تغییر سایز-+=

نسل انقلابی باید برای نسل جدید تبیین کند که چرا انقلاب کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پر شور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار گردید ضمن گرامی داشت فرا رسیدن سالروز دهه مبارک فجر اظهار داشت:  فرا رسیدن دهه مبارک فجر را گرامی می‌داریم و به شهدای با عظمت انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم انقلاب اسلامی انقلاب آرمانی است و در حساس‌ترین زمان و حساس‌ترین مکان اتفاق افتاد و منشا تحولات عظیم در داخل و خارج از کشور شد این انقلاب اقتضای طبیعی افول ایران در چند صده اخیر بود و این موضوع باید در دهه فجر برای نسل جدید بازخوانی شود و نسل انقلابی باید برای نسل جدید تبیین کند که چرا انقلاب کرد.

وی ادامه داد: این انقلاب آرمانی است و لذا هزینه بسیار آرمانی پرداخت کرده است جداً جای تامل و تحقیق است که چرا استکبار جهانی و جامعه به اصطلاح جهانی در طول ۴۵ سال عمر انقلاب از هیچ ضربه و خیانت و هجمه به ایران انقلابی مضایقه نکرد؟ و به قول یکی از آمریکایی‌ها انقلاب ایران فقط طاعون را تجربه نکرده است ملت بزرگ ایران چه جرمی مرتکب شده بود که مستحق شدیدترین هجمه نظامی به مدت ۸ سال و مستحق بی‌نظیرترین حصار اقتصادی و حصار تکنولوژی شد؟ آیا جرمی جز اینکه اراده کرده بود خود برای خودش تصمیم بگیرد و حاکمیت ملی و استقلال سیاسی در ایران عزیز احیاء گردد داشت؟ هجمه، فشار و حصار بر ایران کاملاً ظالمانه بود و ملت بزرگ ما از همین نقطه کاملاً فهمید که باید با تمام توان و با تمام ایثار و فداکاری در صحنه حاضر شود و این فرصت تاریخی را برای احیاء شکوه و عظمت ایران عزیز از دست ندهد آمریکا به عنوان یک ابر قدرت ۴۵ سال است با انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران دست و پنجه نرم می‌کند ولی تا حال ملت ما را نشناخته است.

آیت الله عاملی اضافه کرد: در سال ۱۳۹۰ بعد از انتخابات پرشکوه ایران خانم کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گفت ما شناخت زیادی از اسلام، ایران و نقش رهبر دینی آن نداریم و تنها چیزی که بدون تردید درباره مردم ایران می‌دانیم این است که درباره آنها چیزی نمی‌دانیم! از سفیر آمریکا در سال‌های مشرف به انقلاب اسلامی سوال کردند که چرا نتوانستی انقلاب ایران را پیش بینی کنی تا از آن جلوگیری کنیم ؟  گفت ملت ایران با کلیشه های رسمی قابل شناسایی نیست! نتیجه این نشناختن شکست پی در پی آمریکا و ناکام ماندن توطئه‌های گران قیمت آنها در برابر ایران است به حدی که بوش پسر در پارلمان ژاپن مشت خود را محکم به میز کوبید و گفت ما دست ایران گرفتار شده‌ایم و من می‌گویم این هنوز قله کوه یخی است که آشکار شده و گرفتاری‌های بزرگ آمریکا به دست ملت بزرگ ایران به تدریج سر بر خواهد آورد.

وی افزود: آخرین تقلا و امید آنها تمرکز روی انتخابات آینده است با ۲۰۰ کانال شب و روز ملت ما را دعوت می‌کنند که صحنه را ترک و میدان را به آنها واگذار کند یعنی به آن‌هایی که ۱۳ هزار کودک را در غزه تکه تکه کردند و هنوز هم از خون آشامی سیر نشده اند ملت ما هیچ وقت در طول تاریخ گردن خود را برای دشمن جلو نیاورده تا دشمن را از زدن گردن خود متمکن کند.

آیت الله عاملی گفت: وزیر خارجه چین اعلام کرد که شورای امنیت سازمان ملل به هیچ کشوری اجازه حمله به یمن را نداده است مسئول صلح و امنیت جهان سازمان ملل و شورای امنیت است کشورهایی که این مجموعه بین المللی را به حساب نمی‌آورند و در هر کجا دلش می‌خواهد حمله می‌کند اولاً اشرار و اوباش و اراذل بین‌المللی هستند ثانیاً مسئولیت خون بی‌گناهان بر عهده آنهاست و باید پای محاکمه کشیده شوند ثالثاً حق مدیریت بر دنیا را ندارند رابعاً حق صحبت از حقوق بشر، آزادی و دموکراسی را ندارند مجسمه آزادی در آمریکا با حمایت تمام عیار آمریکا از جنایات اسرائیل واقعاً به یک اضحوکه تبدیل شده است.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: نفاق در کشورهای اروپایی و آمریکا در موضوع غزه فوران می‌کند در ظاهر برای ساکت کردن ملت‌های خود از توقف آتش بس و مساعدات انسانی صحبت می‌کنند و داد می زنند که اسرائیل باید قوانین بین المللی را رعایت کند اما در پشت پرده به اسرائیل می‌گویند هر چقدر می‌توانی از مسلمان‌ها بکش و از اینکه این همه کشتی ؛ دست مریزاد! آمریکا این روزها طوفانی از تبلیغات به راه انداخته که باید آتش بس اجراء گردد اما دیروز رژیم اسرائیل اعلام کرد سنگین‌ترین معامله سلاح با آمریکا را بستیم و آمریکا هواپیماهای پیشرفته زیادی از انواع “اف” ها و از جمله اف۳۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تمام این سخنان و هجمات به اسرائیل نفاق و برای فریب افکار عمومی است وقتی آمریکا در شورای امنیت حق وتو خود را به نفع اسرائیل به کار می‌گیرد و مانع از آتش بس می‌شود از آن کاملاً معلوم می‌شود که آنها تمام حیثیت خود را به پای اسرائیل ریخته اند و امکان ندارد آنها در باطن ضد اسرائیل باشند . اخیراً یک مسئول بلند پایه اسرائیل در برابر مخالفت‌های ظاهری آمریکا با اسرائیل گفت ما سال‌ها با آمریکا همکاری کرده ایم و خوب می‌دانیم که آمریکا را چگونه مدیریت کنیم! خطیب مشهور جهان اسلام مرحوم کِشک ۶۰ سال پیش گفت آمریکا ایالتی از ایالات اسرائیل است!

این هفته اسرائیل مثل هفته‌های قبل در شبانه روز ۱۵۰ نفر را به شهادت رساند و علاوه بر آن به دو جنایت بزرگ نیز مرتکب شد نخست حمله به مرکز اعانه دولت کویت بود که گرسنگان در برابر آن صف کشیده بودند و همه شهید شدند و دوم حمله به مرکز اُنروا بود و این واقعاً نشان از نهایت ‌‌‌خبث سریره اسرائیل است.

خطیب جمعه اردبیل اظهار داشت: مرکز اُنروا در خان یونس که تابع سازمان ملل است ۳۰ هزار آواره را در خود جای داده  بود این مرکز، مرکز آموزش است و در کل دنیا به خاطر انتساب به سازمان ملل، امنیت و مصونیت دارد اسرائیل بارها به واحدهای این مرکز حمله کرده ولی حمله اخیر فاجعه بسیار بزرگ بود به محض وقوع این فاجعه که ۵۰ نفر از کودکان، زن‌ها و پیرمردها شهید شدند آمریکا و انگلیس دو آتشه محکومیت اسرائیل را شروع کردند در حالی که مقصر اصلی و حامی اصلی این رژیم جنایتکار این دو کشور هستند و کینه و عداوت انگلیس در این جنگ نسبت به فلسطینی‌ها و مسلمان‌ها غیر قابل توصیف است بهترین مثل برای بیان نفاق آنها و تحمیق اهل دنیا این است که در یک روستا به طور مفصل دزدی می‌شد ولی اهالی نمی‌توانستند دزد را پیدا کنند در روستا هر روز دعوا بود و دزدی نیز ادامه داشت علت آن این بود که دزدها در روز به صورت تصنعی دعوا می‌کردند و سپس شب‌ با هم دزدی می‌کردند.

ایشان گفت: از عجائب اتفاقاتی که این هفته رخ داد متوسل شدن دولت آمریکا به دولت چین جهت وساطت با ایران است که ایران انصارالله یمن را راضی کند که با کشتی‌های اسرائیل در دریای سرخ کار نداشته باشد آمریکا بعد از حمله نظامی به یمن فوراً فهمید که حریف انصارالله نمی‌شود جنگ غزه پرده از خیلی از واقعیات برداشت یکی از آنها شکسته شدن هیمنه نظامی آمریکا و اسرائیل بود عجیب است که19 کشور هم پیمان شدند که یمنی‌ها را مهار کنند اما عاجز مانده و به چین متوسل شده‌اند در حالی که یمن سال‌هاست که در محاصره شدید آمریکاست و یک کشور بسیار فقیر است فقیر است اما در شجاعت شیر است و شیر را نمی‌توان به زنجیر کشید!

به قول آذری ها:

شیر گرک پنجه ویرا شیرلن

ساخلاماغ اولماز اونی زنجیرلن

وی افزود: ما یقین داریم خون ۲۷ هزار مظلوم کار خود را خواهد کرد و ریشه صهیونیست‌ها را در دنیا خواهد سوزاند ما یقین داریم که وعده‌های قرآن و وعده‌های خداوند دروغ نیست قرآن خبر می‌دهد که در امت های گذشته گاهی خداوند کار را چنان سخت می‌کرد که انبیا مأیوس می‌شدند و به این گمان می‌افتادند که گویا وعده‌هایی که به ما داده شده دروغ است خداوند می‌فرماید درست در همان لحظه‌ای یاس نصرت ما نازل شد این آیه در این باب فوق العاده است: ” حَتَّى إِذَا اسْتَيْأَسَ الرُّسُلُ وَظَنُّوا أَنَّهُمْ قَدْ كُذِبُوا”(یعنی به آنها وعده دروغ داده اند)”جَاءَهُمْ نَصْرُنَا فَنُجِّيَ مَنْ نَشَاءُ  وَلَا يُرَدُّ بَأْسُنَا عَنِ الْقَوْمِ الْمُجْرِمِينَ”(مردم با انبیاء چندان ضدیت کردند) تا آنجا که رسولان مأیوس شده و گمان کردند که وعده نصرت خدا خلاف خواهد شد (یا گمان کردند که دیگر هیچ کس تصدیق آنها نخواهد کرد) در آن حال یاری ما به ایشان فرا رسید تا هر که ما خواستیم نجات داده شد، و نیز قهر و انتقام ما از بدکاران عالم باز گردانده نخواهد شد). و فرمود:”إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ”(البته ما از بدکاران انتقام خواهیم کشید.) و فرمود:” فَلَمَّا آسَفُونَا انْتَقَمْنَا مِنْهُمْ”(پس آن گاه که فرعون و فرعونیان ما را به خشم آوردند ما هم از آنان انتقام کشیدیم) و یکی از بهترین ضرب المثل آذری این است که: ” الله بیرینون ایسته سه ایوین یخا اودونون اوزینه داشدّلار! “

وی در بخش دیگری از خطبه ها با نقد یاوه گویی های اخیر سفیر رژیم غاصب صهیونیستی در آذربایجان گفت: سفیر اسرائیل در آذربایجان در پیامی به مناسبت ۲۰ ژانویه اعلام کرده که ما در جنگ غزه از کرامت انسانی دفاع می‌کنیم این جمله خنده‌دارترین و اهانت آمیزترین جمله در خصوص جنگ غزه است آیا کشتن ۲۶ هزار انسان بی‌گناه زن و کودک کرامت انسانی است؟آیا گرفتن جان ۲۳هزار کودک کرامت انسانی است؟

آیا قتل عام ۱۰ هزار زن بی‌گناه کرامت انسانی است آیا بمباران بیمارستان‌ها، مدارس، مراکز و پناهگاه‌های سازمان ملل از جمله مراکز انروا، آمبولانس ها، کادرهای کمک رسانی کرامت انسانی است؟آیا ممانعت از ورود دارو، غذا و سوخت به غزه کرامت انسانی است؟ آیا نسل کشی کرامت انسانی است ؟

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خاتمه گفت: آیا در آذربایجان کسی نیست که به این احمق نادان جواب بدهد؟ این سفیر جاهل و نادان یک اشتباه بزرگ مرتکب شده و توجه نکرده که حادثه ۲۰ ژانویه باکو برای اخراج اشغالگران روس بود یعنی ۲۰ ژانویه ضد اشغالگری است در نتیجه ضد اسرائیل است. اشغال گر بزرگ دنیا اسرائیل است و اگر سفیر اسرائیل در آذربایجان واقعاً به ۲۰ ژانویه معتقد است و اگر واقعاً اشک واقعی برای شهدای ۲۰ ژانویه می‌ریزد باید اول دولت خودش را محکوم کند رژیم اسرائیل باید توجه کند که هر روز که می‌گذرد این سفیر بیشتر و بیشتر برای اسرائیل افتضاح درست می‌کند.

 

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

فایل ویدیویی خطبه ها

 

خطبه اول

 

خطبه دوم

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=16935

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید