جستجو
جستجو
تغییر سایز-+=

رئیس مجلس اگر فرد شایسته ای باشد می تواند جریان عظیم اصلاحی در موضوعات حساس کشور به راه بیندازد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار گردید با اشاره به نزدیکی تشکیل مجلس جدید شورای اسلامی و انتخاب ریاست قوه مقننه اظهار داشت: این روزها لابی گری عظیمی جهت تعیین رئیس مجلس صورت می گیرد، تلفن نمایندگان جدید مدام زنگ می زند. نمایندگان محترم مجلس دقت کنند که رئیس مجلس اگر فرد شایسته ای باشد می تواند جریان عظیم اصلاحی در موضوعات حساس کشور به راه بیندازد و امیدواری بزرگی در کشور درست کند کوتاهی یا معامله  در این موضوع خیانت به ملت و خیانت به دین و خیانت به کشور است.

وی ادامه داد: من مصراً از نمایندگان محترم می‌خواهم هر کس به شما زنگ بزند که برای ریاست من به من رای بدهید مبادا مبادا به او رای بدهید همین زنگ او نشان بی‌لیاقتی اوست رسول خدا(ص) فرمود ما کسی را که خودش از ما طلب پست کند پست نمی‌دهیم! “إنّا لا نستعمل علي عملنا مَن يريده” کسی که ده‌ها نفر را برای شما واسطه می‌کند تا برای ریاست او رای بدهید یقین داشته باشید که او برای ریاست خود حاضر خواهد بود ده‌ها باج خطرناک به نمایندگان بدهد و قطعاً و بدون تردید منافع ملی را زیر پای خود خواهد گذاشت و به خاطر رای نمایندگان هر حقیقتی را بدون واهمه ذبح خواهد کرد حتماً توجه کنید که به دروغ به شما خواهند گفت که نظام می‌خواهد فلانی رئیس شود این دروغ بزرگ و بدترین هزینه از آبروی نظام است.

بزرگان سطح عالی کشور هیچ وقت با سفارشات خارج از قانون حق مسلم نمایندگان را سلب نمی‌کنند ملت بزرگ ما در میان مشکلات بزرگ اقتصادی چشم به مجلس جدید دوخته است تا با طرح‌های علمی و کارشناسی شده به تعبیر مقام معظم رهبری خون جدید به مدیریت کشور تزریق و جوانه‌های امید در دل‌ها برویاند مبادا مبادا شما اول کارتان با لبیک گفتن به لابی‌های خائن و ریاست طلب‌های نالایق امید ملت بزرگ ما را مبدل به یاس کنید حضرت امام(ره) فرمود: مجلس در راس امور و عصاره فضائل است یک مقدمه مهم این فضیلت بزرگ برای مجلس این است که مجلس یک رئیس آرمانی، خالص، بی‌ هوا هوس، کار بلد، پاکدست، دلسوز، حر، آزاده، خداترس داشته و در برابر خلاف نمایندگان قاطع ، قانون مدار و بی رحم باشد.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگر از خطبه ها اظهار داشت: متاسفانه رژیم خبیث اسرائیل همچنان که پیش‌بینی می‌شد نه به دستورات محکمه بین‌المللی عمل کرد و نه به مصوبه شورای امنیت سازمان ملل؛ دیروز محکمه بین المللی دوباره به اسرائیل هشدار داد که به اقتضاءات دستورهای محکمه بین‌المللی عمل کند جنگ را متوقف و راه های مساعدت را باز نماید اما اسرائیل تنها رژیم دنیاست که خود را از تمام قوانین بین المللی آزاد می‌داند! چرا؟ علت آن فقط حمایت آمریکا و اروپا از این جرثومه فساد است اگر آنها حمایت آشکار و پنهان خود را از این رژیم سفاک، هتاک و قتّال بردارند یک روزه به مزبله تاریخ می‌رود.

آیت الله عاملی در بخش دیگر از خطبه ضمن اشاره به بازدید اخیر دبیر کل سازمان ملل از معبر رفح خاطر نشان کرد: دبیرکل سازمان ملل اخیراً از معبر رفح بازدید کرد وی در بازدید از رفح روزه گرفته بود! از او سوال کردند تو مسلمان نیستی! چرا روزه گرفته‌ای؟ گفت: “سفر من از باب هم دردی با ملت ستم دیده فلسطین بود به همین جهت به خاطر احترام به اعتقادات و باورهای ملت های مسلمان روزه گرفتم” عجیب این است که او به اعتقادات اسلامی احترام گذاشت ولی پادشاهان کشورهای اسلامی و عربی اهانت کردند.

وی گفت: این هفته دستورالعمل رژیم اسرائیل به سربازان خود در حمله به مجتمع شفاء به دست مردم افتاد در این ماموریت می‌گوید جوان‌های فلسطین را لخت کنید آنها را در برابر خانواده‌های خود اعدام کنید سپس با تانک به مردم در حالی که زنده هستند حمله و آنها را له،  به زن‌ها تجاوز و آنها را مثله کنید. در این جملات روح وحشی گری درندگی، سبعیت و حیوانیت موج می زند.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: عضو پارلمان اسرائیل که در حزب بن غفیر (القوه الیهودیه) نیز عضو است می‌گوید “حمله به رفح و کشتار مسلمان ها باید در ماه رمضان صورت بگیرد نباید ماه رمضان را از دست بدهیم چون مسلمان ها در این ماه به سبب روزه ضعیف و فاقد قوه هستند”! این سخن واقعا جنایت وحشتناک و اهانت به ادیان آسمانی است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها ادامه داد: تمام برنامه اسرائیل، آمریکا و اروپا هجرت اجباری اهالی غزه است در این میان اسرائیل صریح است اما آمریکا و اروپا منافقانه عمل می‌کنند در ظاهر وانمود می‌کنند به فکر اهالی غزه و به فکر تغذیه و سلامت آنها هستند ولی جز محکوم کردن رژیم خیانت کار هیچ کاری انجام نمی‌دهند آنها تا الان حاضر به قطع مساعدات نظامی و ارسال تسلیحات به اسرائیل نشده اند پشت پرده هم توافق دارند که هم بیشتر کشته شوند و هم ملزومات زندگی فراهم نشود.

وی ادامه داد: آنها عمداً گفتگوهای بین حماس و اسرائیل را به شکست می‌کشانند تا شاید در این مدت با کشتار بیشتر، مردم غزه راضی به هجرت گردند و این بدترین جنایت در حق بشریت است گرسنگی در غزه طوفان می‌کند ۲۰ درصد مردم یک ماه است چیزی برای خوردن پیدا نکرده اند.

آمریکا و اروپا ۶ ماه است هر روز به امید اینکه تا یک هفته تا دو هفته حماس تسلیم شود و برای اسرائیل یک دستاورد نظامی پیدا شود به این سگ هار چراغ سبز می‌دهند که هرچه می‌تواند بیشتر غزه را بمباران کند به طور متوسط روزانه ۹۰ نفر از مسلمان ها هر روز در غزه با بمباران این سگ هار  کشته می‌شوند برخلاف انتظار آنها اهالی غزه به خرابه های منازل خود برمی‌گردند و مظلومانه در آنجا روزه می‌گیرند رخسار همه زرد زرد شده ولی دست از مقاومت برنمی‌دارند این معجزه اعتقادات اسلامی است.واقعاً عجیب است که یک کلمه از حماس انتقاد نمی کنند که چرا این مشکلات را برای ما درست کردید؟

 نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطر نشان کرد: حماس برای توقف جنگ و بازگشت اسرای اسرائیلی معقول‌ترین شروط را مطرح کرده است اروپا و خود بایدن بر عقلانیت این شروط صحه گذاشته اند ولی در عمل و در میدان از حصول توافق و توقف جنگ خبری نیست چون آنها بنا بر توقف ندارند و خیال می‌کنند تا یک دو هفته اگر کشتار ادامه یابد غائله غزه کلاً ریشه کن می‌شود و ارتش اسرائیل به اهداف خود می‌رسد. به همین جهت باید گفت عامل شکست مذاکرات خود آمریکاست.

وی افزود: ریختن مساعدات از طریق آسمان به غزه از اول محل سوال بود! همه می‌پرسیدند اسرائیل چگونه با طریق جوی موافقت کرده است؟ و اگر قصد مساعدت دارد چرا مسیر زمینی را باز نمی‌کند؟ تا اینکه در عرض این دو هفته که مساعدت هوایی شروع شده علت آن معلوم شد! علت آن یک نیت فوق العاده ناپاک و جرم بزرگ جنگی است آمریکا و اسرائیل پشت پرده توافق کرده اند هرچه بیشتر از اهالی غزه را بکشند تا آنها راضی به هجرت شوند و چون تمام ساختمان‌ها خراب شده اجتماع بزرگ انسانی دیده نمی‌شود در حالی که در مساعدت هوایی جمع عظیمی دنبال پهباد یا هواپیما می‌روند تا از مساعدات استفاده کنند چنین حالتی بهترین حالت برای بمباران و کشتن هرچه بیشتر فلسطینی‌ها است نشان به این نشان که اسرائیل از اولین روز پرتاب مساعدات جوی هر روز صف اجتماع را بمباران و روزانه در حدود ۹۰ نفر را کشته است.

ایشان گفتند: از عجائب امور این است که در این مصیبت کبرای عالم اسلام از ۱۱۰۰ گروه سلفی به ظاهر اسلامی که در سوریه علیه بشار اسد جنگ می‌کردند و مفتیان آنها فتواهای دو آتشه می دادند هیچ خبری نیست آنها به شدت به اسماعیل هنیه حمله می‌کنند که چرا سلیمانی را شهید قدس معرفی کرده‌ای؟ حادثه غزه کاملاً ثابت کرد که داعش مصنوع آمریکا و وهابیت مصنوع انگلیس است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: یک نویسنده عرب در خصوص ارتباط دولت‌های عربی با اسرائیل حرف جالبی دارد و می‌گوید: ابن تیمیه در غالب کتاب‌های خود حمله بسیار شدیدی به شیعه‌ها کرده و گفته شیعه‌ها صورت دیگری از صورت‌های یهودی هستند و در آخر با یهودی‌ها متحد می‌شوند و اظهار موالاه با یهودی‌ها می‌کنند و امروز من می گویم من یک شیعه حنفی هستم و به تو ای ابن تیمیه می گویم تو اشتباه کردی دولت های سنی با یهودی ها سازش کردند جز رافضی ها که حتی با یک نفر از یهودی‌ها نیز به سازش دست نزدند در اینجا باید رسول الله(ص) را تحسین کرد که فرموده: در آخرالزمان مسلمان‌ها زیاد هستند اما آنها مثل کف سیل هستند.

امام جمعه اردبیل در پایان با اشاره به افزایش قیمت جریمه تخلفات رانندگی گفت: طبق آمار رسمی خطای انسانی بیشترین عامل تصادفات جاده ای است از این رو باید از اقدام دولت محترم که جریمه جرائم رانندگی را جهت حفظ جان مردم و خانواده ها  بالا برد  تشکر کرد  ولی این اقدام بعد از خرابی‌های جبران ناپذیر صورت گرفت سالانه حدود ۱۸ هزار نفر  در جاده ها جان خود را از دست می‌داد یعنی ۱۸ هزار نسل از بین می‌رفت بخشی از این تلفات بخاطر عامل انسانی و بخشی هم به خاطر خصوصیات جاده ای است نخبگان جامعه به طور مدام از سر خیرخواهی هشدار می دادند که جریمه ها مناسب نیست و نباید خانواده ها داغدار بشود اما به دلسوزی آنها اعتنا نشد.

وی در پایان گفت: واقعاً جای سوال است که چطور مجلس‌های قبلی و دولت‌های قبلی به این مسئله کاملاً واضح و بدیهی ورود نکردند  بسیار روشن است که هزینه‌ای که در کشور برای تخلفات رانندگی تعیین شده بود اصلاً مناسب با جرم نبود شخص متمولی که برای غذای سگ خود میلیون‌ها تومان مصرف می کند طبعاً پانصد هزار تومان برای او عددی نیست و لذا متخلف به افسر محترم نیز اهانت می کرد و می گفت جناب افسر! مشقت را زود بنویس می‌خواهم بروم! بعضی از نمایندگان مجلس در گذشته در برابر این سوال که 18 هزار کشته در یک سال یک فاجعه وحشتناک است و شما باید در این باب کاری بکنید می گفتند زندگی مردم سخت است سخت‌تر نکنیم!!! در حالی که هزینه را متخلف می‌دهد نه ملت.

 

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=18673

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید