تغییر سایز-+=

فرصت تحرک و تخریب به دشمنان ایران و جمهوری آذربایجان ندهیم

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در ایران و سر کنسول این کشور در تبریز با آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار و گفتگو کردند.

در این ملاقات تمام جوانب تقویت و توسعه روابط دو کشور و راهکارهای رفع موانع بررسی گردید هر دو طرف بر لزوم تقویت و توسعه رابطه دو کشور و ارتباط بیشتر مسئولین و استفاده دو کشور از ظرفیت یکدیگر تاکید داشتند.آیت الله عاملی در این ملاقات به طور مفصل مساعدت های ویژه ایران در طول اشغال قره باغ را برشمرد .

وی با تاکید بر پیام بسیار خطیر مقام معظم رهبری در زمان درگیری طرفین که در آن با صراحت بر تمامیت ارضی آذربایجان و عودت تمام مناطق اشغال شده تاکید شده بود افزود: این حمایت یک حمایت فوق العاده برای آذربایجان بود و شیخ الاسلام به جا تصریح کردند که عنایت مقام معظم رهبری عامل اصلی پیروزی آذربایجان در جنگ اخیر بود.

وی بیانیه مراجع و ائمه جمعه در حمایت از جمهوری آذربایجان و مخصوصاً اجلاسیه عظیم ۱۷ ربیع در قم را که در ایام جنگ برگزار شد سنگ تمام در حمایت از آذربایجان و یک حرکت ماندگار تاریخی دانست.در این نشست طرفین با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان بیشترین اشتراک مرزی را با استان اردبیل دارد بر لزوم توسعه مراودات اقتصادی و استفاده از ظرفیت عظیم مرزی تاکید کردند.

سفیر آذربایجان اظهار داشت که رییس جمهور ما عنایت خاص بر توسعه روابط با ایران دارد و بارها تاکید کرده که جمهوری آذربایجان اجازه نمی دهد دولت ثالثی از طریق خاک آذربایجان برای ایران تهدیدی درست کند. امام جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه نقش سفراء در اعتلای روابط کشورها بسیار مهم است اظهار داشت: همیشه با رشد روز افزون ارتباط دو کشور دست هایی مشکوک تلاش می کنند با رفتارهای تحریک کننده زمینه شقاق و اختلاف بین دو کشور را فراهم کنند و ما همه در این دنیای پرتلاطم وظیفه داریم با هوشیاری این گونه توطئه ها را خنثی و به دشمنان دو کشور مجال تحرک و تخریب ندهیم .

در این ملاقات سفیر آذربایجان با اشاره به راه اندازی رفت و آمد هوایی بین دو کشور اظهار داشت: با پایین آمدن کرونا امیدواریم به زودی رفت و آمد زمینی نیز شروع گردد. آیت الله عاملی در خاتمه افزود: کار مشترک بر روی میراث های مشترک مثل شاعر شهیر نظامی گنجوی می تواند عامل مهمی در تقویت ارتباط دو کشور باشد.

 

تصاویر این دیدار

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=8523

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید