تغییر سایز-+=

احساس‌های ناسیونالیستی و قومی هیچ وقت از اهانت به سایر اقوام جدا نمی‌شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف برگزار گردید به تبیین پیامدهای حوادث اخیر غزه پرداخت و اظهار داشت: حادثه دردناک غزه در عین اینکه فاجعه بزرگ بشری است و برای ما مسلمان‌ها و بلکه برای هر کسی که عواطف انسانی دارد کمرشکن بود اما آثار مهمی هم داشت از جمله:یک؛ ضعف نظامی اسرائیل را کاملاً آشکار کرد؛ آمریکا و اروپا پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را در اختیار اسرائیل گذاشته اند اما یک ماه است نمی‌تواند بر یک مجموعه شبه نظامی پیروز شود به حدی که این هفته از آمریکا خواست دویست پهبادهای انتحاری به قیمت ۳۲۰ میلیون دلار در اختیار اسرائیل قرار دهد با اینکه قوی‌ترین بمب‌ها و هواپیماها را دارد.اسرائیل به این هم اکتفا نکرد و مزدورانی از سایر کشورها استخدام کرد تا در جنگ علیه غزه اسرائیل را کمک کند.اسرائیل به این هم اکتفا نکرد و به تهدید اتمی روی آورد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: وزیر تندرو و ناپاک اسرائیل آمیچای الیاهو می‌گوید در غزه هیچ بی‌گناهی وجود ندارد همین کسی اهل غزه باشد در گناه او بس است و لذا باید با بمب اتمی غزه را زد تا مجبور به هجرت بشوند و در جای آن شهرک‌های صهیونیست نشین درست کرد البته آنچه تا حال در غزه کرده‌اند کمتر از بمب هسته‌ای و زلزله هفت ریشتری نیست اهل فن باید دقت کنند که انفجار بمب هسته‌ای در غزه خود اسرائیل، مصر و لبنان را نیز ویران می‌کند.

از این معلوم می‌شود که اولاً اسرائیل بمب اتمی دارد ثانیاً اقدام به ساخت بمب‌های هسته‌ای تاکتیکی نیز کرده است همه این‌ها با قانون بین المللی منع انتشار سلاح هسته‌ای در تعارض است اما نه آژانس حرف می‌زند نه آمریکا نه اروپا و نه شورای امنیت سازمان ملل بلکه فقط با ایران کار دارند می‌گویند اسرائیل به این قانون ملحق نشده است آیا ایران که ملحق شده کار بدی کرده که مستحق عقوبت و تحریم باشد؟

آیت الله عاملی اضافه کرد: باید توجه کرد که آنچه این وزیر صهیونیست ناپاک گفته بغض ظاهری آنهاست باطن آنها وحشتناک تر است به تعبیر قرآن “قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ” (دشمنی شما را بر زبان هم آشکار سازند و محققا آنچه در دل دارند بیش از آن است.) تصور شود که اگر یک وزیر ایرانی این جمله را می‌گفت چه غوغایی از طرف آمریکا و اروپا و آژانس به پا می‌شد؟

خطیب جمعه اردبیل تاکید کرد: تهدید هسته‌ای نشان می‌دهد که اسرائیل در تنگنای بسیار شدیدی قرار گرفته و تلفات سنگینی داده اما به خاطر روحیه ارتش و ملت آن را افشاء نمی‌کند بسیاری از شخصیت‌های اسرائیلی در ادوار مختلف گفته اند ای کاش روزی از خواب بیدار بشویم ببینیم غزه را دریا بلعیده است ! غزه غصه بزرگ در حلقوم رهبران خون ریز صهیونیست بود و حالا از غزه انتقام می‌گیرند تا خوابشان با بمباران بی‌گناهان تعبیر شود.

وی با ارائه تحلیلی از کمک های لجستیکی و نیروهای ارتشی آمریکا برای دفاع از اسرائیل خاطر نشان کرد: آمریکا این هفته ۹۰۰ نیروی زبده ارتش خود را برای دفاع اسرائیل به خاورمیانه فرستاد معنای آن این است که ۹۰۰ نیروی زبده برای دفاع از ارتش هسته‌ای به منطقه آمده اند! این عار بزرگی برای اسرائیل است. آمریکا اروپا پیشرفته‌ترین سلاح‌های خود را کماً و کیفاً در اختیار اسرائیل قرار داده اند اما این رژیم جنایت کار باز نمی‌تواند به اهداف خود برسد و مهم تر از آن این است که حماس با ساده‌ترین سلاح‌ها و در کنار بمباران‌های کورکورانه اسرائیلی‌ها توانسته مقاومت بکند در طول تاریخ چنین مقاومت مظلومانه دیده نشده است این نهایت بی آبرویی برای اسرائیل است. محل فرو افتادن بمب‌ها نشان می‌دهد که این بمب‌ها برای رسیدن به تونل‌هاست.آمریکا اف 15 – اف 16 و اف 35 به طور فراوان در اختیار اسرائیل قرار داده است.موشک پاتریوت داده که هر کدام یک میلیون هزینه دارد.هیچ کشور این گونه مسلح نیست حتی ترکیه هر چه از آمریکا خواست اف 35 به ترکیه بفروشد قبول نکرد با اینکه ترکیه عضو ناتو می باشد با این حال اسرائیل با این سلاح های پیشرفته به جنگ کودکان، اطفال و نوزادان غزه آمده است.

امام جمعه اردبیل با تشریح جنگ های روانی علیه فلسطینی تصریح کرد: یک نشان استیصال اسرائیل و آمریکا این است که آنها در این اواخر شدیداً به جنگ روحی روانی پناه برده اند و از نوع حاکمیت غزه بعد از جنگ صحبت می کند و به شدت و هر لحظه آن را تکرار می‌کنند این یک جنگ کاملاً روانی است و کاملاً ضد حاکمیت ملی فلسطین است این ملت فلسطین است که تعیین می‌کند چه حکومتی بر آنها تولیت بکند.

وی افزود: حماس یک فکر ۷۵ ساله است این فکر هیچ وقت نخواهد مرد چون ملت فلسطین هیچ وقت نخواهد مرد حماس فکری است از جنس عکس العمل در برابر ذات اشغال گری بنابراین تا اشغال و احتلال وجود دارد فکر حماس هم وجود دارد.

آیت الله عاملی اضافه کرد: دو؛ ماجرای غزه باعث بیداری و آگاهی عظیمی در ملت های اسلامی شد برای آنها مثل آفتاب روشن است که حکومت‌هایشان از ماموران اصلی آمریکا و همکاران صمیمی اسرائیل هستند انگار آمریکا در این کشورها شهردار یا فرماندار نصب کرده است و هرچه در ظاهر هم می‌گویند از باب “ذر الرماد فی العيون” (پاشیدن خاکستر در چشم ها که واقعیت را درست نبینند) است یک مسئول آمریکایی گفت در خاورمیانه کینه و عداوت برای آمریکا، اسرائیل و اروپا در این روزها فوران می‌کند این کینه قطعاً در آینده کار دست آمریکا و اسرائیل خواهد داد دیروز یکی از آمریکایی ها اعلام کرد ما کل ملت عرب را در ازای حمایت اسرائیل از دست دادیم یعنی  آمریکایی‌ها باز در محاسبات خود  مثل همیشه کاملاً اشتباه کردند.

وی با بیان اینکه در حادثه غزه میزان استقلال کشورها معلوم شد، گفت:  بدون تردید و شک باید گفت که موضوع استقلال کشورها یک امر بحرانی است و بسیاری از کشورها مثل ایالتی از ایالات آمریکا می‌مانند جنایت وحشتناک را باید هر انسان با وجدانی محکوم می‌کرد اما بسیاری از دولت‌ها جرات محکوم کردن نداشتند. بلینکن در نشست خود با وزرای اردن و مصر جلوی دوربین با بی‌حیایی و با اهانت به آن دو وزیر گفت من از بمباران بیمارستان‌ها دفاع می‌کنم! چون ممکن است حماس در آن مخفی شده باشد! این ذلت بزرگی برای اردن و مصر بود این دو کشور هر دو محتاج به گاز اسرائیل هستند چند روز است اسرائیل نصف گاز تحویلی به اردن را قطع کرده و گفته از اظهارات مسئولین اردن متاسفیم.

وی افزود: برای همه سوال است که کشورهای ثروتمند عربی سلاح‌های پیشرفته را برای چه روزی خریده اند و با چه کسی قرار است جنگ کنند حجم خرید سلاح توسط دولت‌های عربی از آمریکا و اروپا حیرت آور است و یک درآمد بسیار سرشار برای آمریکا و اروپا هستند آنها هر از چند گاهی سلاح‌های قدیمی را معدوم و سلاح‌های جدید می‌خرند.آنها نمی توانند سلاح های خود را به میدان بیاورند چون غرب از آنها تعهد گرفته که این سلاح ها نباید علیه اسرائیل به کار گرفته است بلکه هواپیماهای خریداری شده همه دارای رمز است و این رمزها چنان تعبیه شده اند که استفاده از آن علیه اسرائیل ممکن نباشد بنابراین آنها باید این سلاح ها را در یکی از این دو جا استفاده کنند اول در سرکوب ملت های خودشان دوم در جنگ با همسایه های مسلمان خودشان.

آیت الله عاملی گفت: سه، حادثه غزه بیداری و آگاهی فوق العاده در امت‌های جهان علیه اسرائیل و ملت اسرائیل درست کرد آنها به منفورترین دولت و ملت تبدیل شدند یکی از مسئولین اسرائیل می‌گوید ما در عرصه جهانی کاملاً احساس تنهایی می‌کنیم تظاهرات روز شنبه اروپا و آمریکا واقعاً حیرت آور است این تظاهرات در انگلستان موجب اختلاف و شکاف عمیق بین دولت و پلیس شده و دولت انگلستان که کینه عمیقی به مسلمان‌ها دارد پلیس لندن را متهم به طرفداری از فلسطین کرده است.

 این آگاهی ملت‌ها مخصوصاً در اروپا و آمریکا در آینده موجب تحولات مهم در این کشورها خواهد شد یعنی غائله غزه در غلاف غزه نخواهد ماند اعتراض شدید و بی‌نظیر افکار عمومی در آمریکا و اروپا در اولین انتخابات اروپا  وآمریکا خود را نشان خواهد داد و جابه جایی‌های مهمی رخ خواهد داد.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: چهار؛ در این حادثه پرده از چهره خشن و خون ریز و کینه‌ای اروپا آمریکا افتاد آنها تمام قد در کنار اسرائیل ایستادند و به طور مدام شعار دادند که اسرائیل حق دفاع از نفس دارد یعنی هر چقدر می‌تواند باید از زنان و اطفال و فلسطینی بکشد دفاع از نفس همیشه در مقابل خطر است در حالی که اطفال و نسوان و مردم بی دفاع خطر نیستند یعنی آنها در این امر بدیهی مردود شدند. تمام جنایات ۷۵ ساله اسرائیل بر عهده انگلیس است که با بیانیه بالفور رژیمی جعلی به نام اسرائیل درست کرد این دولت به جای اینکه خجالت بکشد این هفته اعلام کرد آتش بس در غزه کار درستی نیست و اسرائیل باید به بمباران خود ادامه بدهد با این سخنان آبرویی برای اروپا نماند.

وی گفت: بایدن می‌گوید خودم به اسرائیل گفتم که با تمام توان فلسطینی‌ها را بکشد آنها عمداً این دستورات جنایی را می‌دهند تا مسلمان‌ها خوار شوند و روحیه حماسی خود را از دست بدهند تا در آینده جرات حرکت نداشته باشند کشورهای اروپایی با بعضی اقدامات کاملاً هیبت خود را شکستند فرمانده نیروی هوایی آلمان این هفته به تل‌آویو رفته و جهت خدمت به نیروهای مسلح اسرائیل خون داده است! برای ما مسلمان‌ها عیب است که نمی‌توانیم به مسلمانان مظلوم فلسطین کمک کنیم.بعد از حادثه جبالیا جوزف بورل رئیس اتحادیه اروپا در یک اظهار نظر تماماً اشتباه و وقیحانه گفت: اسرائیل حق دفاع از نفس دارد در دنیا هیچ کس نمی فهمد که چگونه قتل عام 5 هزار کودک و سه هزار زن دفاع از نفس است بمبی که در جبالیه افتاده یک دره عمیق در زمین درست کرده است یعنی این بمب برای رسیدن به تونل است در نتیجه از قدرت تخریبی فوق العاده برخوردار است واقعاً بشریت باید خون گریه کند که آمریکا با این سلاح ها به جنگ کودکان و زنان آمده است.

پنج؛حادثه غزه کاملاً روشن و مبرهن ساخت که چرا حضرت امام(ره) با رابطه ایران با آمریکا مخالف بود و آن را به ارتباط با گرگ تشبیه می کرد خون ریزی های وحشتناک تاریخ آمریکا که غزه خون ریزی اخیر و نه آخر آمریکاست ثابت کرد که این دولت قابلیت ارتباط با کشور با عظمتی مثل ایران و ملت مقتدری مثل ملت ایران را ندارد و عجیب این است که بعد از حادثه غزه ملت های دنیا یکدست شعار امام را تکرار می کنند که اسرائیل باید از بین برود.

وی با اشاره به اینکه حادثه غزه برای اهل دنیا ثابت کرد که نژادپرستی و قوم گرایی چقدر تفکر خطرناک و ویرانگر است خاطر نشان کرد: ششم؛ تمام جنایات اسرائیل یک ریشه دارد و آن نژادپرستی و قوم گرایی است به این اندیشه نباید اجازه حیات داد دو جنگ جهانی همه نتیجه نژادپرستی بود اسرائیل در این فاجعه به همین انگیزه کاملاً تصریح کرد وزیر دفاع این رژیم جنایت کار با بی‌شرمی گفت فلسطینی‌ها وحوش بشری هستند قبلا هم اسرائیل در علت احداث دیوار حائل گفته بود این دیوار را برای حفاظت اسرائیلی‌ها از گزند حیوانات وحشی احداث می‌کنیم  متاسفانه آنها در این نظریه که غیر یهودی‌ها همه حیوان و برای خدمت به یهودی ها  به شکل انسان خلق شده اند به تلمود استناد می کنند.

وی افزود: من در اینجا فرصت را غنیمت می دانم و از جامعه کلیمیان ایران می خواهم با تمام توان و تمام قد در برابر اندیشه عفن صهیونیسم که دین یهودیت را ملعبه دست خود ساختند به پا خیزند اگر حضرت موسی(ع) در زمان ما حاضر شود قطعاً از جنایات وحشتناک صهیونیست ها که خود را به دین حضرت موسی منتسب می کنند تبری می جوید و صهیونیست ها را با اشد عقوبت مجازات می کند.اگر کسی می خواهد تفکر ناب و خالص حضرت موسی(ع) را به دست آورد به این آیه توجه که حضرت موسی به خداوند عرض می کند خدایا در برابر نعمت های بی حد و حصری که به من داده ای من هیچ وقت پشتیبان مجرمین نخواهم بود. (رب بما انعمت علی فلن اکون ظهیراً للمجرمین)

وی گفت: علت اینکه اسرائیل هیچ ابایی از کشتن فلسطینی‌ها ندارد این است که آنها طبق اعتقادات مذهبی خود کشتن دشمنان یهودیت را واجب و موجب مزید ثواب می‌دانند این کشتار وحشتناک برای کل دنیا تکان دهنده است اما محال است یک صهیونیست اعتراض کند ولو آمار به هزاران هزار برسد چون مسلمان‌های فلسطینی از نظر آنها مستحق مرگ هستند مردخای الیاهو خاخام اسبق یهودیان است او می‌گوید هزار انسان عرب مساوی قطره‌ای از خون یک یهودی نیست او می‌گوید: کابینه صهیونیستی باید در ازای کشته شدن یکی یهودی یک شهرک یهودی احداث کند باز او می گوید در کتاب فقهی یهودیان به نام گمارا آمده است اگر یک غیر یهودی از ملت اسرائیل پول نقره بگیرد باید پول طلا پس بدهد! یعنی اینکه باید بیشتر از آنچه گرفته می‌شود بازگردانده شود پس هر عرب به اندازه یک طلبه جوان یهودی ارزش ندارد.

آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه احساس‌های ناسیونالیستی و قومی هیچ وقت از اهانت به سایر اقوام جدا نمی‌شود تصریح کرد: اگر الان سایت‌های قومی را نگاه کنید با تمام توان به سایر اقوام بد و بیراه می‌گویند تا برای خود تفوق درست کنند تا محملی برای دفاع از ملیت خود درست کنند اسرائیلی‌ها بدترین فحش‌ها را به عرب‌ها می‌گویند بن غفیر و اطرافیان او اخیراً در ورود به مسجد الاقصی و در عید یهودی ها جملاتی در حق عرب‌ها به کار بردند که انسان از ذکر آنها شرم می‌کند اگر آن فحش‌ها را به ما آذری‌ها بگویند قطعاً طوفان به پا می‌کنیم در نتیجه آنها نیز طوفان اقصی را به راه انداختند.

وی در پایان گفت: هفتم؛ این حادثه پیام بسیار مهم برای مسلمان‌ها داشت چرا مسلمان‌ها این گونه ذلیل شدند؟ مورد اهانت قرار گرفتند بچه‌های مسلمان مظلومانه کشته شدند زیر آوار ماندند زن‌ها ناموس ما بود هزاران زن به بدترین وضعی کشته شدند زن را در حالی که غرق خون بود و در برانکارد می‌بردند داد می‌زد این اطفالی؟ این ذلت وحشتناک یک وظیفه مهم برای مسلمان‌ها درست می‌کند و آن این است که در برابر این دیو و ددها باید مسلمان‌ها یک اتحاد قوی داشته باشند باید به یک قدرت تبدیل شوند و الا ذلت در فلسطین نخواهد ماند باید مسلمان‌ها عزم جزم کنند آخرین تکنولوژی‌های دفاعی را به دست آورند و در اقتصاد با تشکیل قطب‌های اقتصادی و وحدت ارزی و امثال آن صریحاً به یک ابر قدرت تبدیل شوند در این غائله هیچ ابرقدرتی از مسلمان‌ها حمایت نکرد.

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

فایل ویدیویی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=15610

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید