تغییر سایز-+=

راه حل مشکل دریانوردی در دریای سرخ خیلی آسان است؛ “توقف جنگ در غزه”!

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار گردید با اشاره به برگزار دادگاه بین المللی به جهت شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی اظهار داشت: محکمه بین المللی در لاهه هلند از دیروز رسیدگی به شکایت آفریقای جنوبی را شروع کرد آفریقای جنوبی شکایت کرده که اسرائیل مرتکب جرم بزرگ نسل کشی در غزه شده است هر دو کشور در کنوانسیون ممنوعیت نسل کشی عضو هستند به همین جهت، شکایت آفریقای جنوبی کاملاً قانونی است و اسرائیل باید پاسخ گو باشد.

وی افزود: آن زمان که اسرائیل این کنوانسیون را امضاء کرد نیتش این بود که نسل کشی هیتلر را محکوم و برجسته کند که به ادعای اسرائیل ۶ میلیون یهودی را کشته است در حالی که اصلاً چنین چیزی وجود ندارد و به تعبیر بعضی از محققین کشتار ۶ میلیون یهودی که از آن به هولوکاست تعبیر می‌شود فقط در فیلم‌های سینمایی دیده می‌شود امروز هولوکاست حقیقی در غزه است هولوکاست را اروپا در سربرنیستا درست کرد و ۸هزار مسلمان را کشت و از جنازه‌های آنها توالت ساخت.

آیت الله عاملی گفت: دیروز وزیر دادگستری در دفاع از فلسطینی‌ها و اثبات نسل کشی شاهکار کرد و آبرویی برای اسرائیل، آمریکا و اروپا نگذاشت.

 تمام اعضاء قانوناً می‌توانند در تامین دلیل شرکت کنند اما حتی یک کشور اسلامی از ترس آمریکا نتوانست در تامین دلیل نسل کشی مشارکت کند “فیالها من مصیبه فیالها من رذیله” آنها از آمریکا می‌ترسند ولی از خدا نمی‌ترسند.

 محکمه بین المللی اولین ضربه را به اسرائیل زد و گفت محکمه علنی خواهد بود تا افکار عمومی دنیا آن را دنبال کنند و هر چه آمریکا و اروپا در این خصوص اصرار کردند اعتناء ننمود.

وی تصریح کرد: ماده ۴۱ اساسنامه محکمه بین المللی می‌گوید کشور شرکت کننده می‌تواند از دادگاه طلب کند که تا تمام شدن محاکمه ، آتش بس فوری برقرار شود تا تلفات کمتر شود و دولت آفریقای جنوبی اعمال همین ماده را از دادگاه خواسته است اسرائیل در برابر این ماده حرفی زده که اهانت به عقل تمام عقلاست گفته درست است که محکمه بین المللی طبق این ماده می‌تواند جنگ را متوقف کند ولی آنچه در اسرائیل می‌گذرد جنگ نیست درگیری است!!! جای بسی خوشحالی است که نتانیاهو و وزیر دفاع از سر عصبانیت در اعتراض به آفریقای جنوبی حرف هایی به زبان آوردند که افتضاح بزرگی برای اسرائیل است.

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: نتانیاهو در محکوم کردن حرکت بسیار ارزشمند آفریقای جنوبی جمله ای گفت که کاملاً خودش را محکوم و خراب کرد او گفت ما در غزه نسل کشی نمی‌کنیم حماس در اسرائیل نسل کشی می‌کند اگر اسم کشته شدن ۱۲۰۰ اسرائیلی نسل کشی است پس اسم شهادت ۲۳ هزار نفر به طریق اولی نسل کشی خواهد بود دادگاه بین المللی باید این اعتراف و اقرار را در تصمیم خود لحاظ کند . نتانیاهو در اهانت به آفریقای جنوبی گفت نفاق آفریقای جنوبی به عرش رسیده و با دروغ عدالت را وارونه کرده است ما تحریف در مفاهیم سیاسی را کاملاً دیده بودیم اما حالا معلوم شد مفهوم عدالت نیز توسط این رژیم خبیث تحریف شده است.

وزیر دفاع اسرائیل با بی‌شرمی و با وقاحت تمام می‌گوید جنگ اسرائیل در غزه اخلاقی‌ترین جنگ تاریخ و ارتش اسرائیل اخلاقی‌ترین ارتش دنیاست یعنی مفهوم اخلاق نیز مثل مفاهیم سیاسی در دنیای معاصر تحریف شده است.

ایشان ادامه دادند:  محکمه بین المللی در برابر یک امتحان بسیار بزرگ قرار گرفته است تمام آبروی تاریخی  این محکمه در معرض امتحان قرار گرفته است آمریکا اروپا با تمام توان ادعا می‌کنند که نسل کشی صورت نگرفته است به همین جهت اگر دادگاه بین‌المللی حکم به نسل کشی کند فقط اسرائیل خراب نمی‌شود بلکه ستون خیمه آمریکا و اروپا به لرزه در می‌آید.

 آیت الله عاملی گفت: مسئول اصلی خون ۲۲ هزار فلسطینی اروپا و آمریکاست آنها در عرض یک روز می‌توانند ماشین جنگی اسرائیل را متوقف کنند اما به دروغ می‌گویند اسرائیل به حرف ما گوش نمی‌دهد صدام به حرف شما گوش نداد و فوراً دخالت نظامی کردید و ۲ میلیون مسلمان کشته شد و صدام را برکنار کردید قذافی به حرف شما گوش نداد دخالت نظامی کردید هزاران هزار مسلمان کشته شد و لیبی را به ویرانه تبدیل کردید بشار اسد به حرف شما گوش نداد لشکرکشی عظیمی کردید اما سردار سلیمانی و نیروهای مقاومت شما را ناکام گذاشتند پس قادر به توقف کشتار زنان، اطفال و پیرمردها در غزه هستید اما عمداً تماشا می‌کنید تا اسرائیل را نجات دهید این توافق پشت پرده رو سیاهی بزرگی برای دولت‌های اروپایی و آمریکاست.

وی با ارائه تحلیلی در تبیین چرایی و علت سعی اروپا و آمریکا برای نفوذ در دادگاه بین المللی لاهه خاطر نشان کرد: تلاش آمریکا اروپا برای نفوذ در حکم محکمه بین المللی برای این است که طبق ماده ۳ کنوانسیون ممنوعیت نسل کشی محکمه بین المللی باید حمایت کنندگان کشور مجرم نیز محاکمه و محکوم شوند.

خطیب جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به حمله اخیر آمریکا و ائتلاف همراهش به یمن اظهار داشت: حمله به یمن با اجازه شورای امنیت با یک دروغ بزرگ شروع شد آمریکا و اروپا به دروغ گفتند دریانوردی بین المللی با حمله حوثی‌ها در باب المندب به خطر افتاده در حالی که فقط دریانوردی اسرائیل به خطر افتاده و حوثی‌ها با هیچ کشتی تجاری غیر اسرائیلی کار ندارند یک نفر در شورای امنیت ملی جرات نکرد واقعیت را مطرح کند و همه دروغ گو شدند خداوند اقبال لاهوری شاعر بزرگ پاکستان را رحمت کند که هنگام تشکیل سازمان ملل در حق این سازمان سرود:

بر فتد تا روش رزم درین بزم کهن

دردمندان جهان طرح نو انداخته‌اند

من ازین بیش ندانم که کفن دزدی چند

بهر تقسیم قبور انجمنی ساخته‌اند

دنیای امروز با دروغ و تسویل و مکر و حیله و حق ویژه و با معیار دوگانه اداره می شود.

آیت الله عاملی افزود: آمریکا عقل خود را در اثر تعصب از دست داده است راه بسیار آسان را رها می‌کند دنبال ماجراجویی می‌رود راه حل مشکل دریانوردی در دریای سرخ خیلی آسان است “توقف جنگ در غزه ” آمریکا آن را رها کرده دنبال تحالف و جنگ منطقه ای رفته است هر روز هم دروغ می‌گوید که تجارت جهانی از طریق دریا در خطر است در حالی که فقط تجارت دریایی اسرائیل در خطر است.

 وزیر دفاع بریتانیا می‌گوید ما نمی‌گذاریم تروریست‌های یمن امنیت رفت و آمد دریایی دریای سرخ را به هم بریزد امنیت دریا برای ما بسیار مهم است کسی باید از این نادان بپرسد چطور می‌شود امنیت در دریا برای کشتی‌های صهیونیست برای شما مهم می‌شود ولی امنیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و جان ۲۳ هزار نفر که نصف آن کودک است برای شما مهم نمی‌شود؟ البته  آنها راست می‌گویند که امنیت ما یعنی امنیت اسرائیل  و امنیت ما ! مرکل زمانی که نخست وزیر بود رسماً اعلام کرد هر کس روی کره زمین نفس می کشد باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

این وزیر نادان به یک کشتی اسرائیلی حساس است ولی به جان ۲۳ هزار نفر انسان بی‌گناه که نصف آنها کودکان هستند حساس نیست چطور می‌شود که دنیا به نقطه‌ای می‌رسد که ارزش یک کشتی اسرائیلی یا ارزش اجناس یک کشتی اسرائیلی بالاتر از جان 23 هزار نفر می‌شود؟ کسانی که وضع دنیا را به اینجا رسانده اند اگر آنها را میلیون‌ها بار نفرین کنیم باز کم است.

 به این وزیر نادان باید گفت اگر انصاف داری بگو که امنیت دریا به خطر نیفتاده امنیت کشتی‌های اسرائیل به خطر افتاده و این را بدان که کسی از مظلومین غزه دفاع می‌کند تروریست نیست تروریست شما هستید که با سلاح شما و حمایت شما هر روز و هر شب اسرائیل نسل کشی می‌کند.

وی در پایان با قدردانی از رئیس جمهور به خاطر برکناری یکی از معاونان وزراء به خاطر استخدام های غیر قانونی تصریح کرد: از ریاست محترم جمهور جداً و قلباً تشکر می‌کنیم که معاون یکی از وزراء را به خاطر اینکه چند نفر را به صورت غیرقانونی استخدام کرده بود برکنار کرد این حرکت برای ملت ما بسیار امیدوار کننده است امیدواریم این حرکت بسیار شایسته درباره بعضی از وزیرانی که در اثر فشار نماینده مرتکب این خلاف شده‌اند نیز اجراء گردد.

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

فایل ویدیویی خطبه ها

 

خطبه اول

خطبه دوم

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=16737

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید