نسخه آزمایشی
سخـن روز
آیت الله عاملی: قلب مؤمن بین دو انگشت خدا قرار دارد و خداوند است که در قلب او تصرف میکند.

 آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر باشد

امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر باشد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به سفر فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء به استان اردبیل اظهار داشت: با وجود تحریم و تنگدستی دولت، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، کشور را به کارگاه تبدیل کرده است و در استان ما نیز این هفته تصمیمات بسیار مبارکی گرفته‌اند.

وی افزود: این قرارگاه قبلا در استان ما اقدامات مختلفی از جمله احداث سد سبلان، احداث سد سقزچی، بزرگاه اردبیل به نیر، بزرگراه اردبیل تا سه راهی صحرا و پل سه راهی صحرا، احداث جاده‌های دسترسی سد عمارت و تونل انحرافی و خرید نیروگاه اردبیل را عهده دار شده و به نتیجه رسانده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های در دست اجرای قرارگاه خاتم الانبیاء در استان اردبیل گفت:  اجرای عملیات زیرسازی در قطعه شماره 4 اردبیل به میانه به طول 36 کیلومتر با 110 دهنه پل که تا یک ماه آینده کل فعالیت این قطعه به پایان می‌رسد و آماده ریل‌گذاری می‌شود و اجرای 43 کیلومتر بزرگراه سه راهی صحرا به مشگین‌شهر که 25 کیلومتر آن تا یک ماه آینده افتتاح می‌شود و الباقی آن تا تابستان آینده به اتمام می رسد و تا مشگین شهر بزرگراه خواهیم داشت، توسط این قرارگاه انجام می‌شود.

عاملی تصریح کرد: انجام مطالعات راه آهن اردبیل به شمال استان (پارس آباد) که خوشبختانه مطالعات اولیه آن با داشتن توجیه اقتصادی به اتمام رسیده و طراحی 25 کیلومتر اول آن شروع شده و طراحی و ساخت بیمارستان 540 تختخوابی اردبیل که نقشه‌های اولیه آن به اتمام رسیده و در سفر رئیس جمهور محترم عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد، از دیگر اقدامات این قرارگاه در استان خواهد بود.

وی اجرای فاز دوم نیروگاه اردبیل به ارزش 5 هزار میلیارد تومان به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های نیروگاهی قرارگاه خاتم در کشور است که تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت نیروگاه به تولید 1440 مگاوات برق افزایش خواهد یافت که استان را حداقل تا 10 سال آینده جهت سرمایه‌گذاری و توسعه از برق بی نیاز خواهد کرد را از دیگر برنامه‌های در اردبیل عنوان کرد.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اجرای چهار خطه کردن جاده گرمی – بیله سوار به طول 55 کیلومتر که عملیات اجرایی آن تا 45 روز آینده آغاز خواهد شد و تهیه پیش نویس همکاری قرارگاه با استانداری و راه و شهرسازی جهت تامین مالی و اجرای حداقل 200 کیلومتر جاده های چهارخطه در شمال و جنوب استان نیز توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام می‌شود.

عاملی اظهار کرد: در حال حاضر در استان حدود 740 کیلومتر راه اصلی داریم که باید جهت ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات و توسعه گردشگری صنعتی و کشاورزی به بزرگراه تبدیل گردند که تا کنون در استان از 740 کیلومتر 140 کیلومتر انجام شده و امسال 60 کیلومتر اضافه خواهد شد که جمعا می‌شود 200 کیلومتر که تا رسیدن به 740 کیلومتر 540 کیلومتر دیگر نیاز داریم که فقط در ظرف سه سال آینده (تا سال 1400) با برنامه ریزی انجام شده که در سفر رئیس جمهور منظور خواهد شد، حداقل 250 کیلومتر اضافه می گردد یعنی تا سه سال آینده بزرگراه های ما از 140 کیلومتر حال حاضر به 450 کیلومتر خواهد رسید که این یک توفیق بزرگ است که قسمت اعظم آن توسط قرارگاه انجام می‌شود.

وی افزود: فرمانده قرارگاه خاتم در بازدید از استان پیشنهاد کردند که در بخش معدن هم سرمایه‌گذاری نمایند که قرار است اکیپ فنی آنها جهت بررسی روز شنبه 16 شهریورماه در استان حضور یافته و نسبت به بررسی این موضوع اقدام لازم به عمل آورند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: این هفته روزنامه فایننشال تایمز که در انگلستان منتشر می‌شود افشاء کرد که یک مسئول بسیار مهم آمریکایی به کاپیتان کشتی ایرانی که مملو از نفت است پیشنهاد کرده که مسیر خود را کج و به طرف اسرائیل برود.

عاملی گفت: به این کاپیتان گفته شده در مقابل این همکاری چند میلیون دلار پول می گیرد و آمریکا یک زندگی مرفه برای او در خود آمریکا فراهم می کند و به او اقامت و پناهندگی در آمریکا را می دهد؛ به او گفتند اگر با ما همکاری کنی، تمام این امتیاز ها را به تو می دهیم اما این کاپیتان که آخیلیش کومار نام دارد با شجاعت و حریت تمام کل این پیشنهادات را رد کرده است؛ بعد از آن آمریکا او را تهدید کرده و گفته عقوبت و تنبیه های بزرگی برای او آماده خواهد کرد و تمام موجودی او در آمریکا را مصادره خواهد کرد با این حال آمریکا از پاک بودن خود و از دفاع خود از حقوق بشر و عدالت و از ارزش‌های دموکراسی صحبت می‌کند و اعتقاد دارد که رهبری دنیای آزاد را بر عهده دارد.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: بعد از روزنامه فوق، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز این اقدام زشت را تصدیق کرد که این اقدام بسیار مشمئز کننده دولت آمریکا نشان می دهد که اولا حکومت آمریکا از نظر اخلاقی و ارزش‌های انسانی فوق العاده سقوط کرده است، البته این پیشنهاد از دولت ترامپ که قبلاً مراکز فحشا و کازینو ها و مراکز قمار محل درآمد او بود، بعید نیست.

عاملی بیان کرد: ثانیا اوج ضعف آمریکا در برابر ایران را می‌رساند که آنقدر مستاصل شده که به رشوه به نیروهای ایرانی پناه برده است؛ یک ابرقدرت وقتی می‌خواهد با رشوه در برابر ایران به مقاصد شوم خود برسد که این نشان می‌دهد که این قدرت دیگر ابر قدرت یا رهبر جهان نیست و ثالثا این اقدام نشان می دهد که محاصره اقتصادی ایران کاملا شکست خورده و آمریکا مجبور شده به رشوه پناه ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: این کاپیتان کشتی ایرانی که از اهالی هند است خود و همکارانش سه هفته در زندان حکومت جبل الطارق ماند اما روحیه خود را از دست نداد و ثابت کرد که در دنیا انسان‌هایی وجود دارند که نمی شود آنها را با پول خرید ولو فشار بسیار زیاد باشد چنین انسان هایی از شرف و حیثیت خود تنازل نمی‌کنند؛ او حتی حاضر نشد که با وجود مجازات‌ها و عقوبات ظالمانه حکومت آمریکا بر او از شرف کاری خود دست بکشد و به وجدان خود و انسانیت خود خیانت کند.

وی افزود: او ایرانی نیست یک هندی است و شاید مسلمان هم نیست بلکه پایبند به اصول اخلاقی است؛ این را مقایسه کنید با رشوه‌هایی که عمر البشیر از عربستان گرفت و در مقابل  ارتش سودان را به  یمن فرستاد و هزاران مسلمان بی گناه و زن ها و بچه ها را کشت و این را مقایسه کنید با رشوه 700 میلیون دلاری عربستان به نجیب رزاق نخست وزیر مخلوع و تحت محاکمه مالزی که بعد از اخذ این رشوه دمار از روزگار شیعیان مالزی درآورد؛ یک زرتشتی ایرانی گفت حسین داماد ما ست و ما افتخار می کنیم که حسین داماد ما جمله‌ای جهانی گفته است جمله ای که جهان امروز به شدت به آن محتاج است و آن این جمله است «اِن لم یکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعاد فکونوا احراراً فی دنیا کم».

عاملی بیان کرد: در این حادثه یک انسان فقیر هندی یک ابرقدرت هسته‌ای جهان را بی آبرو کرد چون به وجدان خود خیانت نکرد؛ یک نویسنده عرب نوشته این کشتی ایرانی با این اقدام خود به یک عقده بزرگ برای آمریکا تبدیل شده است.

وی افزود: قبلا آمریکا به حکومت جبل طارق گفت این کشتی و کاپیتان آن و کارمندان آن را آزاد نکن ولی حکومت جبل طارق گفت من بنای درگیری با ایران را ندارم و کشتی را آزاد کرد این نیز یک ضربه بزرگ برای آمریکا بود. ضربه بزرگتر این است که آمریکا جرأت مصادره و دستگیری کشتی ایرانی را ندارد با اینکه در آب‌های آزاد و دور از ایران و در کنار ناوهای بزرگ آمریکایی است و مخصوصا اینکه دولت آمریکا حکم مصادره این کشتی را صادر کرده اما جرأت نزدیک شدن به آن و جرأت تنفیذ حکم خود را ندارد بلکه به حکومت جبل طارق می گوید تو حکم مرا تنفیذ کن.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: آمریکا از ترس ایران به کاپیتان می‌گوید تو به طرف ما بیا تا به تو امتیازات بزرگ بدهیم و این نهایت ضعف دولت آمریکا و نهایت ننگ و عار برای آنها و نهایت سرشکستگی برای ملت آمریکاست؛ آمریکا می خواست این کشتی با اختیار کاپیتان به اسرائیل برود سپس در اسرائیل حکم خود را تنفیذ نماید. همه این ها نشان می دهد که آمریکا دیگر یک ببر کاغذی است و «ان بیته اوهن من بیت العنکبوت».

عاملی تصریح کرد: ترامپ در هیچ معرکه ای در مقابل ایران و منطقه پیروز نشده است بلکه در تمام معارک باخته است. او نه فقط در عرصه محاصره اقتصادی ایران بلکه در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها و معرکه‌ها باخته است.

 نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آمریکا دو هفته پیش با نهایت زبونی به حزب الله لبنان التماس کرد که از اسرائیل انتقام نگیرد و در مقابل آمریکا تحریم حزب‌الله را بردارد اما حزب‌الله به این پیشنهاد موهن جواب رد داد.

وی افزود: این هفته نیز به حوثیون التماس کرد که با هم مذاکره کنیم نفس این پیشنهاد نشان می دهد که پشت سر ائتلاف بر ضد یمن آمریکا ایستاده است و عربستان فقط یک ابزار است. آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر به تعبیر سازمان ملل باشد که در آن بیش از 20 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند؛ رد این پیشنهاد توسط  انصارالله یمن  یک شکست دیگر برای آمریکاست که انصارالله یمن ضمن رد این پیشنهاد گفت نفس این پیشنهاد، هم نصرت برای ماست و هم نشان حقانیت ماست.

عاملی گفت: آمریکا از حالا به ایران التماس می‌کند که در سفر آتی رئیس جمهور ما به نیویورک با آقای روحانی ملاقات کند این التماس نیز یک شکست بزرگ است چنان برای مذاکره التماس می‌کند که انگار راضی است کفش  ایرانی ها را ببوسد؛ اسقاط هواپیمای جاسوسی بسیار پیشرفته آمریکا توسط ایران نیز یک شکست بزرگ برای حکومت آمریکا بود این هواپیما در ارتفاع 38 کیلومتری پرواز می کرد هواپیماهای معمولی در ارتفاع 18 کیلومتری پرواز می کنند آمریکا یقین داشت که هیچ ضدهوایی به ارتفاع 38 کیلومتری نمی رسد ایران موشک ضدهوایی سوم خرداد را تولید کرده بود ولی قادر به امتحان و آزمایش آن نبود تا این که هواپیمای جاسوسی آمریکا از غیب رسید و ایران به راحتی آن را ساقط کرد که از آن زمان این پیشرفت علمی ایران برای آمریکایی‌ها کابوس شده است و آنها اعلان کرده‌اند که پهپادهای جاسوسی ما باید از این به بعد برای ارتفاع 60 کیلومتری ساخته شوند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: دستگیری کشتی انگلیسی در ازاء شیطنت دولت انگلیس شکست بسیار بزرگ دیگر برای آمریکا بود چون ناوهای آمریکایی که در آن نزدیکی بودند به شدت به کاپیتان انگلیسی پیغام می دادند که به دستور ایرانی ها اعتناء نکن و به طرف ایران نرو، وقتی نیروهای ما تعلل کاپیتان را دیدند با هلیکوپتر به عرشه کشتی پیاده شدند و خودشان هدایت کشتی را به طرف ساحل ایران به عهده گرفتند که همه اینها در برابر ناوهای جنگی آمریکا اتفاق افتاد و عجیب این است که بعد از پیاده شدن نیروهای ایران در عرشه کشتی انگلیس، آمریکایی‌ها پیغام خود را عوض کردند و به کاپیتان اعلام کردند ما مسئول امنیت شما نیستیم.

 روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل

امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر باشد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به سفر فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء به استان اردبیل اظهار داشت: با وجود تحریم و تنگدستی دولت، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، کشور را به کارگاه تبدیل کرده است و در استان ما نیز این هفته تصمیمات بسیار مبارکی گرفته‌اند.

وی افزود: این قرارگاه قبلا در استان ما اقدامات مختلفی از جمله احداث سد سبلان، احداث سد سقزچی، بزرگاه اردبیل به نیر، بزرگراه اردبیل تا سه راهی صحرا و پل سه راهی صحرا، احداث جاده‌های دسترسی سد عمارت و تونل انحرافی و خرید نیروگاه اردبیل را عهده دار شده و به نتیجه رسانده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های در دست اجرای قرارگاه خاتم الانبیاء در استان اردبیل گفت:  اجرای عملیات زیرسازی در قطعه شماره 4 اردبیل به میانه به طول 36 کیلومتر با 110 دهنه پل که تا یک ماه آینده کل فعالیت این قطعه به پایان می‌رسد و آماده ریل‌گذاری می‌شود و اجرای 43 کیلومتر بزرگراه سه راهی صحرا به مشگین‌شهر که 25 کیلومتر آن تا یک ماه آینده افتتاح می‌شود و الباقی آن تا تابستان آینده به اتمام می رسد و تا مشگین شهر بزرگراه خواهیم داشت، توسط این قرارگاه انجام می‌شود.

عاملی تصریح کرد: انجام مطالعات راه آهن اردبیل به شمال استان (پارس آباد) که خوشبختانه مطالعات اولیه آن با داشتن توجیه اقتصادی به اتمام رسیده و طراحی 25 کیلومتر اول آن شروع شده و طراحی و ساخت بیمارستان 540 تختخوابی اردبیل که نقشه‌های اولیه آن به اتمام رسیده و در سفر رئیس جمهور محترم عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد، از دیگر اقدامات این قرارگاه در استان خواهد بود.

وی اجرای فاز دوم نیروگاه اردبیل به ارزش 5 هزار میلیارد تومان به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های نیروگاهی قرارگاه خاتم در کشور است که تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت نیروگاه به تولید 1440 مگاوات برق افزایش خواهد یافت که استان را حداقل تا 10 سال آینده جهت سرمایه‌گذاری و توسعه از برق بی نیاز خواهد کرد را از دیگر برنامه‌های در اردبیل عنوان کرد.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اجرای چهار خطه کردن جاده گرمی – بیله سوار به طول 55 کیلومتر که عملیات اجرایی آن تا 45 روز آینده آغاز خواهد شد و تهیه پیش نویس همکاری قرارگاه با استانداری و راه و شهرسازی جهت تامین مالی و اجرای حداقل 200 کیلومتر جاده های چهارخطه در شمال و جنوب استان نیز توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام می‌شود.

عاملی اظهار کرد: در حال حاضر در استان حدود 740 کیلومتر راه اصلی داریم که باید جهت ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات و توسعه گردشگری صنعتی و کشاورزی به بزرگراه تبدیل گردند که تا کنون در استان از 740 کیلومتر 140 کیلومتر انجام شده و امسال 60 کیلومتر اضافه خواهد شد که جمعا می‌شود 200 کیلومتر که تا رسیدن به 740 کیلومتر 540 کیلومتر دیگر نیاز داریم که فقط در ظرف سه سال آینده (تا سال 1400) با برنامه ریزی انجام شده که در سفر رئیس جمهور منظور خواهد شد، حداقل 250 کیلومتر اضافه می گردد یعنی تا سه سال آینده بزرگراه های ما از 140 کیلومتر حال حاضر به 450 کیلومتر خواهد رسید که این یک توفیق بزرگ است که قسمت اعظم آن توسط قرارگاه انجام می‌شود.

وی افزود: فرمانده قرارگاه خاتم در بازدید از استان پیشنهاد کردند که در بخش معدن هم سرمایه‌گذاری نمایند که قرار است اکیپ فنی آنها جهت بررسی روز شنبه 16 شهریورماه در استان حضور یافته و نسبت به بررسی این موضوع اقدام لازم به عمل آورند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: این هفته روزنامه فایننشال تایمز که در انگلستان منتشر می‌شود افشاء کرد که یک مسئول بسیار مهم آمریکایی به کاپیتان کشتی ایرانی که مملو از نفت است پیشنهاد کرده که مسیر خود را کج و به طرف اسرائیل برود.

عاملی گفت: به این کاپیتان گفته شده در مقابل این همکاری چند میلیون دلار پول می گیرد و آمریکا یک زندگی مرفه برای او در خود آمریکا فراهم می کند و به او اقامت و پناهندگی در آمریکا را می دهد؛ به او گفتند اگر با ما همکاری کنی، تمام این امتیاز ها را به تو می دهیم اما این کاپیتان که آخیلیش کومار نام دارد با شجاعت و حریت تمام کل این پیشنهادات را رد کرده است؛ بعد از آن آمریکا او را تهدید کرده و گفته عقوبت و تنبیه های بزرگی برای او آماده خواهد کرد و تمام موجودی او در آمریکا را مصادره خواهد کرد با این حال آمریکا از پاک بودن خود و از دفاع خود از حقوق بشر و عدالت و از ارزش‌های دموکراسی صحبت می‌کند و اعتقاد دارد که رهبری دنیای آزاد را بر عهده دارد.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: بعد از روزنامه فوق، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز این اقدام زشت را تصدیق کرد که این اقدام بسیار مشمئز کننده دولت آمریکا نشان می دهد که اولا حکومت آمریکا از نظر اخلاقی و ارزش‌های انسانی فوق العاده سقوط کرده است، البته این پیشنهاد از دولت ترامپ که قبلاً مراکز فحشا و کازینو ها و مراکز قمار محل درآمد او بود، بعید نیست.

عاملی بیان کرد: ثانیا اوج ضعف آمریکا در برابر ایران را می‌رساند که آنقدر مستاصل شده که به رشوه به نیروهای ایرانی پناه برده است؛ یک ابرقدرت وقتی می‌خواهد با رشوه در برابر ایران به مقاصد شوم خود برسد که این نشان می‌دهد که این قدرت دیگر ابر قدرت یا رهبر جهان نیست و ثالثا این اقدام نشان می دهد که محاصره اقتصادی ایران کاملا شکست خورده و آمریکا مجبور شده به رشوه پناه ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: این کاپیتان کشتی ایرانی که از اهالی هند است خود و همکارانش سه هفته در زندان حکومت جبل الطارق ماند اما روحیه خود را از دست نداد و ثابت کرد که در دنیا انسان‌هایی وجود دارند که نمی شود آنها را با پول خرید ولو فشار بسیار زیاد باشد چنین انسان هایی از شرف و حیثیت خود تنازل نمی‌کنند؛ او حتی حاضر نشد که با وجود مجازات‌ها و عقوبات ظالمانه حکومت آمریکا بر او از شرف کاری خود دست بکشد و به وجدان خود و انسانیت خود خیانت کند.

وی افزود: او ایرانی نیست یک هندی است و شاید مسلمان هم نیست بلکه پایبند به اصول اخلاقی است؛ این را مقایسه کنید با رشوه‌هایی که عمر البشیر از عربستان گرفت و در مقابل  ارتش سودان را به  یمن فرستاد و هزاران مسلمان بی گناه و زن ها و بچه ها را کشت و این را مقایسه کنید با رشوه 700 میلیون دلاری عربستان به نجیب رزاق نخست وزیر مخلوع و تحت محاکمه مالزی که بعد از اخذ این رشوه دمار از روزگار شیعیان مالزی درآورد؛ یک زرتشتی ایرانی گفت حسین داماد ما ست و ما افتخار می کنیم که حسین داماد ما جمله‌ای جهانی گفته است جمله ای که جهان امروز به شدت به آن محتاج است و آن این جمله است «اِن لم یکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعاد فکونوا احراراً فی دنیا کم».

عاملی بیان کرد: در این حادثه یک انسان فقیر هندی یک ابرقدرت هسته‌ای جهان را بی آبرو کرد چون به وجدان خود خیانت نکرد؛ یک نویسنده عرب نوشته این کشتی ایرانی با این اقدام خود به یک عقده بزرگ برای آمریکا تبدیل شده است.

وی افزود: قبلا آمریکا به حکومت جبل طارق گفت این کشتی و کاپیتان آن و کارمندان آن را آزاد نکن ولی حکومت جبل طارق گفت من بنای درگیری با ایران را ندارم و کشتی را آزاد کرد این نیز یک ضربه بزرگ برای آمریکا بود. ضربه بزرگتر این است که آمریکا جرأت مصادره و دستگیری کشتی ایرانی را ندارد با اینکه در آب‌های آزاد و دور از ایران و در کنار ناوهای بزرگ آمریکایی است و مخصوصا اینکه دولت آمریکا حکم مصادره این کشتی را صادر کرده اما جرأت نزدیک شدن به آن و جرأت تنفیذ حکم خود را ندارد بلکه به حکومت جبل طارق می گوید تو حکم مرا تنفیذ کن.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: آمریکا از ترس ایران به کاپیتان می‌گوید تو به طرف ما بیا تا به تو امتیازات بزرگ بدهیم و این نهایت ضعف دولت آمریکا و نهایت ننگ و عار برای آنها و نهایت سرشکستگی برای ملت آمریکاست؛ آمریکا می خواست این کشتی با اختیار کاپیتان به اسرائیل برود سپس در اسرائیل حکم خود را تنفیذ نماید. همه این ها نشان می دهد که آمریکا دیگر یک ببر کاغذی است و «ان بیته اوهن من بیت العنکبوت».

عاملی تصریح کرد: ترامپ در هیچ معرکه ای در مقابل ایران و منطقه پیروز نشده است بلکه در تمام معارک باخته است. او نه فقط در عرصه محاصره اقتصادی ایران بلکه در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها و معرکه‌ها باخته است.

 نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آمریکا دو هفته پیش با نهایت زبونی به حزب الله لبنان التماس کرد که از اسرائیل انتقام نگیرد و در مقابل آمریکا تحریم حزب‌الله را بردارد اما حزب‌الله به این پیشنهاد موهن جواب رد داد.

وی افزود: این هفته نیز به حوثیون التماس کرد که با هم مذاکره کنیم نفس این پیشنهاد نشان می دهد که پشت سر ائتلاف بر ضد یمن آمریکا ایستاده است و عربستان فقط یک ابزار است. آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر به تعبیر سازمان ملل باشد که در آن بیش از 20 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند؛ رد این پیشنهاد توسط  انصارالله یمن  یک شکست دیگر برای آمریکاست که انصارالله یمن ضمن رد این پیشنهاد گفت نفس این پیشنهاد، هم نصرت برای ماست و هم نشان حقانیت ماست.

عاملی گفت: آمریکا از حالا به ایران التماس می‌کند که در سفر آتی رئیس جمهور ما به نیویورک با آقای روحانی ملاقات کند این التماس نیز یک شکست بزرگ است چنان برای مذاکره التماس می‌کند که انگار راضی است کفش  ایرانی ها را ببوسد؛ اسقاط هواپیمای جاسوسی بسیار پیشرفته آمریکا توسط ایران نیز یک شکست بزرگ برای حکومت آمریکا بود این هواپیما در ارتفاع 38 کیلومتری پرواز می کرد هواپیماهای معمولی در ارتفاع 18 کیلومتری پرواز می کنند آمریکا یقین داشت که هیچ ضدهوایی به ارتفاع 38 کیلومتری نمی رسد ایران موشک ضدهوایی سوم خرداد را تولید کرده بود ولی قادر به امتحان و آزمایش آن نبود تا این که هواپیمای جاسوسی آمریکا از غیب رسید و ایران به راحتی آن را ساقط کرد که از آن زمان این پیشرفت علمی ایران برای آمریکایی‌ها کابوس شده است و آنها اعلان کرده‌اند که پهپادهای جاسوسی ما باید از این به بعد برای ارتفاع 60 کیلومتری ساخته شوند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: دستگیری کشتی انگلیسی در ازاء شیطنت دولت انگلیس شکست بسیار بزرگ دیگر برای آمریکا بود چون ناوهای آمریکایی که در آن نزدیکی بودند به شدت به کاپیتان انگلیسی پیغام می دادند که به دستور ایرانی ها اعتناء نکن و به طرف ایران نرو، وقتی نیروهای ما تعلل کاپیتان را دیدند با هلیکوپتر به عرشه کشتی پیاده شدند و خودشان هدایت کشتی را به طرف ساحل ایران به عهده گرفتند که همه اینها در برابر ناوهای جنگی آمریکا اتفاق افتاد و عجیب این است که بعد از پیاده شدن نیروهای ایران در عرشه کشتی انگلیس، آمریکایی‌ها پیغام خود را عوض کردند و به کاپیتان اعلام کردند ما مسئول امنیت شما نیستیم.

 روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل

مدیریت کل
Date published: 12:00
10 / 10ScaleMaximum stars

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به سفر فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء به استان اردبیل اظهار داشت: با وجود تحریم و تنگدستی دولت، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، کشور را به کارگاه تبدیل کرده است و در استان ما نیز این هفته تصمیمات بسیار مبارکی گرفته‌اند.

وی افزود: این قرارگاه قبلا در استان ما اقدامات مختلفی از جمله احداث سد سبلان، احداث سد سقزچی، بزرگاه اردبیل به نیر، بزرگراه اردبیل تا سه راهی صحرا و پل سه راهی صحرا، احداث جاده‌های دسترسی سد عمارت و تونل انحرافی و خرید نیروگاه اردبیل را عهده دار شده و به نتیجه رسانده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های در دست اجرای قرارگاه خاتم الانبیاء در استان اردبیل گفت:  اجرای عملیات زیرسازی در قطعه شماره 4 اردبیل به میانه به طول 36 کیلومتر با 110 دهنه پل که تا یک ماه آینده کل فعالیت این قطعه به پایان می‌رسد و آماده ریل‌گذاری می‌شود و اجرای 43 کیلومتر بزرگراه سه راهی صحرا به مشگین‌شهر که 25 کیلومتر آن تا یک ماه آینده افتتاح می‌شود و الباقی آن تا تابستان آینده به اتمام می رسد و تا مشگین شهر بزرگراه خواهیم داشت، توسط این قرارگاه انجام می‌شود.

عاملی تصریح کرد: انجام مطالعات راه آهن اردبیل به شمال استان (پارس آباد) که خوشبختانه مطالعات اولیه آن با داشتن توجیه اقتصادی به اتمام رسیده و طراحی 25 کیلومتر اول آن شروع شده و طراحی و ساخت بیمارستان 540 تختخوابی اردبیل که نقشه‌های اولیه آن به اتمام رسیده و در سفر رئیس جمهور محترم عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد، از دیگر اقدامات این قرارگاه در استان خواهد بود.

وی اجرای فاز دوم نیروگاه اردبیل به ارزش 5 هزار میلیارد تومان به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های نیروگاهی قرارگاه خاتم در کشور است که تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت نیروگاه به تولید 1440 مگاوات برق افزایش خواهد یافت که استان را حداقل تا 10 سال آینده جهت سرمایه‌گذاری و توسعه از برق بی نیاز خواهد کرد را از دیگر برنامه‌های در اردبیل عنوان کرد.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اجرای چهار خطه کردن جاده گرمی – بیله سوار به طول 55 کیلومتر که عملیات اجرایی آن تا 45 روز آینده آغاز خواهد شد و تهیه پیش نویس همکاری قرارگاه با استانداری و راه و شهرسازی جهت تامین مالی و اجرای حداقل 200 کیلومتر جاده های چهارخطه در شمال و جنوب استان نیز توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام می‌شود.

عاملی اظهار کرد: در حال حاضر در استان حدود 740 کیلومتر راه اصلی داریم که باید جهت ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات و توسعه گردشگری صنعتی و کشاورزی به بزرگراه تبدیل گردند که تا کنون در استان از 740 کیلومتر 140 کیلومتر انجام شده و امسال 60 کیلومتر اضافه خواهد شد که جمعا می‌شود 200 کیلومتر که تا رسیدن به 740 کیلومتر 540 کیلومتر دیگر نیاز داریم که فقط در ظرف سه سال آینده (تا سال 1400) با برنامه ریزی انجام شده که در سفر رئیس جمهور منظور خواهد شد، حداقل 250 کیلومتر اضافه می گردد یعنی تا سه سال آینده بزرگراه های ما از 140 کیلومتر حال حاضر به 450 کیلومتر خواهد رسید که این یک توفیق بزرگ است که قسمت اعظم آن توسط قرارگاه انجام می‌شود.

وی افزود: فرمانده قرارگاه خاتم در بازدید از استان پیشنهاد کردند که در بخش معدن هم سرمایه‌گذاری نمایند که قرار است اکیپ فنی آنها جهت بررسی روز شنبه 16 شهریورماه در استان حضور یافته و نسبت به بررسی این موضوع اقدام لازم به عمل آورند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: این هفته روزنامه فایننشال تایمز که در انگلستان منتشر می‌شود افشاء کرد که یک مسئول بسیار مهم آمریکایی به کاپیتان کشتی ایرانی که مملو از نفت است پیشنهاد کرده که مسیر خود را کج و به طرف اسرائیل برود.

عاملی گفت: به این کاپیتان گفته شده در مقابل این همکاری چند میلیون دلار پول می گیرد و آمریکا یک زندگی مرفه برای او در خود آمریکا فراهم می کند و به او اقامت و پناهندگی در آمریکا را می دهد؛ به او گفتند اگر با ما همکاری کنی، تمام این امتیاز ها را به تو می دهیم اما این کاپیتان که آخیلیش کومار نام دارد با شجاعت و حریت تمام کل این پیشنهادات را رد کرده است؛ بعد از آن آمریکا او را تهدید کرده و گفته عقوبت و تنبیه های بزرگی برای او آماده خواهد کرد و تمام موجودی او در آمریکا را مصادره خواهد کرد با این حال آمریکا از پاک بودن خود و از دفاع خود از حقوق بشر و عدالت و از ارزش‌های دموکراسی صحبت می‌کند و اعتقاد دارد که رهبری دنیای آزاد را بر عهده دارد.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: بعد از روزنامه فوق، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز این اقدام زشت را تصدیق کرد که این اقدام بسیار مشمئز کننده دولت آمریکا نشان می دهد که اولا حکومت آمریکا از نظر اخلاقی و ارزش‌های انسانی فوق العاده سقوط کرده است، البته این پیشنهاد از دولت ترامپ که قبلاً مراکز فحشا و کازینو ها و مراکز قمار محل درآمد او بود، بعید نیست.

عاملی بیان کرد: ثانیا اوج ضعف آمریکا در برابر ایران را می‌رساند که آنقدر مستاصل شده که به رشوه به نیروهای ایرانی پناه برده است؛ یک ابرقدرت وقتی می‌خواهد با رشوه در برابر ایران به مقاصد شوم خود برسد که این نشان می‌دهد که این قدرت دیگر ابر قدرت یا رهبر جهان نیست و ثالثا این اقدام نشان می دهد که محاصره اقتصادی ایران کاملا شکست خورده و آمریکا مجبور شده به رشوه پناه ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: این کاپیتان کشتی ایرانی که از اهالی هند است خود و همکارانش سه هفته در زندان حکومت جبل الطارق ماند اما روحیه خود را از دست نداد و ثابت کرد که در دنیا انسان‌هایی وجود دارند که نمی شود آنها را با پول خرید ولو فشار بسیار زیاد باشد چنین انسان هایی از شرف و حیثیت خود تنازل نمی‌کنند؛ او حتی حاضر نشد که با وجود مجازات‌ها و عقوبات ظالمانه حکومت آمریکا بر او از شرف کاری خود دست بکشد و به وجدان خود و انسانیت خود خیانت کند.

وی افزود: او ایرانی نیست یک هندی است و شاید مسلمان هم نیست بلکه پایبند به اصول اخلاقی است؛ این را مقایسه کنید با رشوه‌هایی که عمر البشیر از عربستان گرفت و در مقابل  ارتش سودان را به  یمن فرستاد و هزاران مسلمان بی گناه و زن ها و بچه ها را کشت و این را مقایسه کنید با رشوه 700 میلیون دلاری عربستان به نجیب رزاق نخست وزیر مخلوع و تحت محاکمه مالزی که بعد از اخذ این رشوه دمار از روزگار شیعیان مالزی درآورد؛ یک زرتشتی ایرانی گفت حسین داماد ما ست و ما افتخار می کنیم که حسین داماد ما جمله‌ای جهانی گفته است جمله ای که جهان امروز به شدت به آن محتاج است و آن این جمله است «اِن لم یکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعاد فکونوا احراراً فی دنیا کم».

عاملی بیان کرد: در این حادثه یک انسان فقیر هندی یک ابرقدرت هسته‌ای جهان را بی آبرو کرد چون به وجدان خود خیانت نکرد؛ یک نویسنده عرب نوشته این کشتی ایرانی با این اقدام خود به یک عقده بزرگ برای آمریکا تبدیل شده است.

وی افزود: قبلا آمریکا به حکومت جبل طارق گفت این کشتی و کاپیتان آن و کارمندان آن را آزاد نکن ولی حکومت جبل طارق گفت من بنای درگیری با ایران را ندارم و کشتی را آزاد کرد این نیز یک ضربه بزرگ برای آمریکا بود. ضربه بزرگتر این است که آمریکا جرأت مصادره و دستگیری کشتی ایرانی را ندارد با اینکه در آب‌های آزاد و دور از ایران و در کنار ناوهای بزرگ آمریکایی است و مخصوصا اینکه دولت آمریکا حکم مصادره این کشتی را صادر کرده اما جرأت نزدیک شدن به آن و جرأت تنفیذ حکم خود را ندارد بلکه به حکومت جبل طارق می گوید تو حکم مرا تنفیذ کن.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: آمریکا از ترس ایران به کاپیتان می‌گوید تو به طرف ما بیا تا به تو امتیازات بزرگ بدهیم و این نهایت ضعف دولت آمریکا و نهایت ننگ و عار برای آنها و نهایت سرشکستگی برای ملت آمریکاست؛ آمریکا می خواست این کشتی با اختیار کاپیتان به اسرائیل برود سپس در اسرائیل حکم خود را تنفیذ نماید. همه این ها نشان می دهد که آمریکا دیگر یک ببر کاغذی است و «ان بیته اوهن من بیت العنکبوت».

عاملی تصریح کرد: ترامپ در هیچ معرکه ای در مقابل ایران و منطقه پیروز نشده است بلکه در تمام معارک باخته است. او نه فقط در عرصه محاصره اقتصادی ایران بلکه در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها و معرکه‌ها باخته است.

 نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آمریکا دو هفته پیش با نهایت زبونی به حزب الله لبنان التماس کرد که از اسرائیل انتقام نگیرد و در مقابل آمریکا تحریم حزب‌الله را بردارد اما حزب‌الله به این پیشنهاد موهن جواب رد داد.

وی افزود: این هفته نیز به حوثیون التماس کرد که با هم مذاکره کنیم نفس این پیشنهاد نشان می دهد که پشت سر ائتلاف بر ضد یمن آمریکا ایستاده است و عربستان فقط یک ابزار است. آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر به تعبیر سازمان ملل باشد که در آن بیش از 20 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند؛ رد این پیشنهاد توسط  انصارالله یمن  یک شکست دیگر برای آمریکاست که انصارالله یمن ضمن رد این پیشنهاد گفت نفس این پیشنهاد، هم نصرت برای ماست و هم نشان حقانیت ماست.

عاملی گفت: آمریکا از حالا به ایران التماس می‌کند که در سفر آتی رئیس جمهور ما به نیویورک با آقای روحانی ملاقات کند این التماس نیز یک شکست بزرگ است چنان برای مذاکره التماس می‌کند که انگار راضی است کفش  ایرانی ها را ببوسد؛ اسقاط هواپیمای جاسوسی بسیار پیشرفته آمریکا توسط ایران نیز یک شکست بزرگ برای حکومت آمریکا بود این هواپیما در ارتفاع 38 کیلومتری پرواز می کرد هواپیماهای معمولی در ارتفاع 18 کیلومتری پرواز می کنند آمریکا یقین داشت که هیچ ضدهوایی به ارتفاع 38 کیلومتری نمی رسد ایران موشک ضدهوایی سوم خرداد را تولید کرده بود ولی قادر به امتحان و آزمایش آن نبود تا این که هواپیمای جاسوسی آمریکا از غیب رسید و ایران به راحتی آن را ساقط کرد که از آن زمان این پیشرفت علمی ایران برای آمریکایی‌ها کابوس شده است و آنها اعلان کرده‌اند که پهپادهای جاسوسی ما باید از این به بعد برای ارتفاع 60 کیلومتری ساخته شوند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: دستگیری کشتی انگلیسی در ازاء شیطنت دولت انگلیس شکست بسیار بزرگ دیگر برای آمریکا بود چون ناوهای آمریکایی که در آن نزدیکی بودند به شدت به کاپیتان انگلیسی پیغام می دادند که به دستور ایرانی ها اعتناء نکن و به طرف ایران نرو، وقتی نیروهای ما تعلل کاپیتان را دیدند با هلیکوپتر به عرشه کشتی پیاده شدند و خودشان هدایت کشتی را به طرف ساحل ایران به عهده گرفتند که همه اینها در برابر ناوهای جنگی آمریکا اتفاق افتاد و عجیب این است که بعد از پیاده شدن نیروهای ایران در عرشه کشتی انگلیس، آمریکایی‌ها پیغام خود را عوض کردند و به کاپیتان اعلام کردند ما مسئول امنیت شما نیستیم.

 روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل

Starts: 09-07-2019
Ends: Duration:
P.O. Box:
Ardabil,
Iran


پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی و پژوهشی دارالارشاد مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله سید حسن عاملی

SiteMap