جستجو
جستجو
تغییر سایز-+=

هر کسی می‌خواهد روح آیت الله رئیسی شاد شود با تمام توان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار گردید ضمن تبریک و تسلیت شهادت رئیس جمهور محترم و همراهان گرامی اظهار داشت: اگر خداوند خیر امتی را بخواهد انسان‌های بزرگ را برای کارها و مسئولیت های بزرگ آن امت انتخاب می‌کند جناب آقای رئیسی انسانی بزرگ با فکر بزرگ و تجربه بزرگ بود او تجربه ریاست دو قوه را در کارنامه خود داشت و در سایه همین تجربه ارزشمند توانست در مدت سه سال نام خود را در تاریخ این کشور ماندگار نماید.

وی ادامه داد: اکثریت انسان‌ها که می‌میرند به افسانه تبدیل می‌شوند و فراموش می‌شوند نه یادی نه اثری نه ذکری همچنان که در دعای نماز شب آمده: فنسی اسمی و بلی جسمی و انطمس ذکری و هجر قبری فلم یذکرنی ذاکر و لم یزرنی زائر زمان همه چیز را از بین می برد.

اما بعضی‌ انسان ها مثل بعضی از بناهای تاریخی به جنگ زمان می‌روند آنها هیچ وقت خاموش و فراموش نمی‌شوند خداوند در قرآن رمز ماندگاری و جاودانگی را این گونه بیان فرموده است: ” فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفَاءً  وَأَمَّا مَا يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ ” (خدا به مثل این (آب و فلزات و کف روی آنها) برای حق و باطل مثل می‌زند که (باطل چون) آن کف به زودی نابود می‌شود و اما (حق چون) آن آب و فلز که به خیر و منفعت مردم است در زمین درنگ می‌کند.)

آقای رئیسی تماماً “ینفع الناس” بود و با فکر نفع به مردم و خدمت به ملت و کشور اسلامی آمده بود او از سر مسئولیت شرعی آمده بودند نه از سر هوا و هوس و عشق به ریاست انسان کاری بود نه سیاسی.

آیت الله عاملی افزود: او یک اعتقاد بسیار مبارکی داشت و آن لزوم رسیدگی به حاجت گرفتاران بود و آن را بزرگترین عبادت می دانست هنر او این بود که  این مسئله را در سطح کلان انجام می‌داد ۸۰۰ کارخانه تعطیل شده را راه اندازی کرد و هزاران انسان مشغول کار شدند و سر این کار هم جان خود را از دست داد سد “قیزقلعه سی” آب حداقل 42 هزار هکتار را تامین می‌کند و تاثیر خاصی بر استقلال  اقتصادی کشور، تامین امنیت غذایی و عزت اهالی دارد ایشان بر روند پیشرفت این سد و کانال های آن حساس بود و آخر سر  هم برای افتتاح آن آمد و در مسیر حل مشکلات مردم جان خود را از دست داد.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: در اینجا شایسته است یک قصه بسیار آموزنده از حضرت آیت الله العظمی بروجردی نقل شود آیت الله اشتهاردی نقل می‌کرد که آیت الله بروجردی تابستان ها به منطقه اشنویه تشریف می بردند آن زمان از جاده های امروزی خبری نبود و بخشی از مسیر آن گونه بود که حضرت آیت الله باید آن را با مرکب طی می کرد و احتمال ضعیفی وجود داشت  که پای حیوان در آن قسمت لیز بخورد و جان حضرت آیت الله با خطر مواجه شود از این رو ایشان یکی از نامه های مردم را به دست می گرفت و در حال کتابت جواب از آن منطقه رد می شد تا در صورت وقوع حادثه ای در حال رفع مشکل مردم به محضر خداوند وارد بشود. این فضیلت بزرگ نصیب آقای رئیسی گردید.

وی در ادامه در بیان شایستگی های رئیس جمهور فقید اظهار داشت: او فوق العاده پرکاربر بود خستگی نمی‌شناخت کار جهادی کار او بود من اصلا متحیر بودم که او چقدر انرژی برای کار دارد وزراء، استانداران و فرمانداران را هم دنبال خود می‌کشید وزراء در کار خود مدیون او بودند بدون او کارایی بخشی از دولت قطعاً پایین می‌آمد.او در مسیر مقابله با تحریم بسیار وسیع آمریکا اقدامات مهمی انجام داد.

 بلینکن اخیراً به شورای روابط خارجی سنای آمریکا احضار شده تا جواب دهد که چرا صادرات نفت ایران در زمان آقای رئیسی از ۳00هزار بشکه در روز به ۲ میلیون رسیده است بلینکن گفته ما را مذمت و توبیخ نکنید ما ۶۰۰۰ تحریم دقیق و هوشمند بر ایران وضع کرده‌ایم ولی حریف آنها نمی‌شویم.

وی در توصیف برخی از فضیلت های اخلاقی شهید آیت الله رئیسی گفت: تنها رئیس جمهوری بود که در تمام جلسات مجلس خبرگان شرکت می‌کرد و عجیب است که در شب اول دو ساعت تمام پای صحبت تمام اعضاء مجلس خبرگان می‌نشست و با حوصله تمام به سوالات جواب می داد در خصوص مشکلات منطقه یک نامه به ایشان ننوشتم که بی‌جواب بماند حتماً و شخصاً ارجاعات لازم به وزراء را انجام می‌داد زمانی یک خطایی در مدیریت اجرایی کشور رخ داد در خطبه از آن انتقاد شد و گفته شد که باید مسببین این خطای فاحش برکنار شوند اصلاً باور کردنی نبود که ایشان به خاطر دفاع از حقوق مردم دو مقام بسیار بلندپایه دولت را کنار بگذارد یعنی به احترام ملت و آن قشری که به آن ظلم شده بود هیچ ابایی از اقدام انقلابی نداشت.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: من با پنج رئیس جمهور در ایران کار کرده ام آقای رئیسی در تواضع از همه بالاتر بود من ذره ای منیت و خود گرفتن در او ندیدم بعضی از روسای جمهور در منیت رکوردشکنی کرده بود ولی آقای رئیسی کاملاً خاکی و مردمی و از جنس مردم بود. سر دعوا با جناح‌ها نداشت تعریض و تعرض به آنها نداشت اگر سیاسیون به او اهانت می‌کردند جواب نمی‌داد معتقد بود که کار آن قدر زیاد است که فرصت دعوا نیست و معتقد بود هر حرف و هر اقدام که موجب اختلاف شود حرام است وحدت جامعه، وحدت ملت برای او یک استراتژی بسیار حیاتی بود و ایجاد اختلاف را گناه بزرگی می‌دانست. او نه تنها به وحدت ملت و بلکه به وحدت امت اعتقاد داشت و لذا بهترین روابط را با کشورهای اسلامی و همسایه‌ها درست کرد در زمان هیچ رئیس جمهوری مثل او رابطه با همسایه‌ها اعتلا پیدا نکرد.دیپلماسی خارجی در زمان ایشان به اوج رسید رابطه با شرق برقرار شد و ایران در مجموعه‌های عظیم اقتصادی بین المللی (مثل شانگهای و بریکس) عضویت پیدا کرد در غائله غزه دولت‌ آقای رئیسی بهترین عملکرد را داشت.

یک تحلیلگر عربی می‌گوید: آقای امیر عبداللهیان فقط وزیر خارجه ایران نبود بلکه وزیر خارجه جریان مقاومت با تمام ‌‌‌طیف ها و تمام مشارب بود  همین تحلیل گیر می نویسد: در  شرف آقای رئیسی همین بس که آخرین سخنش با رئیس جمهور آذربایجان این بود که قضیه فلسطین اولویت اول جهان اسلام است.

وی ادامه داد: یک وصف بزرگ او تبعیت از رهبری بود درباره سخنان رهبر انقلاب اجتهاد نداشت در برابر منویات رهبری مخالفت نداشت بعضی از رؤسای جمهور گاهی اجتهاد مقابل نص داشتند اما آقای رئیسی با تمام وجود به حکمت و تدبیر رهبری ایمان داشت و اطاعت از رهبری را نه از جهت سیاسی بلکه وظیفه دینی برای خود می دانست.

وی افزود: در اخلاص فوق العاده بود من رئیس جمهوری به اخلاص او ندیده ام البته رهبر انقلاب حسابش جداست او اصلاً از ریزش رای واهمه نداشت به موضوعات خاص مثل حجاب وارد می‌شد که با عقل سیاسی جور در نمی‌آمد او کارهای خطیر اقتصادی را به عنوان اصلاح اساسی شروع کرد گفتند این برای دور دوم شما خوب است در دور اول رای جمع می‌کنند در دور دوم جراحی اقتصادی می‌کنند اما او مثل جدش این کار را شرک می‌دانست و گفت چه معلوم که من برای دور دوم زنده باشم! به خاطر آینده نباید روی حال معامله کنم و نباید فرصت های فعلی را به خاطر آینده از دست بدهم.

وی افزود: اگر کسی بگوید خداوند او را به خاطر اخلاصش انتخاب کرد و برد هدر نگفته است این‌ها را حضرت آقا می‌دانستند و لذا از این دولت علاوه بر دفاع تجلیل هم می‌کردند از کارآمدی تمام دولت‌ها دفاع می‌کردند ولی از این دولت تجلیل هم داشتند.

وی گفت: اگر اخلاص یک رئیس جمهور را می‌خواهید تشخیص بدهید بهترین راه این است که به موضوعاتی متعرض شود که موجب ریزش رای او شود آقای رئیسی اینطور بود و خودش در یک موضوع به این مطلب تصریح کرد و فرمود به من می‌گویند به این مطلب وارد نشوید رای خود را از دست می دهید ولی من دنبال خدمتم نه رای، یک رئیس جمهور سیاسی هیچ وقت این گونه عمل نمی‌کند بسیاری از رئیس جمهورها و نمایندگان مجلس شدیداً اهل تحفظ(محافظه کاری) هستند و حتی در موضوعات شرعی که خداوند آن را واجب کرده یا در موضوعات مربوط به بعضی از منافع ملی اگر ببینند ورود به آن موجب ریزش رای می شود اصلا به آن وارد نمی شوند و بلکه بعضی از روسا و نمایندگان مجلس و کلاً کسانی که قصد گرفتن رای دارند به اقدامات عامه پسند هم وارد می شوند ولو به ضرر منافع ملی هم باشد.

آیت الله عاملی ادامه داد: درباره یک شخصیت عرب که جانش را از دست داده بود شاعری گفته:” علوک فی الحیاة و فی الممات” یعنی زنده که بودی در جایگاه رفیعی قرار داشتی حالا که از دنیا رفته ای باز در جای بلندی هستی. علوّ آقای رئیسی بعد از شهادت او فوق العاده شد چون موجب انسجام ملی عظیمی گشت و کشور یک دست شد  و تمام مشارب فکری پای کار آمده او را تحسین کردند این انسجام ملی دشمنان ما را دق مرگ کرده است اصلاً تحمل دیدن آن را ندارند و آرزو دارند حادثه ای اتفاق بیفتد و این انسجام به هم بخورد از این رو بر ما لازم است هوشیار باشیم هیچ کس سخنی نگوید که موجب اختلاف و انشقاق بشود.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: در هیچ کشوری دیده نشده که در ارتحال رئیس کشور مثل ملت ما، ملت آن کشور ارادت نشان بدهند این ارادت بی‌جا و بی‌حساب نیست ملت ما کاملاً متوجه خدمت و خلوص یک مسئول هستند اجتماعات واقعاً  بی‌نظیر بود همه جا انفجار جمعیت بود این ارادت بی نظیر ملت خار چشم دشمنان است  و جا دارد که دق مرگ شوند او با بهترین بدرقه دنیا را ترک کرد و استقبال در آخرت نیز طبق آیات و روایات بر مبنای دنیاست اوضاع آخرت را از اوضاع دنیا می‌توان فهمید و این حرف قرآن است که “وَلَقَدْ عَلِمْتُمُ النَّشْأَةَ الْأُولَى فَلَوْلَا تَذَكَّرُونَ” (و بی‌شک شما از نشأه اوّل خود آگاه شدید (که از عدم به وجودتان آوردیم) پس چرا متذکر (عالم آخرت) نمی‌شوید؟) امام رضا(ع) فرمود: “قد علم اولوا الالباب ان ما هنالک لا یعلم الا بما هاهنا” یعنی جایگاه آخرت هر کس از جایگاه دنیوی او فهمیده می شود.

وی ادامه داد: موفقیت او مرهون نیت او بود او با نیت خدمت آمده بود در روایت است: ” إذا عَلِمَ اللّه ُ تعالى حُسنَ نِيَّةٍ مِن أحَدٍ ، اكتَنَفَهُ بالعِصمَةِ” (هرگاه خداوند متعال در كسى حسن نيّتى ببيند، او را در پناه خود نگه دارد و نمی گذارد خطا بکند.) این سخنان همه در واقع بیان معیار انتخاب در انتخابات ریاست جمهوری است در آینده به کسی رای بدهید که مثل آیت الله رئیسی نیت خدمت دارد و مرد سیاسی و جناحی نیست.

وی با بیان اینکه از سعادت بزرگ آقای رئیسی این بود که در شهادت او فقط چهار مجموعه ناپاک و خون ریز علیه او حرف زدند تصریح کرد:  اول آمریکا بود که تا خرخره خون خورده و فقط در غزه ۳۶ هزار نفر را کشته و بیش از ۱۰۰ هزار نفر را مجروح و هزاران جنازه زن و بچه را زیر آوار گذاشته است معنای وتو کردن پیشنهاد آتش بس در شورای امنیت دعوت به کشتن هر چه بیشتر زنان و کودکان است آقای رئیسی اگر زنده بود حتماً و حتماً افتخار می‌کرد که آمریکا او را قبول ندارد. دوم صهیونیست‌ها بودند که ۷۵ سال است در خونریزی از مسلمان‌ها و در تروریسم دولتی آرزویی نگذاشتند و آخرین آن مذبح غزه است. یک علت عصیان دانشجویان آمریکا رسیدن این خبر به آنها بود که در محیط بیمارستان شفا در مقابر جمعی هزاران نوجوان پیدا شده که دست آنها بسته است در فخر و شرف آقای رئیسی همین بس که صهیونیست‌ها که منفور عالم شده‌اند از او به بدی یاد می‌کنند.

وی افزود: طائفه سوم سلطنت طلب‌ها بودند واقعاً پررویی است که آنها به آقای رئیسی تهمت بزنند هنوز وحشت اتاق‌های ساواک از یاد ما نرفته هزاران جوان مستعد و نخبه ما در این اتاق‌ها زیر شکنجه‌ها شهید شدند جلال آل احمد بعد از غائله مشروطه و بالای دار  رفتن شیخ فضل الله نوری، گفت در واقع ۵۰ سال بیرق ذلت بر پشت بام این مملکت به اهتزاز درآمد وراث رژیم سلطنتی بهتر است به جای تهمت به آقای رئیسی بروند هر روز مجلس عزا بگیرند که چوب حراج به خاک این کشور زدند و حساس‌ترین نقطه استراتژیک دنیا یعنی وقتی بحرین را از ایران جدا می‌کردند شاه به آنها تبریک گفت!!! طائفه چهارم که به آقای رئیسی تهمت زدند و جشن گرفتند منافقین بودند که ۱۷ هزار ایرانی بی‌گناه را قتل عام کردند و اگر آنها فرصت پیدا می کردند قطعاً ۱۷ هزار از ۱۷۰ هزار فراتر می رفت.

آیت الله عاملی گفت: جواب این معاندان را خود ملت داد و خواهد داد اولاً در بدرقه او سنگ تمام گذاشتند جمعیت تشییع کننده هم در شهر تهران هم در مشهد و هم در قم و هم در تبریز محیرالعقول بود.اجتماع، اجتماع کم نظیر و حیرت آور بود. برای هیچ رئیس جمهوری در دنیا این جمعیت و بلکه صد یک آن جمع نمی‌شود جواب دوم این بود که آنها را در آرزویشان ناکام گذاشتند آنها آرزو داشتند که با این حادثه اوضاع کشور به هم بریزد آنها به طور مدام و با تمام توان ملت ما را به خیابان‌ها و عصیان دعوت می‌کردند گلویشان پاره شد ولی هیچ فرد ایرانی برای گلو پاره کردن آنها تره خرد نکرد همین جا عظمت ولایت فقیه روشن شد خود آنها نیز تصریح کردند که با وجود ولایت فقیه با این حوادث ایران تکان نمی‌خورد.

وی تصریح کرد: اما جواب اصلی هنوز مانده است جواب اصلی روز انتخابات خواهد بود هر کسی می‌خواهد روح آیت الله رئیسی شاد شود هر کسی می‌خواهد دشمنان این کشور ناکام شوند با تمام توان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند ۲۲۰ هزار شهید تقدیم عزت این کشور کرده ایم در واقع ۲۲۰ هزار نسل فدای این انقلاب شده است پیام همه شهداء لزوم حفظ عزت ، اقتدار و امنیت کشور است و راه آن حضور پرشور پای صندوق‌های رای است. دشمن جشن گرفته که ما چند نیروی مقتدر و کاربلد و تلاشگر خود را از دست داده‌ایم آنها دل پر خونی از آقای رئیسی و آقای امیرعبداللهیان داشتند برای تبدیل جشن آنها به عزا یک راه وجود دارد:  “شرکت در انتخابات و انتخاب قوی‌ترین و سالم‌ترین رئیس جمهور” آن روزی که رئیس جمهور آرمانی توسط ملت انتخاب و حکم تنفیذ خود را از دست رهبر معظم خواهد گرفت قیافه دشمن بسیار دیدنی خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان خاطر نشان کرد: از امروز به عنوان پیمان با شهداء تمام آحاد ملت همدیگر را “تواصی بالخیر” ،”تواصی بالحق” و “تواصی بالمرحمه ” بکنند یعنی ضرورت دینی و ملی شرکت در انتخابات را در همه جا تبلیغ و تبیین کنند وقت برای تبیین اهمیت این انتخابات ضیق است و هیچ تاخیری در تبیین مساله روا نیست اسرائیلی‌ها شیرینی و حلوای خاصی دارند به محض انتشار خبر شهادت این عزیزان آنها در حد وسیع آن حلوا را پخش و جشن گرفتند با شرکت در انتخابات کاری خواهیم کرد که تمام آنها پیشمان و شیرینی حلواها را پس بریزند.

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=20241

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید