تغییر سایز-+=

آیت الله عاملی از اقدامات قوه قضائیه تجلیل کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل با حضور پر شور و گسترده نمازگزاران و اقشار مختلف مردم برگزار گردید ضمن تقدیر از حمایت های دولت از استان اردبیل در حادثه سیل اخیر اظهار داشت: از آقای رئیس‌جمهور قلباً تشکر می کنم که به حادثه سیل بی‌توجه نماندند بلکه بعد از خطبه اخیر از طریق معاون اول همدردی کرده صد میلیارد تومان به سیل زدگان اختصاص دادند. در دولت‌های سابق این اهتمام وجود نداشت بعد از این خطبه یک نفر از کشور آذربایجان با من تماس گرفت و گفت عجب سیستم خوبی است که اجازه دارید درد مردم را در خطبه ها بگویید و به خطبه ها اثر داده می شود ما در آذربایجان خیال می کردیم در این خطبه ها صرفاً سخنانی گفته می‌شود و به آن اعتنا نمی شود الان می بینیم دولت به مطالب مردم که در خطبه ها مطرح می شود احترام می گذارند.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای دولت خاطر نشان کرد: یکی از موفقیت های دولت فعلی این است که دراثر  مذاکرات پشت پرده با اروپایی‌ها و مذاکرات غیر مباشر با آمریکایی ها آنها را متقاعد ساخت که حمایت آنها از سازمان مخوف و تروریستی منافقین اشتباه و مانع از تفاهم بین ایران و آنهاست و مطالبات هسته‌ای آنها با وجود حمایت از منافقین محقق نمی‌شود نتیجه این شد که از یک طرف دولت آلبانی با هزار پلیس ویژه به مقر منافقین حمله کرد و اسم آنها را تروریست نام نهاد و گفت ما به خاطر اغراض انسانی به آنها پناه داده بودیم یعنی الان دیگر در عداد انسان نیستند!

خطیب جمعه اردبیل افزود: با کمال تعجب فرانسه نیز اعلام کرد که دیگر کنفرانس سالانه با منافقین برگزار نخواهد کرد در این کنفرانس جمعی از نمایندگان آمریکا و اتحادیه اروپا و کشورهای عربی شرکت می کردند و از همه عجیب تر این که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از حمله دولت آلبانی حمایت کرد و گفت سازمان مجاهدین خلق یک سازمان دموکراتیک نیست و نمی تواند ملت ایران را نمایندگی کند و ما از اقدامات دولت آلبانی در حمله به مقر منافقین حمایت می‌کنیم! این خائنین این روسیاه آن قدر منفور شده اند که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد آمریکا هیچ حمایت و مساعدت مالی یا آموزش نسبت به این سازمان ندارد و ما هیچ ارتباطی با آنها نداریم!

آیت الله عاملی اضافه کرد: این سازمان رو سیاه منفعلانه از سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا خواسته که دولت آلبانی را گوشمالی دهند! این تروریست های جهانی به دولت فرانسه جهت تعطیل کردن کنفرانس سالانه آنها حمله کرده و گفت دولت فرانسه تسلیم ایران شده است!

در اینجا توجه به چند نکته لازم است اول اینکه این حمله دولت آلبانی و این رسوایی بزرگ منافقین درست در سال روز اعلان مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی توسط این گروه تروریستی در سال ۱۳۶۰ مصادف شد “فاعتبروا یا اولی الابصار” و مهمتر از آن اینکه در آستانه هفت تیر اتفاق افتاد یعنی روزی که نظام اسلامی بهترین نیروهای خود را با عملیات تروریستی آنها از دست داد.

وی ادامه داد: دوم اینکه اعلان انزجار آمریکا و اروپا از این سازمان تروریستی ملت آنها را با یک سوال بسیار خطرناک مواجه می‌کند و آن اینکه بیش از ۴۰ سال است که شما بودجه ملت آمریکا و ملت های اروپایی را به این روسیاهان تاریخ دادید و حالا بدون هیچ نتیجه از آنها تبری می‌جویید پس تکلیف این پول‌ها چه می شود؟ چه کسی باید به ملت های شما جواب دهد؟ انگار خداوند درباره این ها فرموده که:

 “إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ لِيَصُدُّوا عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ فَسَيُنْفِقُونَهَا ثُمَّ تَكُونُ عَلَيْهِمْ حَسْرَةً ثُمَّ يُغْلَبُونَ  وَالَّذِينَ كَفَرُوا إِلَى جَهَنَّمَ يُحْشَرُونَ” (کافران اموالشان را انفاق می‌کنند برای این مقصود که راه خدا را ببندند پس به زودی مالهایشان بر سر این خیال باطل برود و حسرتش بر دل آنها بماند و آن‌گاه مغلوب نیز خواهند شد، و کافران را به سوی جهنم جمعا رهسپار سازند).

امام جمعه اردبیل ادامه داد: مطلب سوم اینکه بعضی از مطلعین در علت چرخش اروپایی ها می گویند این کشورها بارها و بارها تحت حمله سایبری قرار گرفتند در هر حمله، سازمان منافقین می گفت که ایران این کار را انجام می دهد اما دروغ همیشه مخفی نمی ماند “والله مخرج ما کنتم تکتمون” در این اواخر سیستم‌های اطلاعاتی اروپا کشف کردند که عامل حمله به اروپایی‌ها خود منافقین بودند و آنها جهت تخریب چهره ایران این خیانت را به اروپایی ها می کرده اند دو سال پیش که همه جا را پر کردند که ایران چند ساعت وارد سیستم مخابراتی آلبانی شده و کل کشور را در اختیار گرفته است و حالا معلوم شده آن نیز کار خود این اشقیاء بوده است.

وی تصریح کرد: این که انسان از جایی پول بگیرد اما در پشت پرده علیه او کار کند نهایت ناپاکی و خباثت است و بحمدالله اروپایی ها متوجه این خیانت و نفاق شده اند . خداوند کائنات را طوری درست کرده که ظلم بی جواب و بی تاثیر نمی ماند و ظالم را خانه خراب می کند این هفته قطره کوچکی از آثار خون ۱۷ هزار ایرانی مظلوم و بی گناه که به دست منافقین ترور شده اند آشکار گشت و معلوم شد که آن خون ها هدر نرفته است.

وی در ادامه به تحلیل دستاوردهای دیپلماسی همسایگی دولت پرداخت و گفت: یکی از موفقیت های این دولت این است که توانست گره کور روابط ایران با کشورهای همسایه را باز و نزدیکترین کشورهای هم پیمان با آمریکا را برخلاف میل آمریکا با ایران مرتبط سازد دولت های قبلی  در دهه‌های گذشته  با تمام تلاشی که انجام دادند موفق به حل این مشکل نشدند این هفته با آمدن وزیر خارجه عربستان به ایران رابطه دو کشور وارد مرحله خاصی شد و روابط دو کشور در ریل روان قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: بعد از تفاهم با عربستان سایر کشورهای عربی نیز اقدام به افتتاح روابط با ایران کردند روابط با همسایگان، هم شاخصه اقتدار سیاسی است و هم زمینه اقتدار اقتصادی و هم ایران را از انزوا خارج و تحریم آمریکا و اروپا را تضعیف می‌کند همه این برکات با ابتکار دولت چین درست شد و لذا این سوال  در ذهن ملت ما مطرح است که اگر چین این قدرت را داشت چرا دولت های قبلی اقدام به ارتباط با چین نکردند در جایی که بن سلمان تشخیص می دهد برای تنظیم و تصحیح روابط آمریکا با عربستان از اهرم ‌انفتاح  روابط با چین استفاده کند و حساب خاصی برای شرق باز کند چرا ما این را متوجه نشدیم چطور آنها متوجه افول آمریکا شدند و سیاست خود را تغییر دادند ولی ما حساب خاصی برای غربی ها باز کردیم .

وی گفت: افول بزرگ آمریکا این هفته صورت گرفت آمریکا تا هفته قبل به شدت از استقلال تایوان دفاع می کرد این هفته بلینکن وزیر خارجه آمریکا به چین مسافرت کرده و جمله گفت که تمام سیاست مداران دنیا را در حیرت فرو برد و اظهار داشت ما به مبدا چین واحد معتقدیم و از استقلال تایوان دفاع نمی کنیم! آمریکا ۱۸۰ درجه چرخید و به صورت وحشتناک پشت بهترین دوست خود یعنی تایوان را خالی کرد وقتی ما شعار می دادیم که ما باید با دنیا آشتی کنیم شایسته بود به مقدمه اصلی آشتی که نزدیکی به چین بود بی اعتنایی نمی کردیم.

وی با اشاره به خشم برخی از کشورها بعد از گسترش روابط ایران و عربستان خاطر نشان کرد: توسعه ارتباط با عربستان و سایر کشورهایی که زمانی مطیع کامل آمریکا و جزو هم‌پیمانان صمیمی آمریکا بودند چند کشور را شدیداً عصبانی کرده است اول خود آمریکایی‌هاست آنها می خواستند ایران هم در انزوا باشد هم از اقتصاد جهان بریده شود اما حالا انگشت حیرت به دندان گرفته و فقط تماشا می کنند غرض از تحریم‌ها هم که خاضع و منقاد و مهار کردن ایران و گرفتن باج از ایران و تنازل ایران از اصول و فروپاشی اقتصادی بود برای آنها تامین نشد.

آیت الله عاملی گفت: یک سناتور آمریکایی اخیراً گفته ایران را از جهت نفت تحریم کردیم ولی ایران به رتبه دوم صادر کننده نفت رسید و ما هیچ غلطی نتوانستیم بکنیم یعنی دقیقاً حرف امام را تکرار کرد که فرموده بودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند ای کاش امام زنده بود و این جمله را می‌شنید اسرائیل و بعضی از کشورهای اروپایی مثل انگلیس و همچنین منافقین خلق نیز از توسعه روابط ایران و کشورهای همسایه شدیداً عصبانی هستند و سرمایه‌گذاری‌های گران قیمتی را که علیه ایران انجام داده بودند بر باد می بینند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش های دیگر خطبه گفت: اروپا و آمریکا در یک اقدام خطرناک تصمیم گرفتند هشتصد هزار نفر شهرک نشین را به چریک های جنگی تبدیل و با حمایت ارتش اسرائیل، فلسطینی ها را چنان تار و مار کنند که دیگر اثری از مقاومت نماند و صد البته در ظاهر سر و صدا راه می‌اندازد که چرا شهرک نشین ها به طور غیرقانونی به فلسطینی ها حمله کردند همه اینها نفاق کامل است و طشت رسوایی از بام به زمین افتاده است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: شهرک نشین ها این هفته به منازل و خودروهای فلسطینی ها حمله و آنها را به آتش کشیدند وزیر تندروی اسرائیلی بن غفیر گفته تمام منازل فلسطینی‌ها را با خاک یکسان خواهیم کرد ظلم از این بالاتر نمی شود که شهرک نشین ها در یک ماه ۵۰۰ بار با سلاح گرم و سرد و با حمایت ارتش اسرائیل به فلسطینی ها حمله کرده اند و از آن طرف خود اسرائیل هم این هفته در خون ریزی سنگ تمام گذاشت.

ایشان به مناسبت هفته قوه قضائیه از شهدای 7 تیر تجلیل کرد و اظهار داشت: ملت ما در 7 تیر هزینه سنگینی را برای کشور اسلامی پرداخت کرد 72 تن از مغزهای متفکر انقلاب اسلامی توسط جریان نفاق به فرماندهی آمریکا قتل عام شدند روحانیت معظم بهای خیلی سنگینی در این جریان پرداخت کرد که در راس مرحوم شهید بهشتی بود .

نماینده ولی فقیه با تجلیل از اقدامات قوه قضائیه و تحولاتی  و خوبی که اخیراً در آن صورت گرفته است اظهار داشت: مطالبه ما از دستگاه قضائی امنیت به قول مطلق (امنیت جان ، آبرو، ناموس، مال و عدالت) عدالت ، فصل الخطاب یعنی عدم اطاله روند قضائی ، قطع ریشه سفارشات و رعایت حقوق متهم است حضرت امام فرمودند اگر از طرف من یا دفتر من یا از کسانی که به من مربوط اند به دستگاه قضا توصیه آمد به دیوار بزنید امیر المومنین ابوالاسود دئلی را قاضی و سپس او را عزل کرد و در علت آن فرمود تو صدایت را از صدای متهم بالاتر برده بودی! وی افزود: در اهمیت امر قضا همین بس که خداوند برکت زمین و آسمان را به عدالت یعنی به قلم قاضی بسته است طبق روایات گاهی با حکم قاضی”یحبس السماء قطرها و تمنع الارض برکاتها ” (یعنی آسمان به باران خود و زمین به برکات خود بخل می ورزد) و گاهی برعکس برکت یک حکم عادلانه از برکت یک سال باران بالاتر است.

آیت الله عاملی با اشاره به آغاز مراسم عزاداری اباعبدالله حسین (ع) تصریح کرد: اردبیل در عزاداری برای امام حسین(ع) یک امتیاز بزرگ دارد و آن این است که عزاداری از شهادت مسلم شروع می‌شود یعنی از ۸ ذی الحجه که امام حسین از مکه به طرف کربلا خارج شد ما نیز در عالم معنی خارج می شویم و به کاروان امام حسین(ع) ملحق می شویم و با حضرت عروج می کنیم متصدی و سردمدار این شروع، محله دروازه یعنی عالی قاپو است قافله عزاداری با عظمت تمام روز سه شنبه چهار و نیم به راه خواهد افتاد .

خبر دار ای عزاداران حسینون یاسی باشلاندی

 اولونسون عالمه اعلان حسینون یاسی باشلاندی

***

مسلمون شهادتی کربلا اساسی دور

فاطمه عزیزی نون قتلینون بناسی دور

روز سه شنبه دسته عزاداری عالی قاپو با شاه بیت زیر به کل آذری های جهان اعلان شروع عزاداری خواهد کرد و شایسته است تمام آذری های جهان 8 ذی الحجه را مبدا عزاداری خود قرار دهند:

گلور محرم آچیلدی پرچم

کیمون وار عشقی عزایه گلسون

مریض اولانلار دخیل اولانلار

قرا گینسون عزایه گلسون

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=13047

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید