تغییر سایز-+=

نصب افراد غیرمتخصص به مسئولیت های حساس اهانت به تخصص است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور پر شور و گسترده نماز گزاران و اقشار مختلف مردم در محل مصلای اردبیل برگزار گردید با اشاره به تحریم های اخیر اروپایی ها علیه شخصیت های ایرانی اظهار داشت: مرد فقیری احتیاج به وام داشت به بانک مراجعه کرد گفتند اگر پس انداز  و کارکرد داشته باشی به تو وام  می دهیم آن مرد فقیر پول اندکی داشت دید اگر یک باره آن را در بانک بگذارد عملکردی درست نمی شود تصمیم گرفت که اندک اندک پول را به حساب خود بگذارد تا عملکرد حساب شود او هر سه روز یک مبلغ ناچیز به بانک می‌برد و به حساب خود می ریخت تا عملکرد حساب شود.

وی ادامه داد: کارمند بانک که از ثبت پول جزئی کلافه شده بود گفت پدر! این گونه عملکرد درست نمی شود بروید هر چه دارید یکباره بیاورید هم ما راحت شویم و هم شما حالا مَثَل ما با اروپا این گونه است آنها برای ایجاد جنگ روانی و یاس و ناامیدی در ایران قرار گذاشته اند که هر هفته یک کشور اروپایی نسبت به بعضی از افراد ایرانی اعلان تحریم کنند! ما می گوییم به خودتان زحمت ندهید با این تناوب ملت ایران برای شما نه وام می‌دهد و نه باج !

امام جمعه اردبیل با ارائه تحلیلی از روند سبک مدیریتی آمریکایی ها و اروپایی ها تصریح کرد: آمریکا و هم‌پیمانان این کشور از اروپا که خود را جامعه جهانی می نامند داعیه مدیریت بر دنیا را دارند نظم نوین برای دنیا تعیین کرده‌اند و هر کشوری که با  آن نظم همکاری نکند آن کشور را کشور عاصی، کشور سرکش و محور شرارت معرفی می‌کنند و او را در دنیا منفورترین می کنند مدیریت اختاپوسی آنها بر دنیا دو مشکل عمده دارد اول پمپاژ دروغ، تسویل، دجل و قلب واقعیت ها برای مردم دنیاست.

وی افزود: شاخص بزرگ امپراطوری رسانه ای آنها “دروغ” است آنها آژانس هایی را درست کرده اند که کار آنها تولید انبوه اخبار جعلی است این آژانس‌ها در حجم گسترده‌ای سفارش می گیرند و ملت‌های دنیا را بمباران خبری می کنند به راحتی کانال های مخالف را از ماهواره ها حذف می کنند تا ملت ها کاملاً کانالیزه شوند و افکار عمومی دنیا با دست آنها مهندسی شود به راحتی آمارسازی، اهریمن سازی ، کشته سازی و سیاه‌نمایی های وحشتناک می کنند برای باطل که صورت خیلی کریهی دارد لباس حقیقت می پوشانند و حقیقت را در زیر آوار سنگین دروغ دفن می کنند فضا را آن چنان مسموم و واقعیت ها را چنان زیر و رو می کنند که یک ملت به راحتی علیه حساس ترین مصالح کلان و منافع ملی خود موضع می گیرد.

آیت الله عاملی خاطر نشان کرد: آنها ده‌ها سرباز، افسر و ژنرال از داخل و خارج کشور در اختیار دارند خداوند در قرآن فرموده این حرکت شیطانی از اول بوده و امر جدیدی نیست ما هرگاه پیامبر فرستادیم فوراً شیاطین  جن و انس در کنار آن پیامبر شروع به تبلیغات با شعار های جذاب و فریبنده می کردند وَكَذلِكَ(یعنی سنت دائمی است) جَعَلنا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا شَياطينَ الإِنسِ وَالجِنِّ يوحي بَعضُهُم إِلى بَعضٍ زُخرُفَ القَولِ غُرورًا  وَلَو شاءَ رَبُّكَ ما فَعَلوهُ  فَذَرهُم وَما يَفتَرونَ ( این چنین در برابر هر پیامبری، دشمنی از شیاطین انس و جنّ قرار دادیم؛ آنها بطور سری (و درگوشی) سخنان فریبنده و بی‌اساس (برای اغفال مردم) به یکدیگر می‌گفتند؛ و اگر پروردگارت می‌خواست، چنین نمی‌کردند؛ (و می‌توانست جلو آنها را بگیرد؛ ولی اجبار سودی ندارد.) بنابر این، آنها و تهمت هایشان را به حال خود واگذار! )

وی گفت: حکم کسانی که به حرف این ها گوش می دهند چیست؟ خداوند سخت ترین عقوبت را در دنباله آیه تعیین می کند هشدار هشدار”وَلِتَصغى إِلَيهِ أَفئِدَةُ الَّذينَ لا يُؤمِنونَ بِالآخِرَةِ وَلِيَرضَوهُ وَلِيَقتَرِفوا ما هُم مُقتَرِفونَ” ( نتیجه (وسوسه‌های شیطان و تبلیغات شیطان‌صفتان) این خواهد شد که دلهای منکران قیامت، به آنها متمایل گردد؛ و از شنیدن آن شعارهای جذاب و فریبنده خوشحال شوند؛ و هر گناهی که بخواهند، انجام دهند!) از این وصفی که خداوند در قرآن برای کسانی که مشتری دروغ هستند تعیین کرده باید تن هر مسلمانی از آن بلرزد “وَلِتَصغى إِلَيهِ أَفئِدَةُ الَّذينَ لا يُؤمِنونَ بِالآخِرَةِ” خداوند وقتی می خواهد بنی اسرائیل را مذمت کند اوصافی برای آنها ذکر می‌کند از جمله اینکه دوباره فرموده سماعون للکذب “سَمَّاعُونَ لِلْكَذِبِ أَكَّالُونَ لِلسُّحْتِ” یعنی مستمع دروغ در ردیف بنی اسرائیل محشور می شود!

خطیب جمعه اردبیل در ادامه به تبیین مدیریت دوگانه اروپایی ها و آمریکایی ها پرداخت و گفت: مشکل دوم مدیریت امروز دنیا حاکمیت معایر مزدوجه و دوگانه است با دو پیمانه متفاوت که عربها به آن الكيل بمكيالين می‌گویند اداره می شود در روزهای اخیر مردم انگلستان در اعتراض به اوضاع معیشتی که بعد از جنگ اوکراین و قطعی گاز روسیه درست شده  اعتراض کردند نخست وزیر انگلستان گفت  اصلا پذیرفتنی نیست که زندگی مردم با تظاهرات اقلیتی خودخواه منحل شود به پلیس گفته ام در برخورد و سرکوب معترضان از پشتیبانی کامل من برخوردار است او بی مهابا اعلام کرد که اگر اعتصاب کنندگان در مراکز دولتی و خدماتی دست از اعتصاب نکشند از ارتش استفاده خواهد کرد! او در عین حال علیه ایران بیانیه می دهد و تحریم جدید وضع می‌کند و از اهل اغتشاش  دفاع می کند.

آیت الله عاملی اضافه کرد: دو هفته پیش یک اسرائیلی در حمله فلسطینی ها کشته و عده ای زخمی شدند وزیر خارجه بریتانیا با عصبانیت گفت چرا اغتشاشات در فلسطین به پایان نمی رسد هر چه سریعتر باید به این اغتشاشات نقطه پایان گذاشته شود و نباید هیچ اسرائیلی کشته شود اما از آن طرف کشورهای اروپایی و آمریکا نهایت تقلا را می‌کنند تا ناآرامی‌ها در ایران ادامه پیدا کند یکی از ناجوانمردانه ترین روش آمریکا وارد کردن سلاح های گرم مخصوصاً هفت تیر به داخل ایران است البته آمریکا حق دارد این گونه با ایران معامله بکند او با از دست دادن ایران استراتژیک ترین نقطه دنیا را از دست داده است  بوش پسر به پارلمان ژاپن رفت و با مشت محکم به میز زد و گفت دست ایران اسیر شده ایم! و حالا قصد آزاد شدن از اسارت ایران را دارند و لذا طبیعی است که خود را به هر در و دیوار بزند و به تعبیر آذری ها : “هر کولا کوسا اَل آتی !!!”

وی با اشاره به ورود اخیر سلاح های آمریکایی به داخل کشور تصریح کرد: آنها به ورود سلاح خیلی امید بسته اند جان بولتون که همیشه از حرف‌هایش بوی خون می آید اخیراً با خوشحالی گفت مژده مژده که ما سلاح های زیادی را داخل ایران کرده ایم بله دنیا با معیار دوگانه داره می شود یک مثال دیگر آن این است که در هفته های اخیر پارلمان اسکاتلند تصویب کرد که با رفراندوم از انگلیس جدا شود فوراً نخست وزیر انگلیس با عصبانیت گفت پارلمان اسکاتلند چنین حقی ندارد و به هیچ وجه نباید از رفراندوم صحبت کنند اما کانال های آنها هر روز و هر شب برای ایران برنامه تجزیه و رفراندوم پخش می کنند.

آیت الله عاملی خطاب به جوانان اظهار داشت: من به جوانانی که دل در گرو ایران مقتدر، عزیز، پر هیبت و با تمامیت ارضی دارند می گویم شبکه سعودی در ۵۰ روز گذشته ۲۵ چهره تجزیه طلب را آورده ۱۲۰ بار برای این شبکه برنامه اجرا کرده اند آیا این برای یافتن راه کافی نیست؟ او که می گوید کشور شما را تجزیه می‌کنیم آیا رواست که ما با آرامش خاطر پای صحبت این کانال کینه‌توز بنشینیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ممنوعیت نصب اپلیکیشن تیک تاک برای کارمندان آمریکایی که اخیراً تصویب شد خاطر نشان کرد:  این هفته مجلس آمریکا تصویب کرد که کارمندان ادارات در آمریکا حق نصب تیک تاک چینی را که دو سوم جوانان آمریکایی از آن استفاده می کنند ندارند این جدیدترین اقدام از طرف قانون گذاران آمریکا علیه شرکت های چینی برای حفظ امنیت آمریکا و حفاظت آمریکا از تجسس چینی با تیک تاک می باشد.

وی با طرح یک پرسش افزود: در اینجا ما سوال داریم چگونه برای شما ممنوعیت بعضی شرکت‌های اینترنتی مجاز می‌شود و دلیل می‌آورید که امنیت کشور برای ما مهم است اما اگر ایران چنین اقدامی را انجام دهد فریاد شما گوش فلک را کر می کند که ایها الناس بیایید در ایران آزادی بیان از بین رفته است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به ابعاد اخراج ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل تصریح کرد: این هفته اسرائیل گلوله را در خیابان به مغز یک دختر ۱۶ ساله خالی کرد جنایات آن قدر وحشتناک بود که خود دولت نامشروع اسرائیل اقرار به جنایت کرد این روزها که دولت های اروپایی متناوباً علیه ایران بیانیه می دهند و تحریم وضع می‌کنند چرا در حق آن دخترک مظلوم حرف نمی‌زنند؟ آمریکا که با تهدید از کشورهای خاص رای گرفت که ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل خارج شود چرا در حق این دخترک فلسطینی و در حق شیرین ابوعاقله خبرنگار آمریکایی فلسطینی الاصل که او نیز مغزش در خیابان با گلوله متلاشی شد حرف نمی زند و اسرائیل را از کمیسیون مزبور بیرون نمی کند؟ آنها مفتضح شدند اما تبلیغ می کنند که کار بزرگی کردند در حالی که تمام مسلمانان جهان با دیدن جنایت اسرائیل در حق زنان فلسطینی از آمریکا و سازمان ملل سوال می کنند که چرا صدای زن فلسطینی شنیده نمی‌شود؟ و سوال می کنند چرا به جای اسرائیل به ایران پرداخت می شود؟

وی ادامه داد: جواب یک کلمه است چون انسان ها درجه بندی شده اند کمیسیونی که زن ها را درجه بندی کرده حق صدور رای درباره ایران و  زن ایرانی که ۴۳ سال شاخ آمریکا را شکستند ندارد سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته به خاطر زنان ایرانی گریه کرده ام من از این سفیر می پرسم اگر ایران اسرائیل را به رسمیت می‌شناخت و یا عادی سازی می کرد آیا واقعا باز گریه می کردی؟ و ما یقین داریم که تو گریه نکردی چون جلاد قلب ندارد تا چشم او از قلب خود دستور اشک بگیرد وقتی گردن زن مدافع حقوق بشر در عربستان در خیابان با شمشیر جدا شد چرا آنجا گریه نکردی؟ وقتی زن محجبه در دادگاه آمریکا مورد حمله قرار گرفت و کشته شد چرا آنجا گریه نکردی؟ چرا وقتی آمریکا چندین بار عروسی های افغانستان را بمباران کرد و سیل آسا زن ها و کودکان کشته شدند گریه نکردی؟ چرا وقتی در جشن ختم قرآن توسط دخترکان افغانی بمب آمریکا سرشان ریخت و همه آنها که کل قرآن را حفظ کرده بودند کشته شدند گریه نکردی؟ ما هنوز چشمان خون بار مادر افغانی که دو فرزند دختر نوجوان حافظ قرآن را در آن حادثه از دست داده بود فراموش نکرده ایم.

آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه من یقین دارم که زنان و دختران ایرانی بهتر از مردان ماهیت شما را می شناسند و برای مصوبات شما حسابی باز نمی کنند گفت: وزیر خارجه آلمان این هفته گفت حقوق بشر تقسیم ناپذیر است جمله بسیار خوبی است چون بشر تقسیم ناپذیر است از این وزیر می‌خواهیم با شجاعت و شهامت بگوید دختر ۱۶ ساله فلسطینی که این هفته مغزش با گلوله اسرائیل داغون شد بشر است و حقوق مترتب بر بشر بودن قابل تقسیم نیست کار خداوند تماماً حساب شده است محکومیت ایران در کمیسیون مقام زن مصادف شد با شهید شدن دختر ۱۶ ساله از فلسطین به دست اسرائیلی ها به نام جنی زکارنه تمام مسلمان ها سکوت اروپا و آمریکا را در برابر این جنایت دیدند و از آن طرف اخراج ایران از کمیسیون مقام زن را هم دیدند تقارن این دو حادثه انگار انقلابی در کشورهای اسلامی مخصوصاً کشورهای عربی درست کرد و اعتراض عظیمی بلند شد که اگر شما به ذات زن احترام دارید و کمیسیون را برای دفاع از مقام زن درست کردید آیا جنی مجد زکارنه از جنس زن یا از جنس بشریت نبود تا حقوق بشر شامل او شود؟ آنها می‌خواستند با اخراج ایران از کمیسیون ایران را خراب کنند اما از قضا سکنجبین صفرا فزود و خودشان در عرصه بین‌المللی مضحکه شدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل طبق روال هفته های پیشین به بیان مطالبات مردمی در خطبه های نماز جمعه پرداخته و اظهار داشت: قرار شده که مشکلات و مطالبات معقول و منطقی ملت ما در خطبه های نماز جمعه بیان شود در این خطبه از نمایندگان محترم مجلس می‌خواهیم در راستای دفاع از حقوق ملت و در مسیر دفاع از شایسته سالاری و دفاع از حریم تخصص تصویب کنند که از این به بعد در تمام رده های مدیریتی از وزارت تا پایین ترین سطح مدیریت باید فردی نصب شود که در آن سِمَت تخصص دارد نصب افراد غیرمتخصص به مسئولیت های حساس هم اهانت به تخصص است هم اهانت به دانش آموختگان آن رشته است، هم ضربه به پیشرفت کشور ، هم اضاعه باور و وثوق به نظام اسلامی است و گاهی ممکن است اعتماد جوانان تحصیل کرده را نسبت به دین و باورهای دینی ضایع کند.

وی در خاتمه گفت: در روزگاری که سرعت تحولات علمی به حد اعجاز رسیده  نصب غیرمتخصص به یک پست حساس که او نه تخصص و سابقه ای در آن کار دارد به هیچ وجه قابل دفاع نیست گاهی می گویند مدیریت بالاتر از تخصص است در حالی که جمع بین مدیریت و تخصص محال نیست و سخن آخر اینکه آیا شما نمی خواهید از نسل جدید برای آینده کادر سازی کنید؟ این مطالبه معقول مردمی نمایندگان مجلس را در برابر یک امتحان بزرگ قرار می دهد.

 

فایل صوتی خطبه ها

 

 

خطبه اول

 

خطبه دوم

 

 

برای مشاهده کلیپ صدا و سیمایی خطبه ها روی کلمه زیر کلیک فرمایید.

 

کلیپ صدا و سیما

 

 

گزارش تصویری

 

 

 

 

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=8041

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید