تغییر سایز-+=

با خون شهداء پیمان می‌بندیم که ریشه ترور را در کشور خواهیم خشکاند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ، آیت الله سید حسن عاملی نماینده در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور گسترده نمازگزاران، اقشار مختلف مردم و عزاداران حسینی در محل مصلی اردبیل برگزار گردید ضمن گرامی داشت یاد و نام شهدای نیروی انتظامی که اخیراً به درجه رفیع شهادت نائل شدند تصریح کرد: هفته گذشته ۱۰ نفر از پرسنل نیروی انتظامی به شهادت رسیدند بعضی از این‌ها در درگیری با قاچاقچیان بعضی در مسیر دادن صلح به دو طائفه متنازع بود اما چهار نفر آنها توسط اشرار مورد حمایت موساد و سیا به شهادت رسیدند . شهادت این عزیزان مخصوصاً ۴ مامور پلیس راه در محور خاش تفتان را به ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری و خانواده‌های آنها تسلیت عرض می‌کنیم جنایتکاران با غدر و حیله و در قالب امدادخواهی این عزیزان را به قتلگاه کشاندند ما خون آنها را از آمریکا و اسرائیل می‌بینیم.

وی ادامه داد: ما برای این انقلاب هزینه سنگینی پرداخت کردیم هم ارتش مقتدر ، هم سپاه معظم ، هم نیروی انتظامی عزیز و هم سلحشوران مرزبانی برای آرامش، امنیت و تمامیت ارضی کشور بهترین عزیزان خود را فدا کرده اند این جنایت‌ها ملت ما را بیدارتر و مقاوم‌تر می‌کند و دشمن را خوب می شناسند ما در این خصوص به ملت بزرگ ایران به مجموعه بزرگ نیروی انتظامی و به خانواده شهداء تسلیت می‌گوییم و با خون آنها پیمان می‌بندیم که ریشه ترور را در کشور عزیزمان ایران خواهیم خشکاند.

وی با تاکید بر اینکه امتی که امام حسین دارد نباید زیر یوغ استعمار، استبداد و حکام خود سر باشد اظهار داشت: اگر امت اسلامی از امام حسین(ع) تبعیت می‌کردند الان جرثومه جنایت کاری مثل اسرائیل بر امت دو میلیاردی مسلط نبود و لحظه به لحظه آنها را خوار و ذلیل نمی‌کرد یک نویسنده عرب گفته و چه نیکو گفته: ان  العرب ‌تفتقد فکر الحسین یعنی ملت عرب برای سربلندی خود احتیاج به فکر حسین دارد.

آیت الله عاملی ادامه داد: در زمان خود امام حسین یک عرب بسیار فهمیده به امام عرض کرد یا حسین! اگر تو شهید بشوی همه ما بعد از تو برده خواهیم شد و حالا آمریکا و اسرائیل امت اسلامی را بدتر از برده کرده اند اسرائیل ۷۵ سال است خون مسلمانان بی گناه اعم از بزرگ و کوچک و زن و بچه را می‌ریزد.

 اسرائیل این هفته دو جنایت بزرگ مرتکب شد، اول اینکه یک طفل به نام فارس ابوسمر از شهر قلقیلیه را به صورت بسیار فجیع ریخت و دل هر آزاده‌ای را در دنیا آتش زد آمار اطفال کشته شده در تاریخ منحوس این رژیم منحوس بسیار تکان دهنده است قتل این طفل آنچنان شنیع بود که وزیر خارجه بریتانیا گفت اسرائیل باید به طور شفاف توضیح دهد که چرا این طفل را به صورت فجیع کشته است.

خطیب جمعه اردبیل افزود: علاوه بر آن اسرائیل در عرض سه روز چهار جوان فلسطین را به طور وحشیانه اعدام کرد به حدی که خون شهداء دیوار را به رنگ سرخ درآورد روزی نیست که این جرثومه جنایت و فساد مسلمان کشی و نسل کشی نکند و دولت های مسلمان‌ها تماشا می‌کنند و گاهی فرش قرمز هم برای رئیس جمهور یا نخست وزیر یا وزرای اسرائیل پهن می‌کنند رسول خدا(ص) فرمود:

“أنَا أوَّلُ وافِدٍ عَلَى العَزيزِ الجَبّارِ يَومَ القِيامَةِ وكِتابُهُ وأهلُ بَيتي ثُمَّ اُمَّتي ، ثُمَّ أسأَلُهُم : ما فَعَلتُم بِكِتابِ اللّهِ وبِأَهلِ بَيتي ؟”(من نخستين كسى هستم كه روز قيامت بر خداى عزيز جبار وارد شوم با كتابش و اهل بيتم، سپس امتم (وارد شوند) پس از ايشان بپرسم چه كرديد با كتاب خدا و اهل بيت من‌؟)

رسول خدا از این دولت ها سوال خواهد کرد با آیات قرآن چه کار کردید ؟ با آیه ” لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِياءَ  تلقون الیهم بالموده” چه کار کردید؟ با آیه “قَالَ رَبِّ بِمَا أَنْعَمْتَ عَلَيَّ فَلَنْ أَكُونَ ظَهِيرًا لِلْمُجْرِمِينَ” چه کار کردید؟

ایشان تصریح کرد: هر دولتی که در برابر رسول خدا(ص) جواب ندارد رسول خدا(ص) شهادت خواهد داد که او از امت من نیست و این دولت‌ها آنجا آرزو خواهند کرد که ای کاش با خاک یکسان می‌شدند و چنین روزی را نمی‌دیدند این مطلب در قرآن این گونه آمده است:

“فَكَيْفَ إِذَا جِئْنَا مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ بِشَهِيدٍ وَجِئْنَا بِكَ عَلَى هَؤُلَاءِ شَهِيدًا”(پس چگونه است (حال آنان) آن‌گاه که از هر طایفه‌ای گواهی آریم و تو را بر این امّت به گواهی خواهیم؟)”يَوْمَئِذٍ يَوَدُّ الَّذِينَ كَفَرُوا وَعَصَوُا الرَّسُولَ لَوْ تُسَوَّى بِهِمُ الْأَرْضُ وَلَا يَكْتُمُونَ اللَّهَ حَدِيثًا”(در آن روز آنان که به راه کفر رفته و نافرمانی رسول کردند آرزو کنند که ای کاش با خاک زمین یکسان بودند، و از خدا سخنی پنهان نتوانند کرد.) یعنی اگر برای ملت های خودشان حقیقت امر را کتمان کرده بودند آنها برای خداوند نمی‌توانند باطن و نیت اصلی خود را کتمان کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) می‌فرماید من با مثل یزید کار دارم آقای مطهری می‌فرماید مثل یزید در زمان ما اسرائیل است و اگر امام بیاید الان به جنگ اسرائیل می رود هرکس می‌خواهد خودش را محک بزند که آیا عزادار واقعی امام است یا نه ببیند امروز اگر امام بیاید و بگوید وسایل خود را بردار فانی راحل مصبحا ان شاءالله یعنی من فردا عازم معرکه خواهم شد (جمله امام حسین هنگام خروج از مکه) آیا حاضر است برود یا نه؟

 شهداء حرم و مدافعان حرم به این ندا لبیک گفتند و ثابت کردند که حتی بدون حضور امام حاضرند راه او را بروند شهید سلیمانی در راس کسانی بود که به نداء امام حسین لبیک گفت بعضی‌ها به امام اگر غائب باشد ارادت دارند و با امام حاضر میانه شان خوب نیست چون تکلیف درست می‌کند!

وی با اشاره به ورود وزیر امنیت رژیم غاصب صهیونیستی به مسجد الاقصی و هتک حرمت به ساحت آن مسجد گفت: جنایت دوم این هفته این است که بن غفیر وزیر امنیت اسرائیل که افراطی ترین و تندروترین وزیر تاریخ اسرائیل است با دو هزار نفر از شهرک نشین‌های افراطی وارد مسجد الاقصی شد گفتند امروز سالروز تخریب هیکل یعنی معبد سلیمان است در حالی که معبد سلیمان اصلاً در قدس نبوده است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: در فلسطین دو مکان مقدس وجود دارد مسجد الاقصی و حرم ابراهیمی که در بخش قدیمی شهر الخلیل واقع است اسرائیل حرم را نیز در اشغال دارد و درهای آن را بر روی فلسطینی‌ها بسته است در بیت المقدس دو گنبد دیده می‌شود یکی طلایی و دیگری غیر طلایی غیر طلایی روی مسجد است و طلایی بر روی صخره مشرفه که رسول خدا(ص) از آنجا به معراج رفته است صهیونیست‌ها درصد هستند روی همان صخره بنای مزعوم سلیمان را بناء کنند.

وی گفت: غالب کشورهای اسلامی (نه همه، متاسفانه) ورود به مسجد اقصی و اهانت به آن و بیرون کردن مسلمان‌ها را محکوم و آن را تحریک آمیز خواندند آنها فقط محکوم می‌کنند و اقدام دیگری نمی کنند و لذا آمریکا کاملاً از آنها راضی است جمال عبدالناصر می‌گوید: اذا رایتم آمریکا راضیه عنّی فاعلموا انی اسیر فی طریق الضلال! یعنی هرگاه دیدید که آمریکا از ما راضی است پس بدانید که من در مسیر گمراهی قرار گرفته ام.

این ها همه نشان از ذلت امت مرحومه است بن غفیر سومین بار است که به مسجد الاقصی وارد و به مسجد اهانت می کند و در مسجد عربده می کشد آن ملعون در مسجد الاقصی گفت اینجا برای ما خیلی مهم است و این مسجد باید در اختیار ما باشد و قدس پایتخت ابدی ماست.

ایشان با بیان اینکه وزیر خارجه بریتانیا این هفته گفت سیاست طولانی مدت ما حمایت از تصمیماتی است که در پی محقق کردن دو دولت در خاک فلسطین و اسرائیل است گفت: باید به این وزیر گفت اسرائیل کشور جعلی است و آن را شما درست کردید بیانیه بالفور بیانگر همه چیز است این بیانیه لکه ننگی در پیشانی دولت بریتانیاست و هیچ وقت پاک نخواهد شد بیانیه بالفور یک اعلامیه تاریخی است طبق آن دولت بریتانیا در سال ۱۹۱۷ میلادی و در خلال جنگ جهانی اول برای اعلام حمایت از دولت بریتانیا مجوز ایجاد یک “خانه ملی برای مردم یهود” در فلسطین را صادر کرد فلسطین در آن زمان جزو قلمرو تحت کنترل امپراطوری عثمانی بود و اقلیت کوچکی از یهودیان در آن زندگی می‌کردند.

آیت الله عاملی در بخش دیگر خطبه ها با اشاره به تبریک رئیس کمیسیون اروپا به 75 سالگی رژیم صهیونیستی گفت: رئیس کمیسیون اروپا اخیراً در تبریک ۷۵ سالگی رژیم غاصب اسرائیل در توجیح غصب فلسطین گفته گفته فلسطین یک صحرای لم‌یزرع و بیابان خشک بود اسرائیل آن را به بهشت تبدیل کرد یعنی فلسطینی ها کفران نعمت می کنند آنها باید از اسرائیل تشکر کنند  و همچنین باید از ما اروپایی ها تشکر کنند که ما رژیمی را به فلسطین آوردیم که صحرای آنها را بستان کرد!او به طور صریح و ناخواسته اعتراف کرده اسرائیل غاصب است و از جای دیگر آمده است و به جای جنایات وحشتناک اسرائیل در طول ۷۵ سال اشغال از فعالیت عمرانی این رژیم تجلیل کرده است.

وی ادامه داد: اروپا با این سخن خود اولاً مرتکب یک دروغ بزرگ شده چون فلسطین تماماً باغات زیتون و از زیباترین نقاط خاورمیانه بود ثانیاً به فلسطین و به تمام فلسطینی ها اهانت کرده است.

 او با بی شرمی گفته اسرائیل یعنی قلب تپنده دموکراسی در قلب خاورمیانه! قوانین بین‌المللی اشغال یک کشور را غیرقانونی می دانند یک رژیم غاصب که تمام مواثیق بین المللی را زیر پا گذاشته چگونه از دموکراسی سهم دارد؟ این فرد با این سخنان خود اسرائیل را بر جنایات شنیع خود جری می‌کند و او قطعاً شریک جرم است از سال ۱۹۴۸ که اسرائیل در فلسطین تشکیل شده اسرائیل ۵۲۰ شهر و روستا را با خاک یکسان کرده و ۷۰ درصد فلسطینی‌ها آواره کشورهای دیگر شده اند اگر اسرائیل با این جنایت‌ها و با نژادپرستی وحشتناک قلب دموکراسی خاورمیانه بوده است پس از آن معلوم می‌شود که مصطلح اروپایی از دموکراسی با مصطلح بین‌المللی کاملاً فرق دارد و مشکل دنیای معاصر هم همین است.

آیت الله عاملی افزود: رژیم صهیونیستی در سه ماه اول سال میلادی ۱۰0 نفر از جمله زنان و کودکان را به شهادت رسانده است حمایت اروپا و آمریکا از جنایات اسرائیل جرات این رژیم عفن را به جایی رسانده که نماینده مجلس اردن را دزدیده و زندانی ساخته است با این حال اروپا و آمریکا وقاحت خطابه خوانی در خصوص حقوق بشر را از دست نداده اند .

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: بخاطر تعدیلات قضایی در اسرائیل کل قضات  استقلال خود را از دست می‌دهند با این حال این مسئول کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید اسرائیل قلب تپنده دموکراسی در خاورمیانه است خود اسرائیلی‌ها هر روز تظاهرات می‌کنند کارمندان سر کار حاضر نمی شوند حتی ارتش و نیروی هوایی تهدید به ترک کار کرده اند و بسیاری از آنها دست از کار کشیده اند و می‌گویند با این تعدیلات کشور ما دیگر دموکراتیک نیست اما تعصب چنان چشم اروپایی ها را بسته که این فرد به اسرائیلی‌ها می‌گوید شما اشتباه می‌کنید اسرائیل مهد دموکراسی است .

وی در خاتمه اظهار داشت: رسول خدا(ص) فرمود :”لا تقوم الساعه حتی یقاتل المسلمون الیهود” یعنی قبل از قیامت قطعاً مسلمان ها با یهود در قدس شریف وارد جنگ خواهند شد.

 من عرض می کنم نتانیاهو و بن غفیر با بهم ریختن اوضاع داخلی اسرائیل و تشدید جنایات وحشتناک خود در حق فلسطینی ها مقدمه فرمایش رسول خدا(ص) را درست می کنند طبق روایت عصر ظهور حضرت ولی عصر(عج) بعد از ظهور به جنگ آنها در قدس خواهد رفت و آرزوی ما حضور در آن جنگ مقدس و لشکر قدسی است.

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

فایل ویدیویی خطبه اول

فایل ویدیویی خطبه دوم

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=13805

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید