جستجو
جستجو
تغییر سایز-+=

عدم اجرای مصوبه قانونی منطقه آزاد اردبیل سرافکندگی بزرگی برای دولت است

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به افتتاح چندین پروژه صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد کشور اظهار داشت: این هفته آقای رئیس جمهور ۸۲ پروژه صنعتی و عمرانی مناطق آزاد کشور را به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح کرد آقای رئیسی اظهار داشت هشت هزار نفر در این طرح ها مشغول به کار شدند در این جلسه آقای سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گزارشی از اقدامات این شورا در سال ۱۴۰۰ را ارائه کرد و گفت در سال ۱۴۰۰ در مناطق آزاد ۳۶ هزار میلیارد تومان و در مناطق ویژه اقتصادی ۶۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که ۹ درصد آن توسط بخش خصوصی بوده است با این گزارش هر ایرانی خوشحال می‌شود جز استان اردبیل چه کسی باعث شد که در سال ۱۴۰۰ منطقه آزاد اردبیل که تصویب شده به مرحله اجراء نیاید ؟محرومیت ما از ۳۶ هزار میلیارد را چه کسی جواب خواهد داد؟

آیت الله عاملی ادامه داد: ما با این محرومیت به عقب ماندگی خاص در توسعه منطقه آزاد مبتلی می شویم چه کسی جواب گو است؟ من در اینجا با صراحت عرض می کنم عدم اجرای مصوبه قانونی منطقه آزاد اردبیل سرافکندگی بزرگی برای دولت است آیا ممکن است دولت به ما جواب دهد که این خلاف بزرگ اضاعه حق بزرگ و اهانت به اهالی استان تا کی ادامه پیدا خواهد کرد؟! آقای رئیسی در این نشست از اهمیت گسترش تعاملات با منطقه اوراسیا صحبت کرده و نقش مناطق آزاد را در این باب بسیار مهم دانسته است من می‌گویم آقای رئیس‌جمهور! اگر واقعاً به این مطلب اعتقاد دارید پس مهم ترین منطقه آزاد را که در آن باب می‌تواند نقش حیاتی داشته باشد چرا معلق گذاشته‌اید؟ آقای رئیس جمهور! آیا می دانید هر روز که منطقه آزاد استان اردبیل تعطیل می ماند هم استان و هم کشور ضربه جدی می بیند ؟آقای رئیس جمهور! آیا می دانید بی مبالاتی دولت در این باب به نفرت و بدبینی متراکم منجر می شود؟ آقای رئیس جمهور! استان ما چه گناهی کرده که باید تاوان اختلاف دولت و مجمع تشخیص مصلحت را پرداخت کند؟

خطیب جمعه اردبیل با اشاره به تحرکات اخیر رسانه ها معاند تصریح کرد: در این چند روز اخیر رسانه های مشهور معاند همه به ستاد فرماندهی برای آشوب در ایران تبدیل شده اند آنها با تمام توان و با تمام تکنیک ها مردم ما را تحریک می کردند عجیب است که داد می‌زدند حذف ارز ترجیحی فاجعه است در حالی که در زمان اجرای ارز ترجیحی در دولت قبلی داد می‌زدند که ارز ترجیحی فاجعه اقتصادی است آنها با این تناقض گویی خودشان را رسوای جهان کردند و برای آنها در میان ملت ما وثوقی نماند آنها آرزو داشتند با به هم ریختن اوضاع داخلی و ضعف حکومت زمینه حمله همه جانبه را فراهم و ایران را به افغانستان لیبی سوریه و عراق و یمن تبدیل کنند و برای همیشه زیرساخت‌های ایران را ویران کنند هنوز طوری نشده این هفته آمریکا و اسرائیل با هواپیماهای پیشرفته آمریکایی مانور مشترک برگزار کردند و اسرائیل گفت می‌خواهیم با هم به زیرساخت‌های هسته‌ای ایران حمله کنیم! آنها سی سال است که مدام می‌گویند حمله می کنیم اما با عدم حمله جایگاه ایران را به شدت بالا می‌برند اسرائیل در طول تاریخ ننگین خود به چند کشور حمله کرده اما قبلاً اطلاع نداده است حالا که به ما اطلاع می‌دهد که می‌خواهم حمله کنم معلوم می‌شود که برای باج گیری در مذاکره هسته‌ای است.

آیت الله عاملی گفت : از دستگاه قضایی و از نیروی انتظامی و امنیتی به خاطر مدیریت شایسته در رعایت حرمت و احترام افراد در هفته اخیر و مخصوصاً از همکاری بسیار شایسته اهالی مکرم استان صمیمانه تشکر می کنم برخورد کریمانه با معترضین از طرف دستگاه‌های مسئول امنیت جداً جای تحسین است

وی با بیان اینکه طرح اخیر اقتصادی دولت صیانت از ثروت ملت ما را موجب می شود خاطر نشان کرد: اتفاقات اقتصادی کشورهای همسایه که در هفته گذشته رخ داد نشان داد که ایران در واقع برای کشورهای همسایه یارانه می داد! هشت سال تمام ما به آنها یارانه دادیم از دولت در این خصوص تشکر می کنیم که از ثروت ملت ما صیانت کامل کرد اما یک نکته مهم داریم با اجرای این طرح مهم اقتصادی قیمت اجناس غیر یارانه بالا رفته و ملت ما را نگران ساخته است با اجرای طرح اقتصادی اخیر قیمت کالاهای غیر یارانه ای متاسفانه در حال صعود است و نظارتی بر آن نیست در حالی که اجرای طرح اقتصادی ربطی به آنها ندارد از دولت می خواهم این اجناس را به وفور وارد بازار کند و از دستگاه های نظارتی مربوط به کالا می خواهم با جدیت تمام قیمت این کالاها را کنترل کنند و از ملت عزیز هم می خواهم بیش از نیاز خود این گونه کالاها را در خانه انبار نکنند بی صبرانه منتظر اقدامات دولت در خصوص این کالاها هستیم اگر این ها کنترل نشوند اقدامات خوب دولت هم زیر سوال خواهد رفت از دولت محترم می‌خواهیم با درایت و مدیریت در خصوص این محصولات نگرانی‌ها را رفع نماید دولت محترم و همه طراحان اقدام اقتصادی اخیر توجه کنند که اصلی ترین گلایه ملت ما در این طرح در خصوص افزایش غیر عادی کالاهای غیر یارانه ای است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن تقدیر از سپاه پاسداران گفت: از سپاه معظم از چند جهت تشکر داریم بیش از یک ماه با تمام توان در خصوص طرح اقتصادی اخیر جریان عظیم روشنگری درست کردند دیروز و امروز هم رزمایش بیت المقدس ۱۲ را با شعار محوری “بسیج پاره تن مردم است” اجرا نمودند حجم بسیجیان شرکت کننده در این رزمایش به حدی است که دشمن مجال توطئه و برنامه‌ریزی را از دست می دهد در دوران کرونا و در بطن حوادث غیر مترقبه کشورسپاه معظم به همراه بسیجیان و خیرین استثنایی ترین مددرسانی را به حادثه‌دیدگان انجام داده است دنیا در حسرت نسخه برداری از چنین توان عظیم مردمی است بدون رهبری آرمانی و اعتقادات دینی نسخه چنین جریانی در هیچ جا شکل نخواهد گرفت.

آیت الله عاملی با تشریح خدعه های دشمنان در جهت تلاش برای عدم موفقیت طرح اقتصادی دولت افزود: ملت عزیز توجه کند که دشمن در ماجرای اخیر زخم خورده و ناکام است و لذا خود را به هر جا می کوبد و به تعبیر عرب ها ” الغریق یتشبث بکل حشیش” اخیراً افراد خاص را روانه میدان دواب کرده تا با قیمت بالاتر از مظنه بازار حیوانات را جمع کنند این مورد قطعی است و من به مسئولین مربوط گزارش دادم و حالا خبر رسیده که عده‌ای یا مزدور یا طماع که همیشه از اضطرار ملت سوء استفاده می کنند به مزارع گندم و جو سرازیر شده‌اند و این محصولات حیاتی را با قیمت بالاتر جمع می‌کنند تا به دولت تحویل داده نشود در اینجا مسئولین هوشیار باشند و کشاورزان هم توجه کنند که بعضی از این خریداران گندم شما را حتی معدوم می کنند تا کشور دچار بحران شوداز کشاورزان می خواهم این ها را حتماً به دستگاه‌های امنیتی و انتظامی معرفی کنند.

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=7423

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید