تغییر سایز-+=

اقدامات اروپایی ها با معیارهای دوگانه ملت ما را بیدار می‌کند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل با حضور پر شور و گسترده نمازگزاران و اقشار مختلف مردم برگزار گردید با تبیین ضرباتی که انقلاب اسلامی به تمدن غرب وارد کرده است اظهار داشت: انقلاب اسلامی در سه عرصه ضربه بزرگی به تمدن غرب و به مجریان اندیشه لیبرالیسم زد اول اینکه باعث شد آنها بسیاری از اصول لیبرالیسم و بندهای قانون اساسی خود را زیر پا بگذارند برای  حجاب جریمه گذاشتند در حالی که طبق اندیشه سکولاریسم اصحاب هر دین در انجام مراسم و آداب دینی خود آزاد هستند برای مناره که از اختصاصات دینی ماست (برخلاف گنبد) رفراندوم گذاشتند و تخریب کردند. چون هم حجاب و هم گلدسته حضور و حیات اجتماعی و کارکرد اجتماعی دین اسلام را می رساند.

وی با بیان اینکه تفکر لیبرالیسم بر آزادی جریان اطلاع‌رسانی و آزادی بیان تاکید خاص دارد و بدون آن جامعه را مساوی با دیکتاتوری حتمی می داند گفت: غربی ها تمام کانال های ایران را از ماهواره ها حذف کردند و تحمل روشنگری حتی با یک کانال ایران را هم نداشتند این بدترین انصراف و استعفاء از اصول مسلم لیبرالیسم است. داد آمریکا و اروپا به آسمان بلند است که شاهراه اطلاع رسانی باید آزاد باشد و دانستن حق همه هست و هیچ کس حق ندارد انسان ها را از حق دانستن محروم کند اما به ته قضیه که می رسیم می بینیم این شعار را فقط برای دشمنان خودشان اجرا می کنند و خودشان به راحتی آب خوردن کانال های اطلاع رسانی مخالف را می بندند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با اشاره به مسدود کردن شبکه های بین المللی ایرانی از ماهواره ها توسط اروپایی ها تصریح کرد: اروپا تمام کانال های بین المللی ایران و طرفداران ایران را از ماهواره های خود حذف کرده مثل کوثر، العالم ،المنار ، هیسپان تی وی و اخیراً پرس‌تی‌وی را نیز بست یعنی می‌خواهد ملت های خودشان و ملت‌های دنیا را کانالیزه کنند از آن طرف دادشان بلند است که چرا ایران امثال اینستاگرام را بسته است اگر بستن بد است از همه بد است و اگر خوب است باید از همه خوب باشد اهل فن می‌دانند که آنچه اروپا انجام داده بر خلاف اندیشه لیبرالیسم و بر خلاف منشور اتحادیه اروپا و قوانین اساسی آنها است.

وی افزود: از یک طرف داد می‌زنند هیچ امر مقدسی نداریم و خدایا! ما را از شر مقدسات خلاص کن و می گویند آنچه مقدس است امیال انسان‌هاست پس راهپیمایی حتی علیه خدا  نیز جایز است و می توان حتی برای پیامبران کاریکاتور کشید و آنها را مسخره کرد تا حرمت آزادی شکسته نشود!!! اما از آن طرف اجازه نمی‌دهند حتی یک کلمه تحقیق درباره هولوکاست صورت بگیرد از یک طرف می گویند آزادی انسان ها را فقط اضاعه حق دیگران می تواند محدود کند اما از آن طرف خودشان اصلی ترین عامل اضاعه حق  انسان ها هستند این ها همه نشانه افول تمدن آنهاست هر وقت هم سوال می کنی به غیر از جواب تکراری حرف جدیدی ندارند تمدنی که برای سوالات جدید جواب های تکراری و کهنه خود را تکرار کند این نشانه افول است ما به آنها می‌گوییم آزادی بیان  کشور خود را با آزادی بیان در ایران مقایسه کنید هر روز ده ها انتقاد تند و تیز به دولت حتی رئیس جمهور کشور می گویند.

خطیب جمعه اردبیل با یادآوری محدودیت های آزادی بیان در رژیم طاغوتی خاطر نشان کرد: در زمان شاه ساواک که ساخته دست آمریکا بود واژه های خاصی به مطبوعات داده بود و گفته بود هر کس این واژه ها را به کار گیرد باید از دفتر روزنامه یک راست به زندان اوین برود ضرب المثل آذری‌ها است که حالا مرده بلند شده و می خواهد صورت مرده شور را  بشوید ! ملت ما خیلی فهیم تر از آن است که مورد تحمیق شما قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: نماد آزادی بیان در غرب این است که در آلمان از تمام روزنامه ها تعهد گرفته اند که یک کلمه علیه اسرائیل ننویسند اگر کسی در حال حاضر در آلمان علیه ایران و روسیه مطلبی بنویسید فوراً مقام می‌گیرد و اگر صاحب مقام باشد و ذره ای از این دو کشور حمایت کند از کار برکنار می شود سفیر سابق آلمان در ایران بعد از بازگشت مقام خوبی در آلمان گرفت بنده خدا یک جمله گفت فوراً او را برکنار کردند وی اظهار داشت: ایران نه نیروی هوایی دارد و نه تانک پیشرفته پس مجبور است برای دفاع از خود موشک داشته باشد.

امام جمعه اردبیل با بیان یک مصداق به میزان سانسور در آمریکا پرداخت و گفت: یک نکته شنیدنی این است که در سفر زلنسکی به آمریکا که این هفته صورت گرفت تمام نمایندگان کنگره اعم از دموکرات و جمهوری خواه از او حمایت کردند تنها مخالف، نماینده ایالت آریزونا بود که گفت آمریکا ۹۹ مشکل داخلی دارد که اوکراین جزو آنها نیست و من راضی نیستم پول آمریکا برای اوکراین صرف شود وی سپس در شمارش مشکلات آمریکا سانسور در رسانه های جمعی را ذکر کرد این را تقدیم می کنیم به آن نویسنده بی‌انصافی که این هفته گفته سانسور در ایران جهنمی است!من خیرخواهانه از این نویسنده می خواهم در این آیه بارها و بارها تامل کند “فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا يَكْسِبُونَ”

وی در ادامه تبیین تحدیات انقلاب اسلامی نسبت به تمدن غرب عنوان کرد: دوم اینکه انقلاب اسلامی آنها را خلع سلاح کرد سلاح اصلی آن ها برای دخالت در امور داخلی کشورها ادعای حمایت از دموکراسی است در حالی که به تعداد سالهای انقلاب انتخابات برگزار شده است در بعضی انتخابات ایران مردم ایران رئیس خبرگان را کنار گذاشتند حضرت امام با بنی‌صدر مخالف بود ولی به رای مردم احترام گذاشت آنها در برابر ایران نه تنها این حربه را از دست دادند بلکه با صراحت گفتند مشروعیت دولت ها با صندوق آراء نیست بلکه با نوع سوگیری بین‌المللی است این عین حرف کاندولیزا رایس بود و بلکه  در حمله به عراق ۵۰ شخصیت آمریکایی بیانیه دادند و گفتند دخالت نظامی با دموکراسی منافات ندارد یعنی می توان با لوله تانک دموکراسی را صادر یا از آن محافظت کرد!

آیت الله عاملی با اشاره به دیدارهای اخیر سران کشورهای اروپایی با برخی از اپوزیسیون های ایرانی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی باعث شد که روساء و سردمداران آمریکا و اروپا با کسانی از اپوزیسیون ایرانی ملاقات کردند که برای آنها وهن ، ننگ و عار بزرگی بود مایک پنس اخیراً به آلبانی رفت و در سخنرانی غرایی از منافقین تجلیل کرد و گفت آنها تنها کسانی هستند که می توانند حکومت را در ایران به دست گیرند سپس علیه سلطنت طلب ها به طور وحشتناکی صحبت کرد فردای آن روز سلطنت طلب ها با حمله به مایک پنس آبرویی برای منافقین نگذاشتند و تمام جنایت آنها را در ۴۳ سال برملا کردند که اگر دولت ایران میلیاردها پول خرج می کرد نمی توانست آن ضربه را به منافقین بزند.

وی افزود: زمانی دولت آلمان داعیه حکومت بر جهان را داشت و جنگ جهانی عظیمی را دوباره به راه انداخت اما حالا آن قدر خوار و حقیر شده که رئیس جمهور آلمان با یک ایرانی که به طور مدام و روزانه به مقامات جمهوری اسلامی ناسزا می گوید ملاقات کرده و عکس انداخته است جای تاسف است که دولت آلمان با ملاقات با این شخص به طور استثنایی خود را پایین آورد آن مرد اهانت گر اگر برای ملت و کشور خود تعصب و غیرتی داشت حتماً از رئیس جمهور آلمان می پرسید در زمان جنگ ایران و عراق سازمان ملل ۱۳۹ بار به آلمان تذکر و اعتراض داد که مواد شیمیایی که شما به عراق و به صدام می دهید باعث کشتار اکراد می شود در یک روز با مواد شیمیایی آلمان ۵ هزار نفر کرد در حلبچه کشته شد شما که به صدام کمک کردید که ۵ هزار کرد را  قتل عام بکند چطور شده که حالا برای یک خانم کرد اشک تمساح می ریزید؟!

وی در ادامه با بیان اینکه گزارش رسمی سازمان ملل بیان می کند که ۸۰ درصد مواد شیمیایی صدام توسط شرکت‌های آلمانی تامین شده است گفت: عجیب این است که ایران در طول جنگ تحمیلی عمداً  مجروحین شیمیایی را به یک بیمارستان در آلمان اعزام می کرد که شاید دولت آلمان عمق فاجعه را ببیند و حیاء کند اما دنیای معاصر حیاء ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این گونه حرکات اروپایی ها نشان می دهد که آنها ما را نادان یا فراموشکار حساب کرده اند و خدا را شکر که این گونه اقدامات اروپایی ها با معیارهای دوگانه رفته‌رفته ملت ما مخصوصاً جوانهای ما را بیدار می‌کند و آنها به ماهیت خطرناک دشمنان کشور خوب پی می‌برند.

وی در بیان سومین مصداق  با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور فرانسه با زنی که بانوان ایرانی را به بی عفتی دعوت می کند گفت: عجیب تر از آن ملاقات مکرون با زنی ایرانی است که سال‌های متمادی است زنان و دختران ما را به بی عفتی  دعوت می‌کند مکرون برای عناد با انقلاب اسلامی با زنی ملاقات کرد که در برابر دوربین ها با افتخار گفت من قبل از اینکه ازدواج بکنم حامله بودم ما نباید از این ملاقات تعجب کنیم چون روحیه خاصی بر کاخ الیزه حاکم است رئیس جمهور قبلی فرانسه نیکلاس سارکوزی زن خود را طلاق داد و با یک مانکن ازدواج کرد چند روز بعد این زن عکس لخت خود را در اینترنت انتشار داد خبرنگاران فرانسوی به کاخ الیزه هجوم بردند تا بفهمند که چگونه بانوی اول فرانسه این افتضاح را درست کرده است وقتی با رئیس جمهور فرانسه مصاحبه کردند با یک جمله او همه مبهوت شدند آن جمله این بود ما قبل از ازدواج برای این مسئله توافق کرده‌ایم !

خطیب جمعه اردبیل گفت: یعنی هرگونه بی عفتی با توافق قابل حل است این مطالب برای جوانان عزیز مخصوصاً دختران ما که امید و آینده کشور هستند بسیار مهم است آنها باید بدانند که در انتهای خط بی عفتی کار به کجا منجر می شود. اینگونه تنزلات و تنازلات از شخصیت های اروپایی جهت مبارزه با ایران انتقام خداوند و انتقام خون شهداء از آنهاست.

وی در ادامه اظهار داشت: دنیای امروز برای حفظ و صیانت جان انسان ها و رسیدن به صلح جهانی  به دیدگاه‌های انسانی ، عاطفی و عقلانی احتیاج دارد هیچ کس از فاجعه اوکراین خوشحال نیست اما حس انتقام و تضعیف دشمن در دولت های اثرگذار در ماجرای اوکراین آینده دنیا و آینده بشریت را تاریک نشان می دهد دنیا واقعاً به تعبیر امیرالمومنین “الدُّنیا کاسِفَةُ النّورِ ظاهِرَةُ الغُرور” که در توصیف ایام قبل از بعثت بیان شده می باشد نوع برخورد و  استقبال کنگره آمریکا و رئیس جمهور آمریکا در برابر زلنسکی نخبگان دنیا را نسبت به صلح جهانی و آینده جهان مایوس می کند رئیس جمهور آمریکا به زلنسکی گفت بزن فداک ابی و امی! رئیس کنگره آمریکا می‌گفت بزن فداک ابی و امی!  تمام اعضاء جز نماینده آریزونا می‌گفتند بزن فداک ابی و امی! بزرگان کنگره دست او را محکم می فشردند و می گفتند بزن فداک ابی و امی!

امام جمعه اردبیل افزود: اروپا نیز با حرص و ولع تمام می گوید بزن فداک ابی و امی! از لحن همه بوی خون می آید و معلوم بود ملت بیچاره اوکراین را وجه المصالحه کرده اند در جنگ ایران و عراق نیز همه آنها به صدام می گفتند بزن فداک ابی و امی! در سوریه نیز به داعش می گفتند بزن فداک و امی! به اکراد سوریه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه، جبهه التحریر و… نیز می‌گفتند بزن فداک  ابی و امی! به عربستان نیز در برابر مردم مظلوم یمن مدام می‌گفتند بزن فداک ابی و امی!

آیت الله عاملی تصریح کرد: بیش از ۴۰ سال است به منافقین می گویند ایرانی ها را بزنید فداک ابی و امی! و آنها با دستور ارباب بیش از ۱۷ هزار انسان بزرگ و جلیل القدر را ترور کردند و بیش از ۷۰ سال است به اسرائیل می گویند بزن فداک ابی و امی! در هیچ زمانی مثل ما خون انسان این قدر ارزان و رخیص نبوده است زمانی نخست وزیر اسپانیا گفت ما ایران را زمین می زنیم ولو باعث شود که خودمان نیز زمین بخوریم! مشابه آن این است که تا حال فقط آمریکا بیش از ۹۷ میلیارد دلار به اکراین کمک کرده اروپا نیز تا حال بیش از ۴۰ میلیارد دلار کمک کرده و هنوز ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه در ۳۰۰ روز این قدر پول خرج کردند در ماه های آینده اگر جنگ ادامه پیدا کند بسیاری از اقتصادها فلج خواهد شدگفت: با این پول می توانستند بخش عمده فقر و گرسنگی را در کشورهای فقیر از بین ببرند این مقدار هزینه ضربه سنگینی به اقتصاد آنهاست اما عملاً می گویند دشمن را زمین می زنیم ولو خودمان نیز زمین بخوریم ۲۷ دولت دنیا را مجبور کرده اند تا به اوکراین کمک مالی و تسلیحاتی نماید ۵۰۰ ماهواره را که مربوط به آمریکا و اروپا است در خدمت اوکراین قرار داده‌اند بخشی از این ماهواره‌ها ماهواره های نظامی هستند.

وی در خاتمه افزود: این موضوع نشان می‌دهد که رحم و دلسوزی در ۱+۵ وجود ندارد و لذا گفت و گو با آنها و انتظار انصاف و مروّت از آنها انتظار سختی است مشاور ریگان این هفته گفت پوتین ساده لوح هست که خیال می کند در آمریکا مردی وجود دارد که  عرضه گفتگو درباره معضلات جهانی را داشته باشد.

 

فایل صوتی خطبه های نماز جمعه

 

خطبه اول

 

 

 

خطبه دوم

 

 

فایل تصویری این خطبه در صدا و سیما در لینک زیر

 

کلیک کنید

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=8220

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید