تغییر سایز-+=

در تمام انتخابات باید قانون فصل الخطاب باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پرشور و گسترده نمازگزاران برگزار گردید ضمن تسلیت سالروز شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت یاد و خاطره ایشان اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام سردار سلیمانی هستیم ایشان در مجاهدتی بسیار استثنایی و ستودنی که منجر به شهادت وی شد چهار خدمت بزرگ انجام داد.

 اول خدمت به بشریت است چون در برابر خطرناک‌ترین گروه انحرافی یعنی داعش ایستاد و مجال رشد نداد و آنها را ریشه کن کرد این گروه ارهابی به طور وحشتناک انسان‌ها را می‌کشت و ارزان‌ترین متاع در نگاه آنها خون انسان و حرمت انسان بود و اگر در منطقه حاکمیت پیدا می‌کردند غیر خودشان را کلاً از دم تیغ می‌گذراندند. آنها در تکفیر مسلمان ها آرزویی نگذاشتند.

آنها کل اهل مدینه معاصر را مشرک می‌دانستند چون مانع از گنبد و بارگاه قبر پیغمبر نشده اند! آنها تمام اهل سنت غیر وهابی را مهدور الدم می دانستند و لذا علمای زیادی از اهل سنت را کشتند علامه البوطی که مفتی اعظم سوریه بود از جمله آنها است آنها مذهبی غیر از مذاهب اربعه داشتند و تمام روسای مذاهب اربعه را مشرک و کتاب آنها را کتب شرک می دانستند آنها به تمام شیعیان ، مسیحیان ، دروزی ها ، علوی های سوریه و… اعلام کردند یا اسلام یا جزیه یا جنگ و مرگ ! آن زمان پاپ از اروپایی ها و آمریکایی ها گلایه کرد که چرا خون مسیحی ها را در سوریه حلال کردید؟

آیت الله عاملی گفت: اینجا همه باید از آمریکا و اروپا سوال کنند شما که ادعای مبارزه با تروریسم و دفاع از دموکراسی و حقوق بشر دارید چرا شخصیت عظیمی را که پهلوان مبارزه با تروریسم بود ترور کردید؟ از این اقدام آنها کاملاً معلوم می‌شود که داعش را خود آنها درست کرده بودند در مناظره انتخاباتی خانم کلینتون و ترامپ این مطلب کاملاً آشکار شد داعش شاهکار امنیتی و مدیریتی آمریکا در منطقه بود طبق اظهارات مسئولین آمریکایی هزار و صد گروه تروریستی از 80 کشور علیه ما بسیج و به سوریه وارد شدند  با غلبه سردار بر داعش تمام زحمات و سرمایه‌گذاری های آنها بر باد شد و آنها از سردار انتقام گرفتند؛ دوم خدمت به اسلام بود چون داعش به نام اسلام جنایت می‌کرد و اسم خود را گذاشته بود الدوله الاسلامیه فی العراق و الشام و تهدید کرده بود هرکس اسم ما را مخفف کند و به ما داعش بگوید او را می‌کشیم.

خطیب جمعه اردبیل افزود: سردار بزرگ ما این لکه ننگ را از دامن اسلام برطرف کرد و نگذاشت چهره نورانی اسلام با این وحشی‌های دست ساز سیا و سرویس‌های جاسوسی غرب مخدوش شود خدمت سوم خدمت به مذهب بود چون داعش فقط با شیعه کار داشت و شعار می‌داد” ایها الروافض جئناکم بالذبح جئناکم بالذبح ” ! آنها شیعه را مصداق اول و آخر آیه”قاتِلُوا الَّذينَ يَلونَكُم مِنَ الكُفّارِ” (وقتی کفار از همه طرف به شما حمله کردند شما با نزدیک ترین دشمن کافر مشغول جنگ شوید ) می دانستند! و می گفتند: ” الشیعه انجس من الیهود! ” مصیبت بزرگ این بود که اگر سوریه و عراق در دست داعش سقوط می کرد فاجعه بزرگ درست می شد قبور ائمه را در عراق تا ۱۵۰ متری تخریب می کردند به کربلای معلی می گفتند کربلای منجسه و به نجف اشرف می گفتند نجف اشرک با این کار شیعه دق مرگ می شد.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: چهارم خدمت به ایران بود اگر سوریه و عراق سقوط می کرد داعشی های این دو کشور به هم وصل می‌شدند و حکومت این دو کشور را به دست می‌گرفتند قطعاً و قطعاً به طرف ایران حرکت می‌کردند و با حمله زمینی  آنها به ایران، اروپا و آمریکا نیز از هوا قطعاً وارد میدان می‌شدند این برنامه کاملاً حساب شده طراحی شده بود در آن صورت فاجعه عظیمی در ایران رخ می‌داد آنها تا ۴۵ کیلومتری ایران یعنی تا جلولاء آمده بودند به همین جهت ملت‌های منطقه و همه ما مدیون حاج قاسم هستیم. همه باید به این نکته توجه کنند که حضور ایران در سوریه در آن زمان دفاع از امنیت ایران بود این قانون کلی است که : ما غزی قوم فی عقر دارهم الا ذلوا این سخن از امیر المومنین است یعنی هر قومی که در داخل خانه خود به پای جنگ کشیده شود حتماً ذلیل خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با تاکید بر اینکه جنگ غزه از حقائق بسیار مهمی پرده برداری کرد اظهار داشت: در جنگ سوریه هزار و صد گروه تروریستی از هشتاد کشور توسط آمریکا، انگلستان و اسرائیل درست شده بود و علیه بشار  اسد می‌جنگیدند ده‌ها مفتی نیز در کنار آنها نقش افتاء را داشتند گروه‌هایی بسیار تند رو مثل حزب التحریر، جبهه النصره، داعش ، القاعده جماعات تکفیری و… با تمام توان برای سقوط دولت سوریه تلاش می کردند حالا در سخت‌ترین زمان مسلمان‌ها و حادترین شرایط منطقه و اوج شرارت آمریکا از آنها که شعار ضد آمریکا هم می‌دادند هیچ خبری نیست عجیب است که آن زمان داعش رسماً اعلام کرد که ما با اسرائیل و با یهود کار نداریم حضرت مهدی(عج) تکلیف آنها را روشن خواهد کرد در آن زمان مغز یک پهباد آمریکایی با روشی بسیار ابداعی بدست نیروهای مقاومت  افتاد این فیلم نشان می دهد که آمریکایی ها به وضوح می بینند که داعش در میدان شهر به راحتی سر انسان های بیگناه را می برد اما آمریکایی ها هیچ اقدامی نمی کنند و عجیب تر اینکه هر کس از آنها مجروح می شد به اسرائیل منتقل می گردید سند معتبر در قالب فیلم نشان می‌دهد که خود نتانیاهو برای عیادت آن مجروحین آمده است!

خطیب جمعه اردبیل گفت: آن زمان مشایخ وهابیت همه مسلمان‌ها را برای کشتن سوری‌ها، عراقی‌ها، یمنی‌ها ایرانی‌ها به شدت تشویق می‌کردند و هرکس ضد صهیونیست بود فتوی می دادند که خون او هدر است ! البته به نام شرک و حالا که زمان سخت و سنگین امت است از آن مفتی ها خبری نیست و بلکه  اعلام کردند که تظاهرات به نفع غزه نه از دین است و نه از سنت!!! همه این ها ما را به یاد حدیث نبوی می اندازد که که آن حضرت زمانی برای شام و یمن دعا کرد اصحاب عرض کردند برای نجد هم دعا کنید حضرت از دعا برای نجد اجتناب کردند و فرمودند شاخ شیطان از آنجا خروج خواهد کرد ! بعضی از  تحلیل گران احتمال می‌دهند که همینک آن گروه‌های به ظاهر جهاد گر در کنار اسرائیل علیه مقاومت جنگ می‌کنند.

ایشان در بخشی دیگری از خطبه ها به مناسبت روز بصیرت و میثاق با ولایت اظهار داشت: دشمن همیشه به انتخابات به عنوان یک ظرفیت برای بهم ریختن انسجام داخلی نگاه می کند اگر انتخابات مطابق میل آنها نشد فوراً با شعارها و حرف های جذاب مثل “رای من کو” یک عده را به صحنه می آورند و تلاش می کنند تا امری را که با قانون بدست آمده با خشونت تغییر دهند  در انتخابات سال 88 حدود چهل میلیون نفر پای صندوق آمدند یعنی 85 درصد شرکت کردند این حجم از شرکت واقعا در دنیا کم نظیر است با این حضور ملت ، دشمن هم متحیر شد و هم به طور کامل مایوس گشت ولی خروج از راهکارهای قانونی در بیان اعتراض، دشمن را به شدت امیدوار کرد به حدی که در بعضی از روزها توانست مدیریت صحنه را به دست بگیرد.

وی افزود: جای بسیار تحسین است که  ملت فهیم ما از هر دو جناح فوراً متوجه حضور دشمن شدند و لذا هر دو طرف انتخابات به صحنه آمدند حضور 4 میلیون جمعیت بدون دعوت و تبلیغ نشان از اوج بصیرت ملت ماست به همین جهت 9 دی متعلق به سلیقه خاصی نیست 9 دی روز ملت ایران است 9 دی روز وحدت و هماهنگی تمام سلایق سیاسی بود 9 دی نشان داد که ملت ما هم دشمن شناس هستند و هم وقت شناس در کشورهای دیگر در حادثه مشابه نیروهای امنیتی بحران را جمع می کنند ولی در کشور ما خود مردم  یعنی صاحب اصلی کشور این کار را انجام دادند فرق انقلاب ما با انقلاب های دیگر در این است که انقلاب ما یک هنر بزرگ دارد و آن هنر عبور از بحران های بزرگ و سنگین است بحران هایی که هر حکومت و انقلابی را به زانو در می آورد روز 9 دی را باید یک رفراندوم عظیم ملی در دفاع از قانون و نظام و رهبری دانست.

آیت الله عاملی در پایان گفت: ما همیشه باید یاد بگیریم که در زندگی ما قانون فصل الخطاب باشد در تمام انتخابات باید قانون فصل الخطاب باشد اگر ذره ای از قانون فاصله بگیریم هر انتخاباتی تبدیل به فاجعه می شود دموکراسی و قانون ملازم هم هستند دموکراسی و قانون مداری از هم جدا نمی شوند اگر از هم جدا شوند ما از دیکتاتوری سر در خواهیم آورد اگر ما می خواهیم خدای نکرده در برابر امر قانونی بایستیم باید با روش قانونی آن را پیگیری کنیم اگر به 9 دی احترام داریم باید به قانون احترام داشته باشیم و آن را مقدس بدانیم قناعت به قانون در پیگیری مطالبات باید به عنوان یک فضیلت بزرگ و مدنیت فاخر حساب شود.

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

فایل ویدیویی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=16375

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید