تغییر سایز-+=

رسانه های دولت قدرت تبیین و نمره قبولی ندارند ! / توازن در کشور بین استان ها برقرار نیست

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با حضرت آیت الله سید حسن عاملی دیدار و گفتگو کرد و هم‌چنین به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکردهای دولت پرداخت.

آیت الله عاملی در این دیدار ضمن قدردانی از حضور معاونت رئیس جمهور در استان اردبیل اظهار داشت: سفرهای مسئولین ارشد دولت به استان ها هر چه بیشتر باشد به نفع استان هایی است که از جهات عدیده از عدم توسعه رنج می برند. توازن در کشور بین استان ها برقرار نیست و هزینه هایی که برای استان های توسعه یافته اختصاص داده می شود در مسیر توازن بین استان ها نیست یک علت اصلی هم این است که به طور مثال استانی ۲۰ نماینده دارد وقتی بر وزارت خانه ای متمرکز می شوند وزیر مربوط تسلیم می شود و استانی که ۷ نماینده دارد طبیعی است که به این سادگی به حرف آنها گوش نمی دهند! و شما می دانید که در تقسیم امکانات کشور کثرت نمایندگان بی تاثیر نیست.  به عنوان مثال نماینده یکی از استان های توسعه یافته می گوید من 600 میلیارد از دولت جهت احداث پنل های خورشیدی اخذ و در اختیار اهالی قرار دادم در حالیکه چنین مرحمتی در خصوص استان های محروم حداقل در حق استان ما نیست.

وی افزود: ما از شما می خواهیم برای حل یک ظلم بَیِّن برنامه داشته باشید آن هم این است که تقسیم ارزش افزوده در حال حاضر در کشور به صورت استانی است در حالی که کارخانه هایی که در استان های توسعه یافته احداث شده اند با پول ملی است متاسفانه در گذشته با ۱۸۰ رای نمایندگان این موضوع تصویب شده است در نتیجه جز نمایندگان، هیچ کس قدرت تغییر آن را ندارد توجه شود شهرداری های استان های کم برخوردار به شدت مشکل مالی دارند، اگر تقسیم ، ملی  باشد استان های محروم و کمتر توسعه یافته توسعه پیدا می کنند و شهرها آباد می شوند.

امام جمعه اردبیل گفت: انتظار برای سرمایه گذاری در  استان های محروم انتظار کاملاً معقول  و منطقی و با امنیت کشور مرتبط است اگر قرار باشد آن طرف مرز رشد قابل توجهی داشته باشد و این طرف مرز با مشکل رو به رو باشد طبیعی است غرور مردم خواهد شکست و ای بسا تبدیل به یک خطر امنیتی هم بشود.

آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه دولت محترم از جهت تبیین و تبلیغ عملکرد کم کار بوده است خاطر نشان کرد: گزارشی که الان آقای استاندار از فعالیت دولت در استان ارائه کردند واقعاً بسیار امیدوار کننده است اما هنر این است که این عملکرد ها برای عموم مردم تبیین گردد متاسفانه رسانه های شما قدرت تبیین و نمره قبولی ندارند ! حضور ایران در مجموعه های عظیم  اقتصادی بین المللی ، افزایش صادرات ، تولید ثروت، راه اندازی  مجموعه های  بزرگ صنعتی، کشاورزی ، علمی، اصلاح روابط با کشورهای منطقه، بالا بردن وزن سیاسی کشور در منطقه و… این ها کارهای بزرگی است اما وقتی تبیین نشود نتیجه این می شود که یک فعال سیاسی خارج از کشور به خاطر بعضی نواقص کل فعالیت های ارزشمند و کار آمدی دولت را زیر سوال می برد در حالی که دولت محترم با جهاد تبیین و تبلیغ  و داشتن تیم رسانه ای قوی می توانست در مسیر امید آفرینی، ملت بزرگ ما را با خدمات انجام گرفته علی رغم تحریم های اقتصادی و تکنولوژی آشنا کند توجه شود که مقام معظم رهبری در هر دوره از کار آمدی دولت ها دفاع کرده است.

وی افزود: موضوع راه آهن اردبیل  که کارهای بسیار جزیی آن باقی مانده  است برای ما بسیار حیاتی و یک امید بزرگ برای اهالی استان  است  ما می خواهیم از طرف شما به عنوان معاون ریاست محترم جمهور اعلام‌کنیم که کل  اعتبار لازم برای اتمام راه آهن تامین گردید هم چنین می خواهیم یک بشارتی هم برای راه آهن اردبیل – پارس آباد داشته باشید این مسیر جهت حمل محمولات اقتصادی بین المللی جنوب ، شمال یک مسیر بی نظیر است دولت روسیه نیز به این نکته واقف گردیده است این مسیر تماماً مسطح است و احتیاجی به تونل و تاسیسات پر هزینه نیست.

آیت الله عاملی با ابراز نگرانی از مشکلات پیش روی آب در اردبیل خاطر نشان کرد: در شرایط حاضر هم بارندگی نیست و هم فشار روی چاه ها است طبعاً در نهایت این چاه ها جواب نخواهد داد بنابراین ضرورت دارد که در این خصوص در سفر آتی رئیس جمهور محترم، تدبیری اساسی اتخاذ شود. اگر تفکیک آب در کشور مثل کشورهای دیگر صورت بگیرد بخش قابل توجهی از مشکل آب کشور مرتفع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خاتمه با بیان مطالباتی در خصوص راه های مواصلاتی شمال و جنوب استان گفت: راه های مواصلاتی شمال استان تاکنون تلفات بسیاری گرفته است  در سفر آتی رئیس جمهور به استان اهالی شمال استان به شدت حساس هستند که در خصوص راه مشگین شهر-  پارس آباد و گرمی- بیله سوار چه تصمیمی گرفته می شود راه گرمی به بیله سوار پیشانی کشور و آبروی کشور است و لذا وجود یک اتوبان مطابق با استاندارد های بین المللی در این مسیر کاملاً ضروری است روزانه ده ها تریلی خارجی از این مسیر که نمی توان اسم راه بر آن گذاشت عبور می کند. در جنوب استان هم اهالی محترم منطقه خلخال  حساسیت ویژه دارند که وقتی آقای رئیس جمهور تشریف می آورند آیا برای جاده کلور- درام که اکنون تعطیل شده است اعتباری در نظر گرفته می شود یا خیر؟

وی در بخش دیگری از مطالبات خود از معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار داشت: اردبیل قطب تولید سیب زمینی در کشور است در حال حاضر انبارها پر از سیب زمینی است اما با وجود جواز صادرات امکان صادرات نیست و علت آن مطالبه تعهد ارزی از کشاورزان است در حالی که برگرداندن ارز از طریق صراف ها در موضوع سیب زمینی در نهایت صادرات را بی صرفه می کند در این خصوص انتظار تدبیر لازم از طرف دولت داریم.

معاون رئیس جمهور در این جلسه اظهار داشت: کل هزینه اتمام راه آهن را که در حدود 700 میلیارد است تضمین می کنیم وی هم چنین قول داد که در سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری در خصوص مشکلات مطرح شده مخصوصاً در خصوص راه های مواصلاتی تصمیمات خوبی اتخاذ گردد.

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=16530

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید