تغییر سایز-+=

روزمرگی بلای خانمان سوز مدیریت است

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به موضع گیری های اخیر آمریکا در رابطه با ایران اظهار داشت: این روزها آمریکایی‌ها به طور مکرر اظهار می کنند که ما با تحریم ایران به اهداف خود نرسیدیم آنها شدیداً به ترامپ حمله می‌کنند که از برجام خارج شد و دست ایران را برای بالا بردن سطح غنی‌سازی و برای راه‌اندازی سانتری فیوژهای پیشرفته باز گذاشت. اوباما گفت: اگر می‌توانستیم یک پیچ هسته ای ایران را نمی گذاشتم سر جایش باشد اما نمی‌توانیم کلمه” نمی توانیم” بارها از طرف آنها تکرار شده و ادبیات جدیدی است که فقط و فقط با مقاومت ملت ما حاصل شده است و حالا جز تعامل با ایران اسلامی چاره دیگری ندارند و قرار است این روزها میلیاردها دلار ثروت بلوکه شده ایران در خارج را آزاد کنند.

آیت الله عاملی ادامه داد: آنچه در این باب مهم است این است که این فضیلت منحصرا مربوط به مقاومت ملت و قبول شدید ترین محرومیت ها از طرف ملت است نه ناشی از استعداد مسئولین تحریم‌ها دقیقاً انتقام از ملت به عنوان عنصر اصلی مقاومت بود بنابراین شکر این نعمت به این است که در رفاه و آسایش و عزت ملت تلاش مضاعف شود جای غصّه هست که دولت مردان در تامین چند قلم اجناس ضروری مردم که با آن سفره آنها آباد می شود آینده نگری و برنامه ریزی ندارند مسوولی که آینده نگری ندارد نباید پشت میز مدیریت بنشیند روزمرگی بلای خانمان سوز مدیریت مخصوصا مدیریت کلان است یک دقیقه مجلس یک میلیارد تومان برای این ملت هزینه دارد آنها باید حتی برای یک دقیقه خود برنامه ریزی داشته باشند شان ملت ما این نیست که با داشتن ظرفیت‌ها و قابلیت های عظیم داخلی دلهره قیمت کالاهای اساسی و ضروری را داشته باشد در شان ملت ما نیست که در تامین یک سفره عادی برای خانواده اش دچار مشکل شود و روز به روز سفره اش کوچکتر و شان پدری شکسته شود ایشان در ادامه خطبه به عنوان نمونه اظهار داشت: جای تاسف است که عشایر دامدار ما برای تهیه نهاده‌های دامی اعم از جو سبوس ذرت و … با مشکلات حاد مواجه شده اند آنچه با دفترچه عشایری داده می شود اصلاً کفاف نمی کند و در بازار آزاد علاوه بر اینکه قاچاق است بسیار گران می باشد و دامداری توجیه اقتصادی را از دست می‌دهد طبعاً حیوان را حتی حیوان های باردار را می‌فروشند بنابراین فردا و پس فردا قیمت گوشت اوج می‌گیرد.

وی افزود : در این خصوص کسانی که دام ندارند اما دفترچه گرفته اند و کسانی که احتکار یا دلالی می‌کنند بدانند که مدیون یک ملت می شوند و فردای قیامت هیچ بخشش و جبرانی برای آنها متصور نیست وقتی کشاورزی ما در محصولات استراتژیک حتی در کنجاله محتاج خارج است این نشان می‌دهد که سیاست‌گذاری های کشاورزی روی ریل نیست در این میان نمایندگانی که با دخالت باطل در عزل و نصب‌ها ادعا می‌کند که ما باید از حقوق مردم دفاع کنیم معلوم نیست که چرا در معیشت مردم قدرت دفاع ندارند در اینجا اگر کسی سوءظن بکند جای ملامت نیست اگر در کشور قرار بر بزرگداشت است این بزرگداشت فقط حق ملت ما است باید برای ملت بزرگ بزرگداشت برگزار شود که توانست در کنار این سوء مدیریت‌ها آمریکا را در اهداف تحریمی خود ناکام بگذارد تحریمی که درباره آن اوباما گفت در طول تاریخ چننی تحریمی برای هیچ ملتی وضع نشده است و بعد از او ترامپ بر شیپور دمید و فشار حداکثری را نیز اضافه کرد.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر عزت و اقتدار مردم ایران تصریح کرد: ملت ما ملتی نیست که خودش سرش را جلوی دشمن بیاورد گردنش را دراز کند و دشمن را بر قتل خود متمکن بکند وقتی تاتارها به مسلمان ها حمله کردند مسلمان ها در اثر ترس به شدت مرعوب بودند و شخصیت روحی آنها متلاشی شده بود و قبل از شکست در جنگ از نظر روحی شکست خورده بودند شلل و فلج فکری آنها را فرا گرفته بود و لذا به راحتی خود را در اختیار تاتارها قرار می دادند پنج تاتار به روستا وارد می شدند همه را به خط می کردند و همه را گردن می زدند ابن اثیر در الکامل در حوادث سال ۶۲۸ قمری می نویسد یک تاتار داخل روستا می شد در حالیکه جمع زیادی از مردم در روستا بودند همه آنها تسلیم آن یک تاتار می شدند و او شروع به کشتن آنها یکی بعد از دیگری می کرد و از مسلمان ها کسی جرات نمی کرد که دست خود را بر آن سواره تاتار بلند کند حمله کند یا دفاع بکند روزی تاتار یک نفر از مسلمان ها را دستگیر کرد در حالیکه سلاحی در دستش نبود که با آن سر مسلمان را ببرد تاتار به آن مسلمان گفت سرت را بر زمین بگذار و تکان‌نخور تا من برگردم! او سرش را بر زمین گذاشت و تا تاتار رفت و با خود شمشیری آورد سپس او را کشت …

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد : هر مسلمانی قبل از اینکه کشته شود خدا را به تاتار قسم می داد که مرا نکش و اینگونه می گفت : “لا بالله لا تقتلنی ” تاتارها این جمله را آن قدر شنیده بودند که با کلمه لا بالله لا بالله برای خودشان موسیقی درست کرده بودند یک مرد مسلمان می گوید من در ساختمانی مهجور و ویرانه پنهان شده بودم و تاتارها به من دست پیدا نکرده بودند من از پنجره آن‌ساختمان ماجرا را شاهد بود آنها بعد از اینکه مردان روستا را کشتند زن ها را اسیر کردند سوار اسب های خودشان شدند و رقص را شروع کردند در حالیکه می خندیدند همه با هم این جمله را تکرار می کردند لابالله لابالله لابالله!

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما در برابر آمریکا تسلیم نخواهیم شد گفت: ما آنگونه نخواهیم بود ما در برابر تاتار معاصر یعنی دولت اهریمنی آمریکا این را نصب العین خود قرار خواهیم داد ” وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن كُنتُم مُؤمِنينَ ” ( و سست نشوید! و غمگین نگردید! و شما برترید اگر ایمان داشته باشید )

وی ادامه داد: زیر ساخت های داخلی اعم از اقتصادی، فرهنگی ، دینی و اعتقادی و اخلاقی اگر محکم باشد کشور به یک قلعه نفوذ ناپذیر تبدیل می‌شود در هر دوره که ما شکست خورده ایم مشکل از داخل بوده است اگر به همدیگر رحم نکنیم شکست می‌خوریم اگر اضاعه حقوق کنیم شکست می‌خوریم اگر عدالت مختل شود و هر چیز و هر کس به جای خود نباشد شکست می خوریم.

وی آمریکا را تجسم بی رحمی نامید و افزود: کافری که بر ما مسلط می‌شود تجسم خلاف ها ، بی عدالتی ها و بی‌رحمی هاست و لذا در روایت آمده الکافر ذنب المومن در تاریخ آمده که دختر هلاکوخان زعیم و رهبر تاتار در بازار بغداد قدم میزد دید جمعی از مردم اطراف مردی را گرفته اند گفت: او کیست؟ گفتند: عالمی از علماء مسلمان هاست گفت: او را حاضر کنید عالم مسلمان ها آمد و در برابر دختر تاتار ایستاد دختر تاتار از او پرسید شما مومن به خدا هستید؟ گفت: بله گفت آیا اعتقاد دارید که ان الله یویّد بنصره من یشاء؟ گفت: بله پرسید آیا خداوند ما را به شما غالب نکرد؟ گفت: بله پرسید: آیا معنی این غلبه این نیست که ما در نزد خداوند محبوب تر از شما هستیم ؟ گفت: نه گفت: چرا؟ عالم مسلمان از او پرسید آیا تا به حال چوپان گوسفندان را دیده ای؟ گفت: بله پرسید وقتی بعضی از گوسفندان از گله جدا شود چوپان چه کار می کند؟ گفت : سگ های خود را می فرستد تا آنها را دوباره به گله برگرداند گفت شما از طرف خداوند نظیر همان مأموریت را دارید وقتی ما از منهج و از طاعت خداوند خارج می‌شویم شما در پشت سر ما قرار می‌گیرد تا ما دوباره به طرف خداوند برگردیم!

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=7042

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید