تغییر سایز-+=

دانشگاه آرمانی باید فضای سالم تربیتی داشته باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت‌الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل ۱۸ بهمن در اولین همایش ملی «دانشگاه آرمانی در گام دوم انقلاب» گفت: باید عصاره مقالات این همایش به منشوری برای برآورده شدن آرزوی ملت و اساس تصمیم‌گیری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبدیل شود.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های دانشگاه آرمانی این است که دانشگاه پایاپای تحولات علمی دنیا حرکت کند، تصریح کرد: تنها راه برای حفظ حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و جایگاه بین‌المللی کشور علم است و بزرگ‌ترین عظمت انقلاب اسلامی، خدمات علمی است.

آیت الله عاملی با بیان اینکه رتبه شایسته بین‌المللی نشان دانشگاه آرمانی است، اظهار کرد: دانشگاه آرمانی باید بهترین اساتید را داشته باشد و معامله روی علم و اساتید ممنوع است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: دانشگاه آرمانی باید در مسیر حل مشکلات جامعه حرکت کند و گره‌های علمی و صنعتی جامعه را باز کند.

امام‌جمعه اردبیل با بیان اینکه دانشگاه آرمانی باید فضای سالم تربیتی داشته باشد، ادامه داد: باید عقلانیت در تعلیم موج بزند و دانشگاه جریان فرهنگی بوده و برای خانواده‌ها امانت‌داری کند زیرا دانشجویان دست دانشگاه و اساتید امانت هستند.

وی در خاتمه بصیرت سیاسی را از دیگر ویژگی‌های دانشگاه آرمانی برشمرد و تصریح کرد: دانشگاهیان در دانشگاه آرمانی باید با معادلات سیاسی دنیا آشنا شده و در جنگ نرم به پیاده‌نظام دشمن بدل نشوند.

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=7031

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید