شرکت های نفت و گاز بعضی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با تطمیع مهندسین ما و پیشنهاد دادن حقوق های بالا و خانه و ماشین در صدد جذب متخصصین ما هستند.

از سلول های بنیادی اگر حرف می زدیم ما را مسخره می کردند و یک امر رؤیایی برای ما بود و حالا به برکت تحریم، رتبه دوم دنیا را داریم.

در احداث نیروگاه بطور کامل وابسته بودیم و حالا در اثر تحریم آن چنان اوج گرفتیم که تمام کشورهای همسایه از ایران برق می خرند. این تابستان ایران به عراق برق نفروخت، نا آرامی عراق را فرا گرفت.

 در نانو تکنولوژی صفر صفر بودیم و حالا با تحریم جزء ده کشور اول هستیم.

در داروسازی وابسته مطلق بودیم حالا در اثر تحریم به خودکفایی 90 درصد رسیدیم.

وی ادامه داد: در کشتی سازی صفر بودیم با تحریم کشتی رانی بین المللی و حذف بیمه و قطع رابطه شرکتهای بین المللی کشتی رانی، ما در صنعت کشتی سازی به اوج رسیدیم و حالا کشتی های غول پیکر برای کشورهای دیگر می سازیم.

در هواپیماهای جنگی صفر بودیم با تحریم به تولید انبوه رسیدیم.

در سدسازی صفر بودیم تمام سدهای موجود در زمان شاه مال خارجی ها و تکنولوژِی های آنهاست حالا بعد از تحریم پیچیده ترین سد ها را ساخته ایم.

در صنایع هوا و فضا هیچ هیچ بودیم اما با تحریم به اوج رسیدیم.

در صنعت ماهواره صفر بودیم با تحریم به اوج رسیدیم و حالا ایران موجود زنده به فضا می فرستد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در فناوری فضایی ما از عقب مانده ترین ها بودیم اما حالا به برکت تحریم طبق اظهار نظر موسسه معتبر جهانی فوترون ایران یکی از قدرت های نوظهور در عرصه فناوری فضایی و یازدهمین کشور در این فن است. در توان هسته ای صفر بودیم تحریم ما را به اوج رساند و حالا نیروگاه هسته ای بوشهر بدون حتی یک کارشناس خارجی اداره می شود. زمانی سوخت هسته ای رآکتور تهران تمام می شد و ما به سوخت 20 درصد محتاج بودیم هرچه به اروپا التماس می کردیم که اگر این رآکتور خاموش شود ما از رادیو داروها محروم می شویم و مریض های ما می میرند. گفتند بگذارید بمیرند و اعتناء نکردند! خودمان دست به تولید سوخت 20 درصد زدیم وقتی تولید آن را اعلان کردیم گفتند دروغ است اما نمی دانستند آنچه دروغ است این گزاره است که "اراده ملت ایران با تحریم شکسته می شود."

وی افزود: در توان موشکی صفر بودیم و سرهنگ های قذافی موشکهای ما را پرتاب می کردند و ارتش حافظ اسد به ما پرتاب آن را یاد می دادند. وقتی تحریم شدیم به تولید موشک نقطه زن با برد دو هزار کیلومتر رسیدیم و الان 8 نوع موشک ما توسط آنها موشک بسیار خطرناک شناخته شده است که طبق نظر آنها حتما باید خلع سلاح شویم یعنی همه را نابود یا به آنها تحویل دهیم!

وی بیان کرد: در صنایع نظامی صفر بودیم با تحریم به اوج رسیدیم و حالا جزو 20 کشور مقتدر نظامی دنیا هستیم. آنها با تحریم تسلیحاتی، ما را در صنایع نظامی نه تنها خودکفا کردند بلکه باعث شدند به بیش از 50 کشور صادرات سلاح داشته باشیم. رونمایی از زیردریایی فاتح غرور مقدس ملت ما را احیاء کرد و بر حکومت آمریکا بر فضای داخل آب در دریای عمان خاتمه بخشید و آنها فهمیدند که حتی در داخل آب بیخ گوش آنها هستیم. صفر تا صد این زیردریایی نیز به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است. صنعت زیردریایی بسیار پیچیده است این زیردریایی 52 هزار قطعه دارد و پانصد شرکت صنعتی و علمی و مراکز دانش بنیان روی آن کار کرده اند. ایران همچنین اخیرا از یک ناو جنگی پیشرفته نیز به نام سهند رونمایی کرد و باعث شد که مجلات علمی آمریکا چندین هفته از خطر آن بنویسند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: ما قبل از تحریم، شتاب علمی نداشتیم بعد از تحریم طبق گزارش پایگاه اسکوپوس رتبه شتاب علمی ایران در رشد تولید مقالات علمی بین 25 کشور برتر علمی دنیا از دهم سال 2012 به رتبه اول سال 2016 رسیده است. یعنی بیشترین ارجاعات علمی در دنیا به مقالات علمی دانشمندان و نخبگان ما بوده است.

وی افزود: این موضوع بسیار حساس و برای آنها بسیار نگران کننده است از این رو این هفته ترامپ دو دانشگاه بزرگ ما را که نه تنها سرمایه ما بلکه سرمایه بشریت است تحریم کرد و ثابت کرد که با پیشرفت علمی ملت ما مخالف است و این کافی است که ما با تحمل ناملایمات با نهایت اقتدار در برابر فزون خواهی های آنها بایستیم.

وی ادامه داد: بزرگترین محرومیت برای یک ملت محرومیت علمی و بزرگترین اهانت محروم کردن آنها از علم و فناوری و آخرین یافته های علمی است ما به ترامپ می گوییم دیر آمدید دیگر تحریم دانشگاه ها و مجامع علمی ما جواب نمی دهد چون اساتید و نخبگان علمی ما به پیشرفت های علمی فوق العاده دست یافته اند.

وی افزود: من همت بلند مقام معظم رهبری را تحسین می کنم که اخیرا فرمود دنیا پیشرفت های علمی را به هر نقطه رسانده ما باید از همان نقطه تحولات علمی را پیش ببریم و در تولید دانش جهانی سهیم باشیم

حضرت آیت الله عاملی در خاتمه اظهار داشت: همه این موفقیت ها از تحریم است اگر تحریم نبود قطعا فناوری های ذکر شده را از خارج وارد می کردیم و به خودکفایی نمی رسیدیم از این رو از قدیم گفته اند لکل شر خیر! حالا به آمریکایی ها می گوییم اگر تحریم را ادامه دهید در صنایع باقی مانده نیز خودکفا خواهیم شد.

وی افزود: وزارت صنعت و معدن لیستی چاپ کرده و در آن موارد احتیاج کشور به تولید و استقلال و خودکفایی را به صنعتگران و سرمایه گذاران عرضه کرده است.

وی همچنین خطاب به تحریم کنندگان گفت: در نهایت تحریم شما پشیمان خواهید شد راه را از اول اشتباه رفته اید و ما از سر خیرخواهی به شما می گوییم بازگشت از نصف راه شکست پیروزی است!

روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

امام جمعه اردبیل از تشکیل کمپین نوروز ساده و بی تکلیف خبر داد و گفت: انتظار میرود عید نوروز را به شکل ساده برگزار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: این روزها مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی طبقات متوسط و دهک های پایین جامعه را تحت تاثیر قرار داده و نزدیکی سال نو مزید بر علت شده است. از تمام اهالی استان و بلکه از هر عزیزی که در ایران اسلامی در هرکجای کشور صدای ما را می شنود می خواهم با همت جمعی و تعهد انسانی و قدسی، امسال نوروز را ساده برگزار کنند به همین جهت از همین خطبه کمپینی را اعلان می کنیم بنام "نوروز را بی تکلف و ساده برگزار کنیم". از همه می خواهم به این کمپین وارد شوند و آن را با تمام توان تبلیغ کنند. امید من در این باب بیشتر از همه به خانم هاست چون رمز موفقیت این طرح، دست خانم هاست. هیچ تردیدی ندارم که ورود به این کمپین عبادت بسیار بزرگی است. هر کس به انسانیت، عزت، شرف و کرامت انسان ها حرمت قائل است، این اقدام را تبلیغ نماید.

حضرت آیت الله عاملی گفت: هرکس می خواهد پا جای پای انبیاء بگذارد و کار انبیاء را انجام دهد و فردا با انبیاء محشور شود، این پیشنهاد را عمل و آن را تبلیغ نماید. هرکس می خواهد قرآن فردای قیامت برای او شفع مشفع باشد به آیه «يَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِي كَانَتْ عَلَيْهِمْ» (157 / اعراف) عمل کند و یک راه مهم آن در زمان ما تبلیغ همین ایده است. من از صدا و سیمای استان، از شبکه های ملی، از فعالان فضای مجازی، از ائمه جمعه کشور، از تمام تریبون داران، از آژانس های خبری، از اساتید دانشگاه و معلمین عزیز می خواهم در تبلیغ این ایده جهت برداشتن بخشی از فشار از ملت بزرگ ما مخصوصا در ایام عید سهیم باشند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس نماد قدرت، نبوغ علمی و تسلیم ناپذیری ملت ماست. زمانی در این کشور از صفر تا صد صنعت نفت دست خارجی ها بود. آنها با کار در ایران از ما علاوه بر حقوق، حق توحش هم می گرفتند. در باور کسی نبود که ایران زمانی بتواند در شدیدترین تحریم، که یک پیچ پالایشگاهی را هم به ما نمی دهند به صورت کاملا بومی و بدون حضور خارجی ها بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه را راه اندازی کند.

وی افزود: حجم تولید در این پالایشگاه بسیار بالاست. 360 هزار بشکه در روز و تولید روزانه فعلی 45 میلیون لیتر بنزین یورو 5 که مطابق با 50 درصد بنزین مصرفی کل کشور است و با راه اندازی سایر فاز ها به 105 میلیون لیتر در روز خواهد رسید و با این حساب ایران عملا به بازار صادرات بنزین و ارزآوری از آن جهت وارد می شود همه این ها به همت سپاه معظم و همکاری دولت است و اگر سپاه وارد عمل نمی شد در این وا نفسای ارزی، دولت باید سالانه 8 میلیارد دلار ارز مصرف می کرد تا بنزین وارد کند تا کشور دچار التهاب و آشفتگی نگردد. چقدر خوب است نماینده ای که چند ماه پیش در مجلس داد می زد که سپاه باید به پادگان برگردد، سرش را پایین بیاندازد و عرق خجالت از جبین خود پاک کند. سپاه لازم نیست به پادگان برگردد آنچه لازم است این است که اینگونه نماینده ها از اردوگاه دشمن خارج و به جمع ملت برگردند.

وی ادامه داد: این پالایشگاه، نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور است؛ یعنی صنعتی کاملا جدید است. از همین جا به شرکت بزرگ نفتی دنیا یعنی توتال که با وجود قرارداد رسمی به بهانه تحریم، ساخت پالایشگاه را در ایران متوقف کرد می گوییم هر کجا در ساخت پالایشگاه به مشکل علمی برخورد کردید حتما به جوانان ما اطلاع دهید تا مشکل شما را حل کنند!

امام جمعه اردبیل بیان کرد: ملت ما باید بداند که میانگین سنی افرادی که در ساخت این پالایشگاه کار کردند، 5/32 است و بالاخره تشکر ما از مقام معظم رهبری است که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، جرأت کارهای بزرگ را به جوانان ما دادند. با راه اندازی این پالایشگاه، ایران نه تنها به صادرات بنزین، بلکه به صادرات این فن آوری بسیار پیچیده وارد شده است.

وی گفت: با این افتدار، همه دولت هایی که در ایران سر کار می آیند، باید از خام فروشی اجتناب کنند. تفاوت درآمد در حلقه اول که خام است و حلقه آخر تولید، زمین تا آسمان است. ما از همین جا به ترامپ که می خواهد گاز ما به عراق و ترکیه صادر نشود و این دو کشور هم نمی پذیرند می گوییم از اینکه ما را به مصرف گاز در مجموعه های صنعتی سوق می دهید و ما را از خام فروشی محروم می کنید و ما را در حساس ترین و اساسی ترین نیاز کشور خودکفا کردید، تشکر داریم و یقین کنید که با ادامه تحریم به تدریج در بقیه نیازهای اساسی خود نیز به خودکفایی خواهیم رسید.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها در بررسی آثار تحریم اظهار داشت: ما در صنعت نفت و پالایشگاه در نقطه صقر بودیم و با تحریم رشد کردیم. عسلویه به طول 80 کیلومتر پر از پتروشیمی و پالایشگاه است و همه آنها به دست مهندسین ایرانی ساخته شده اند.

ما در صنعت پتروشیمی صفر بودیم با تحریم رشد کردیم و به اوج رسیدیم.

وی افزود: در استخراج نفت و گاز در نقطه صفر بودیم حالا به برکت تحریم در وسط دریا سکوهای عظیم نفتی را خودمان نصب می کنیم و در عمق سه هزار متری کف دریا گاز ترش استخراج می کنیم بحدیکه شرکت های نفت و گاز بعضی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با تطمیع مهندسین ما و پیشنهاد دادن حقوق های بالا و خانه و ماشین در صدد جذب متخصصین ما هستند.

از سلول های بنیادی اگر حرف می زدیم ما را مسخره می کردند و یک امر رؤیایی برای ما بود و حالا به برکت تحریم، رتبه دوم دنیا را داریم.

در احداث نیروگاه بطور کامل وابسته بودیم و حالا در اثر تحریم آن چنان اوج گرفتیم که تمام کشورهای همسایه از ایران برق می خرند. این تابستان ایران به عراق برق نفروخت، نا آرامی عراق را فرا گرفت.

 در نانو تکنولوژی صفر صفر بودیم و حالا با تحریم جزء ده کشور اول هستیم.

در داروسازی وابسته مطلق بودیم حالا در اثر تحریم به خودکفایی 90 درصد رسیدیم.

وی ادامه داد: در کشتی سازی صفر بودیم با تحریم کشتی رانی بین المللی و حذف بیمه و قطع رابطه شرکتهای بین المللی کشتی رانی، ما در صنعت کشتی سازی به اوج رسیدیم و حالا کشتی های غول پیکر برای کشورهای دیگر می سازیم.

در هواپیماهای جنگی صفر بودیم با تحریم به تولید انبوه رسیدیم.

در سدسازی صفر بودیم تمام سدهای موجود در زمان شاه مال خارجی ها و تکنولوژِی های آنهاست حالا بعد از تحریم پیچیده ترین سد ها را ساخته ایم.

در صنایع هوا و فضا هیچ هیچ بودیم اما با تحریم به اوج رسیدیم.

در صنعت ماهواره صفر بودیم با تحریم به اوج رسیدیم و حالا ایران موجود زنده به فضا می فرستد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در فناوری فضایی ما از عقب مانده ترین ها بودیم اما حالا به برکت تحریم طبق اظهار نظر موسسه معتبر جهانی فوترون ایران یکی از قدرت های نوظهور در عرصه فناوری فضایی و یازدهمین کشور در این فن است. در توان هسته ای صفر بودیم تحریم ما را به اوج رساند و حالا نیروگاه هسته ای بوشهر بدون حتی یک کارشناس خارجی اداره می شود. زمانی سوخت هسته ای رآکتور تهران تمام می شد و ما به سوخت 20 درصد محتاج بودیم هرچه به اروپا التماس می کردیم که اگر این رآکتور خاموش شود ما از رادیو داروها محروم می شویم و مریض های ما می میرند. گفتند بگذارید بمیرند و اعتناء نکردند! خودمان دست به تولید سوخت 20 درصد زدیم وقتی تولید آن را اعلان کردیم گفتند دروغ است اما نمی دانستند آنچه دروغ است این گزاره است که "اراده ملت ایران با تحریم شکسته می شود."

وی افزود: در توان موشکی صفر بودیم و سرهنگ های قذافی موشکهای ما را پرتاب می کردند و ارتش حافظ اسد به ما پرتاب آن را یاد می دادند. وقتی تحریم شدیم به تولید موشک نقطه زن با برد دو هزار کیلومتر رسیدیم و الان 8 نوع موشک ما توسط آنها موشک بسیار خطرناک شناخته شده است که طبق نظر آنها حتما باید خلع سلاح شویم یعنی همه را نابود یا به آنها تحویل دهیم!

وی بیان کرد: در صنایع نظامی صفر بودیم با تحریم به اوج رسیدیم و حالا جزو 20 کشور مقتدر نظامی دنیا هستیم. آنها با تحریم تسلیحاتی، ما را در صنایع نظامی نه تنها خودکفا کردند بلکه باعث شدند به بیش از 50 کشور صادرات سلاح داشته باشیم. رونمایی از زیردریایی فاتح غرور مقدس ملت ما را احیاء کرد و بر حکومت آمریکا بر فضای داخل آب در دریای عمان خاتمه بخشید و آنها فهمیدند که حتی در داخل آب بیخ گوش آنها هستیم. صفر تا صد این زیردریایی نیز به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است. صنعت زیردریایی بسیار پیچیده است این زیردریایی 52 هزار قطعه دارد و پانصد شرکت صنعتی و علمی و مراکز دانش بنیان روی آن کار کرده اند. ایران همچنین اخیرا از یک ناو جنگی پیشرفته نیز به نام سهند رونمایی کرد و باعث شد که مجلات علمی آمریکا چندین هفته از خطر آن بنویسند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: ما قبل از تحریم، شتاب علمی نداشتیم بعد از تحریم طبق گزارش پایگاه اسکوپوس رتبه شتاب علمی ایران در رشد تولید مقالات علمی بین 25 کشور برتر علمی دنیا از دهم سال 2012 به رتبه اول سال 2016 رسیده است. یعنی بیشترین ارجاعات علمی در دنیا به مقالات علمی دانشمندان و نخبگان ما بوده است.

وی افزود: این موضوع بسیار حساس و برای آنها بسیار نگران کننده است از این رو این هفته ترامپ دو دانشگاه بزرگ ما را که نه تنها سرمایه ما بلکه سرمایه بشریت است تحریم کرد و ثابت کرد که با پیشرفت علمی ملت ما مخالف است و این کافی است که ما با تحمل ناملایمات با نهایت اقتدار در برابر فزون خواهی های آنها بایستیم.

وی ادامه داد: بزرگترین محرومیت برای یک ملت محرومیت علمی و بزرگترین اهانت محروم کردن آنها از علم و فناوری و آخرین یافته های علمی است ما به ترامپ می گوییم دیر آمدید دیگر تحریم دانشگاه ها و مجامع علمی ما جواب نمی دهد چون اساتید و نخبگان علمی ما به پیشرفت های علمی فوق العاده دست یافته اند.

وی افزود: من همت بلند مقام معظم رهبری را تحسین می کنم که اخیرا فرمود دنیا پیشرفت های علمی را به هر نقطه رسانده ما باید از همان نقطه تحولات علمی را پیش ببریم و در تولید دانش جهانی سهیم باشیم

حضرت آیت الله عاملی در خاتمه اظهار داشت: همه این موفقیت ها از تحریم است اگر تحریم نبود قطعا فناوری های ذکر شده را از خارج وارد می کردیم و به خودکفایی نمی رسیدیم از این رو از قدیم گفته اند لکل شر خیر! حالا به آمریکایی ها می گوییم اگر تحریم را ادامه دهید در صنایع باقی مانده نیز خودکفا خواهیم شد.

وی افزود: وزارت صنعت و معدن لیستی چاپ کرده و در آن موارد احتیاج کشور به تولید و استقلال و خودکفایی را به صنعتگران و سرمایه گذاران عرضه کرده است.

وی همچنین خطاب به تحریم کنندگان گفت: در نهایت تحریم شما پشیمان خواهید شد راه را از اول اشتباه رفته اید و ما از سر خیرخواهی به شما می گوییم بازگشت از نصف راه شکست پیروزی است!

روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

مدیریت کل
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: این روزها مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی طبقات متوسط و دهک های پایین جامعه را تحت تاثیر قرار داده و نزدیکی سال نو مزید بر علت شده است. از تمام اهالی استان و بلکه از هر عزیزی که در ایران اسلامی در هرکجای کشور صدای ما را می شنود می خواهم با همت جمعی و تعهد انسانی و قدسی، امسال نوروز را ساده برگزار کنند به همین جهت از همین خطبه کمپینی را اعلان می کنیم بنام "نوروز را بی تکلف و ساده برگزار کنیم". از همه می خواهم به این کمپین وارد شوند و آن را با تمام توان تبلیغ کنند. امید من در این باب بیشتر از همه به خانم هاست چون رمز موفقیت این طرح، دست خانم هاست. هیچ تردیدی ندارم که ورود به این کمپین عبادت بسیار بزرگی است. هر کس به انسانیت، عزت، شرف و کرامت انسان ها حرمت قائل است، این اقدام را تبلیغ نماید.

حضرت آیت الله عاملی گفت: هرکس می خواهد پا جای پای انبیاء بگذارد و کار انبیاء را انجام دهد و فردا با انبیاء محشور شود، این پیشنهاد را عمل و آن را تبلیغ نماید. هرکس می خواهد قرآن فردای قیامت برای او شفع مشفع باشد به آیه «يَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِي كَانَتْ عَلَيْهِمْ» (157 / اعراف) عمل کند و یک راه مهم آن در زمان ما تبلیغ همین ایده است. من از صدا و سیمای استان، از شبکه های ملی، از فعالان فضای مجازی، از ائمه جمعه کشور، از تمام تریبون داران، از آژانس های خبری، از اساتید دانشگاه و معلمین عزیز می خواهم در تبلیغ این ایده جهت برداشتن بخشی از فشار از ملت بزرگ ما مخصوصا در ایام عید سهیم باشند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس نماد قدرت، نبوغ علمی و تسلیم ناپذیری ملت ماست. زمانی در این کشور از صفر تا صد صنعت نفت دست خارجی ها بود. آنها با کار در ایران از ما علاوه بر حقوق، حق توحش هم می گرفتند. در باور کسی نبود که ایران زمانی بتواند در شدیدترین تحریم، که یک پیچ پالایشگاهی را هم به ما نمی دهند به صورت کاملا بومی و بدون حضور خارجی ها بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه را راه اندازی کند.

وی افزود: حجم تولید در این پالایشگاه بسیار بالاست. 360 هزار بشکه در روز و تولید روزانه فعلی 45 میلیون لیتر بنزین یورو 5 که مطابق با 50 درصد بنزین مصرفی کل کشور است و با راه اندازی سایر فاز ها به 105 میلیون لیتر در روز خواهد رسید و با این حساب ایران عملا به بازار صادرات بنزین و ارزآوری از آن جهت وارد می شود همه این ها به همت سپاه معظم و همکاری دولت است و اگر سپاه وارد عمل نمی شد در این وا نفسای ارزی، دولت باید سالانه 8 میلیارد دلار ارز مصرف می کرد تا بنزین وارد کند تا کشور دچار التهاب و آشفتگی نگردد. چقدر خوب است نماینده ای که چند ماه پیش در مجلس داد می زد که سپاه باید به پادگان برگردد، سرش را پایین بیاندازد و عرق خجالت از جبین خود پاک کند. سپاه لازم نیست به پادگان برگردد آنچه لازم است این است که اینگونه نماینده ها از اردوگاه دشمن خارج و به جمع ملت برگردند.

وی ادامه داد: این پالایشگاه، نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور است؛ یعنی صنعتی کاملا جدید است. از همین جا به شرکت بزرگ نفتی دنیا یعنی توتال که با وجود قرارداد رسمی به بهانه تحریم، ساخت پالایشگاه را در ایران متوقف کرد می گوییم هر کجا در ساخت پالایشگاه به مشکل علمی برخورد کردید حتما به جوانان ما اطلاع دهید تا مشکل شما را حل کنند!

امام جمعه اردبیل بیان کرد: ملت ما باید بداند که میانگین سنی افرادی که در ساخت این پالایشگاه کار کردند، 5/32 است و بالاخره تشکر ما از مقام معظم رهبری است که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، جرأت کارهای بزرگ را به جوانان ما دادند. با راه اندازی این پالایشگاه، ایران نه تنها به صادرات بنزین، بلکه به صادرات این فن آوری بسیار پیچیده وارد شده است.

وی گفت: با این افتدار، همه دولت هایی که در ایران سر کار می آیند، باید از خام فروشی اجتناب کنند. تفاوت درآمد در حلقه اول که خام است و حلقه آخر تولید، زمین تا آسمان است. ما از همین جا به ترامپ که می خواهد گاز ما به عراق و ترکیه صادر نشود و این دو کشور هم نمی پذیرند می گوییم از اینکه ما را به مصرف گاز در مجموعه های صنعتی سوق می دهید و ما را از خام فروشی محروم می کنید و ما را در حساس ترین و اساسی ترین نیاز کشور خودکفا کردید، تشکر داریم و یقین کنید که با ادامه تحریم به تدریج در بقیه نیازهای اساسی خود نیز به خودکفایی خواهیم رسید.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها در بررسی آثار تحریم اظهار داشت: ما در صنعت نفت و پالایشگاه در نقطه صقر بودیم و با تحریم رشد کردیم. عسلویه به طول 80 کیلومتر پر از پتروشیمی و پالایشگاه است و همه آنها به دست مهندسین ایرانی ساخته شده اند.

ما در صنعت پتروشیمی صفر بودیم با تحریم رشد کردیم و به اوج رسیدیم.

وی افزود: در استخراج نفت و گاز در نقطه صفر بودیم حالا به برکت تحریم در وسط دریا سکوهای عظیم نفتی را خودمان نصب می کنیم و در عمق سه هزار متری کف دریا گاز ترش استخراج می کنیم بحدیکه شرکت های نفت و گاز بعضی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با تطمیع مهندسین ما و پیشنهاد دادن حقوق های بالا و خانه و ماشین در صدد جذب متخصصین ما هستند.

از سلول های بنیادی اگر حرف می زدیم ما را مسخره می کردند و یک امر رؤیایی برای ما بود و حالا به برکت تحریم، رتبه دوم دنیا را داریم.

در احداث نیروگاه بطور کامل وابسته بودیم و حالا در اثر تحریم آن چنان اوج گرفتیم که تمام کشورهای همسایه از ایران برق می خرند. این تابستان ایران به عراق برق نفروخت، نا آرامی عراق را فرا گرفت.

 در نانو تکنولوژی صفر صفر بودیم و حالا با تحریم جزء ده کشور اول هستیم.

در داروسازی وابسته مطلق بودیم حالا در اثر تحریم به خودکفایی 90 درصد رسیدیم.

وی ادامه داد: در کشتی سازی صفر بودیم با تحریم کشتی رانی بین المللی و حذف بیمه و قطع رابطه شرکتهای بین المللی کشتی رانی، ما در صنعت کشتی سازی به اوج رسیدیم و حالا کشتی های غول پیکر برای کشورهای دیگر می سازیم.

در هواپیماهای جنگی صفر بودیم با تحریم به تولید انبوه رسیدیم.

در سدسازی صفر بودیم تمام سدهای موجود در زمان شاه مال خارجی ها و تکنولوژِی های آنهاست حالا بعد از تحریم پیچیده ترین سد ها را ساخته ایم.

در صنایع هوا و فضا هیچ هیچ بودیم اما با تحریم به اوج رسیدیم.

در صنعت ماهواره صفر بودیم با تحریم به اوج رسیدیم و حالا ایران موجود زنده به فضا می فرستد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در فناوری فضایی ما از عقب مانده ترین ها بودیم اما حالا به برکت تحریم طبق اظهار نظر موسسه معتبر جهانی فوترون ایران یکی از قدرت های نوظهور در عرصه فناوری فضایی و یازدهمین کشور در این فن است. در توان هسته ای صفر بودیم تحریم ما را به اوج رساند و حالا نیروگاه هسته ای بوشهر بدون حتی یک کارشناس خارجی اداره می شود. زمانی سوخت هسته ای رآکتور تهران تمام می شد و ما به سوخت 20 درصد محتاج بودیم هرچه به اروپا التماس می کردیم که اگر این رآکتور خاموش شود ما از رادیو داروها محروم می شویم و مریض های ما می میرند. گفتند بگذارید بمیرند و اعتناء نکردند! خودمان دست به تولید سوخت 20 درصد زدیم وقتی تولید آن را اعلان کردیم گفتند دروغ است اما نمی دانستند آنچه دروغ است این گزاره است که "اراده ملت ایران با تحریم شکسته می شود."

وی افزود: در توان موشکی صفر بودیم و سرهنگ های قذافی موشکهای ما را پرتاب می کردند و ارتش حافظ اسد به ما پرتاب آن را یاد می دادند. وقتی تحریم شدیم به تولید موشک نقطه زن با برد دو هزار کیلومتر رسیدیم و الان 8 نوع موشک ما توسط آنها موشک بسیار خطرناک شناخته شده است که طبق نظر آنها حتما باید خلع سلاح شویم یعنی همه را نابود یا به آنها تحویل دهیم!

وی بیان کرد: در صنایع نظامی صفر بودیم با تحریم به اوج رسیدیم و حالا جزو 20 کشور مقتدر نظامی دنیا هستیم. آنها با تحریم تسلیحاتی، ما را در صنایع نظامی نه تنها خودکفا کردند بلکه باعث شدند به بیش از 50 کشور صادرات سلاح داشته باشیم. رونمایی از زیردریایی فاتح غرور مقدس ملت ما را احیاء کرد و بر حکومت آمریکا بر فضای داخل آب در دریای عمان خاتمه بخشید و آنها فهمیدند که حتی در داخل آب بیخ گوش آنها هستیم. صفر تا صد این زیردریایی نیز به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است. صنعت زیردریایی بسیار پیچیده است این زیردریایی 52 هزار قطعه دارد و پانصد شرکت صنعتی و علمی و مراکز دانش بنیان روی آن کار کرده اند. ایران همچنین اخیرا از یک ناو جنگی پیشرفته نیز به نام سهند رونمایی کرد و باعث شد که مجلات علمی آمریکا چندین هفته از خطر آن بنویسند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: ما قبل از تحریم، شتاب علمی نداشتیم بعد از تحریم طبق گزارش پایگاه اسکوپوس رتبه شتاب علمی ایران در رشد تولید مقالات علمی بین 25 کشور برتر علمی دنیا از دهم سال 2012 به رتبه اول سال 2016 رسیده است. یعنی بیشترین ارجاعات علمی در دنیا به مقالات علمی دانشمندان و نخبگان ما بوده است.

وی افزود: این موضوع بسیار حساس و برای آنها بسیار نگران کننده است از این رو این هفته ترامپ دو دانشگاه بزرگ ما را که نه تنها سرمایه ما بلکه سرمایه بشریت است تحریم کرد و ثابت کرد که با پیشرفت علمی ملت ما مخالف است و این کافی است که ما با تحمل ناملایمات با نهایت اقتدار در برابر فزون خواهی های آنها بایستیم.

وی ادامه داد: بزرگترین محرومیت برای یک ملت محرومیت علمی و بزرگترین اهانت محروم کردن آنها از علم و فناوری و آخرین یافته های علمی است ما به ترامپ می گوییم دیر آمدید دیگر تحریم دانشگاه ها و مجامع علمی ما جواب نمی دهد چون اساتید و نخبگان علمی ما به پیشرفت های علمی فوق العاده دست یافته اند.

وی افزود: من همت بلند مقام معظم رهبری را تحسین می کنم که اخیرا فرمود دنیا پیشرفت های علمی را به هر نقطه رسانده ما باید از همان نقطه تحولات علمی را پیش ببریم و در تولید دانش جهانی سهیم باشیم

حضرت آیت الله عاملی در خاتمه اظهار داشت: همه این موفقیت ها از تحریم است اگر تحریم نبود قطعا فناوری های ذکر شده را از خارج وارد می کردیم و به خودکفایی نمی رسیدیم از این رو از قدیم گفته اند لکل شر خیر! حالا به آمریکایی ها می گوییم اگر تحریم را ادامه دهید در صنایع باقی مانده نیز خودکفا خواهیم شد.

وی افزود: وزارت صنعت و معدن لیستی چاپ کرده و در آن موارد احتیاج کشور به تولید و استقلال و خودکفایی را به صنعتگران و سرمایه گذاران عرضه کرده است.

وی همچنین خطاب به تحریم کنندگان گفت: در نهایت تحریم شما پشیمان خواهید شد راه را از اول اشتباه رفته اید و ما از سر خیرخواهی به شما می گوییم بازگشت از نصف راه شکست پیروزی است!

روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

Starts: 12-18-1397
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی و پژوهشی دارالارشاد مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله سید حسن عاملی

SiteMap