جستجو
جستجو
تغییر سایز-+=

قدردانی آیت الله عاملی از حضور میدانی فرمانده کل سپاه در مناطق سیل‌زده

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: از اینکه سال جدید با برکات مضاعف آسمانی شروع شده، فال نیک می‌زنیم و به ساحت عزّ ربوبی شاکریم و از اینکه جمعی از هموطنان ما در این حادثه جان خود را از دست دادند، متأثریم و برای آنها علوّ درجات از خداوند صاحب درجات مسألت داریم و از مسئولین می‌خواهیم با درایت بیشتر و مدیریت بهتر نگذارند چنین رحمتی، باعث داغدار شدن خانواده‌ها شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: در ماجرای سیل به طور ویژه از نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروهای انتظامی و مرزبانی تشکر داریم که به کمک حادثه دیدگان شتافتند.

وی افزود: یک نکته در خصوص حوادث طبیعی و بلکه غیر طبیعی بسیار مهم و لازم الذکر است؛ در این حوادث، دشمن فورا وارد موضوع دستکاری عواطف و احساسات ملت ما می شود و نفرت عظیمی نسبت به نظام و دولت درست می کند و اقدام به نشر دروغ های عجیب و غریب می‌نماید، مثل اینکه می گویند تمام مسئولین در مسافرت بودند در حالی که به غیر از یک استاندار، همه در محل مأموریت حاضر بودند و آن استاندار هم به حق، عزل شد.

عاملی بیان کرد: متأسفانه یک عده جاهل داخلی نیز پیاده نظام آنها می‌شوند، دشمن در اینگونه ماجراها دو هدف بزرگ را دنبال می‌کنند: اول ایجاد نفرت و بدبینی به نظام و دولت مردان؛ دوم سرکوب برکات عواطف بزرگ ملت ایران و گرفتن این سرمایه بزرگ در ساختن کشور. مخصوصا اینکه می دانند ملت ما، ملت عاطفی است، به حدی که در عرض چند روز 8 میلیارد تومان به حساب هلال احمر ریختند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: حضور دشمن با سلاح شایعه و دروغ در حوادث گذشته نیز برجسته بود که از جمله در زلزله کرمانشاه و در پلاسکو است.

وی اظهار کرد: عجیب این است که سیل و مشابه سیل در بعضی از کشورها، خرابی‌های وحشتناک درست می‌کند اما خبری از این لشکر جرار نیست مثل تلفات سیل در آسیای شرقی و مثل آتش سوزی اخیر کالیفرنیا، آنها تلاش دارند تا وثوق مردمی از بین برود و مردم حتی کارهای خوب و شایسته دولت را باور نکنند در حالیکه نظام با تمام توان در صحنه حاضر شد.

عاملی افزود: این بسیار ارزشمند است که نصف بدن فرمانده سپاه پاسداران در آق قلعه زیر آب است و برای تخلیه آب تلاش می‌کند؛ بعضی از ائمه جمعه تا زانو داخل گل و لا هستند و بیل به دست کار می کنند. فقط هلال احمر نزدیک به 9 میلیارد تومان جنس به آنجا ارسال کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل گفت: شیخ عادل کلبانی امام جماعت اسبق مسجد الحرام که قبلا فتوا به کفر علمای شیعه داده بود، این هفته از فتوای خود برگشت و گفت “با خواندن کتاب حاتم عونی که در تکفیر اهل شهادتین نوشته از فتوای خود برگشتم!!! علمای شیعه کافر نیستند و نمی توان آن ها را کشت.” وی گفت امروز با صراحت می گویم «کل من قال لا اله الا الله و اکل ذبیحتنا و استقبل قبلتنا فهو مسلم» این سخن حدیث پیامبر است.

وی اظهار کرد: معلوم نیست که چرا او تا حال به حدیث پیامبر عمل نکرده است؛ می‌گویند او به خاطر بن سلمان از فتوای خود برگشته همچنان که مفتی اعظم در بسیاری از احکام فقهی مثل حرمت رانندگی زن و وجوب بستن مغازه عند الاذان توسط شرطه از فتوای خود به خاطر بن سلمان برگشت.

عاملی بیان کرد: از اینها معلوم می‌شود که فقه وهابیت فقه سیاسی است و باید از کل فقه خود تراجع و بازگشت و باز بینی کنند، بسیار جای تعجب است که سال‌ها با فتوای کلبانی شیعیان بی گناه کشته شدند حالا به راحتی با خواندن یک کتاب از فتوای خونین خود برمی‌گردد و کسی نیست به او بگوید چرا آن کتاب را قبل از فتوا مطالعه نکرده و فتوای قتل اهل شهادتین را دادی.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری افزود: از همه عجیب‌تر اینکه این مفتی نادان به جای استناد به حدیث نبوی به سخن یک فرد عامی تمسک می کند، رسول خدا در جوامع روایی اهل سنت بارها فرموده‌اند: «من صلی صلاتنا و استقبل قبلتنا و اکل ذبیحتنا فذلک المسلم» و باز حضرت خطاب به گروهی از اهل کتاب طی نامه‌ای فرموده «فمن شهد منکم ان لا اله الا الله و ان محمدا عبده و رسوله و استقبل قبلتنا و اکل من ذبیحتنا فله مثل ما لنا و علیه مثل ما علینا و من ابی فعلیه الجزیه».

وی تصریح کرد: به وهابیت کشور آذربایجان تبریک می‌گویم که دنبال رو چنین مفتیان سیاسی، منافق، دورو، بی سواد و آلوده به دنیا هستند.

عاملی اظهار کرد: قبل از غائله سوریه حضرت آی‌الله سبحانی به شاه عبدالله نامه نوشت که علمای وهابی و ما را در تلویزیون جمع کنید، موضوع بحث ما دو چیز باشد: ایمان و کفر، توحید و شرک. ولی علمای وهابی نپذیرفتند؛ زمانی جمعی از علمای شیعه به ریاست مرحوم واعظ زاده به مجلس ابن الباز رسیدند و سوال کردند آیا این جمله که «السلام علیک یا رسول الله اشفع لنا عند الله» انسان را مشرک و مهدور الدم می کند؟ جواب داد شرک نیست ولی خوف شرک دارد، گفتند همین را بنویس ولی او ننوشت، در حالی که از جهت فقهی تفاوت احکام مترتب بر شرک و خوف شرک از زمین تا آسمان است.

خطیب جمعه اردبیل گفت: علمای وهابی خودشان را به جای خدا گذاشته‌اند یک عده را داخل جهنم می‌کنند یک عده را خارج می‌کنند یک عده را داخل اسلام می‌کنند و یک عده را از اسلام خارج می‌کنند.

وی تصریح کرد: از اینکه ترامپ خاک یک کشور را به کشور دیگر هبه می‌کند از آن چند مطلب استفاده می شود؛ اول، فاتحه قانون در دنیا خوانده شده است و این ضربه بزرگی به نهادها و مواثیق بین المللی و مخصوصا ضربه بزرگی به سازمان ملل است، آمریکا اسم ایران را گذاشته کشور یاغی، کشور سرکش و کشور شرور و گفته در دی ان ای ایرانی ها شرارت خوابیده است، از تصمیم ترامپ معلوم شد که در نظام بین الملل، یاغی‌تر، سرکش‌تر و شرور‌تر از آمریکا وجود ندارد، این کشور در دهن کجی به قوانین بین‌الملل هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد.

عاملی افزود: دوم، فاتحه تمامیت ارضی کشورها خوانده شده است، ممکن است آمریکا بخوابد و صبح بلند شود و بگوید بخشی از یمن مال اسرائیل است یا بخشی از کشور عربستان، کشور مستقل است، آمریکا خود را مسؤول نظم بین‌الملل می داند اما هیچ احترامی برای قوانین بین الملل قائل نیست. در نتیجه باید در آینده منتظر جهانی آشفته تر و جنگلی تر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: سوم، آمریکا با نقض‌های متعدد قوانین بین‌الملل درصدد تفهیم این نکته به دنیاست که رهبری جهانی مال ماست و ما «فعال ما یشاء» دنیا هستیم، وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت “دنیا به مثابه قطار است و این ما هستیم که تعیین می کنیم قطار به کدام سمت برود” و چهارم، آمریکا این دأب خطرناک را از مسلمانها شروع کرد و این اهانت بزرگی به کل مسلمانهاست.

وی ادامه داد: پنجم، اینکه اگر آمریکا این قدرت را دارد که خاک رسمی یک کشور را به کشور دیگر بدهد چرا خاک قطعی آذربایجان را از ارمنی‌ها نمی‌گیرد تا به آذربایجان بدهد؟ این نشان می دهد که تمام دوستی آمریکا با آذربایجان حقه بازی، فریب، دورویی و نفاق است و مردم آذربایجان باید دشمن خود را خوب بشناسند.

عاملی بیان کرد: ششم، سازمان ملل که این رویه خطرناک را سرسری گرفت، شریک جرم است و با این تساهل، فلسفه وجودی خود را از دست می دهد.

امام جمعه اردبیل افزود: هفتم، اقدام ترامپ ثابت کرد که خدمت به آمریکا و سازش با آمریکا هیچ نتیجه  و خروجی مثبت ندارد و آنها جز خدمت به صهیونیسم اندیشه دیگری در کله خود ندارند، اقدام ترامپ ثابت کرد که هر قدم عقب نشینی در برابر دشمن، زمینه ساز پیشروی بیشتر آن می‌شود؛ اگر سال گذشته جهان اسلام در برابر اقدام آمریکا مبنی بر انتقال سفارتش از تل آویو به قدس اقدام محکم، واحد و قاطعانه نشان می داد، ترامپ جرأت این جسارت را پیدا نمی‌کرد که جولان را به اسرائیل ببخشد.

وی اظهار کرد: سخن آخر در این باب اینکه عکس العمل کشورهای جهان و نهادهای بین‌المللی در برابر این غلط کاری ترامپ عالی بود، همه کشورها حتی اروپایی‌ها او را محکوم و در برابر آمریکا ایستادند.؛ آمریکا در این ماجرا به یک انزوای بی نظیر مبتلی شد. او درصدد کشاندن ایران به انزواست ولی خود به این چاه افتاد. به ترامپ، پمپئو و بولتون می‌گوئیم «وَ لَا یَحِیقُ الْمَكْرُ السَّیِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ».

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=10607

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید