تغییر سایز-+=

پیام تبریک ائمه جمعه استان به مناسبت هفته وحدت

پیام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و ائمه جمعه نمین، عنبران و هشجین به مناسبت هفته وحدت:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا»
و قال تعالی: «وَلَا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ»
و قال تعالی: «أَنْ أَقِيمُوا الدِّينَ وَلَا تَتَفَرَّقُوا فِيهِ»
و قال تعالی حکایۀً عن الشیطان: «وَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ»
و قال تعالی: «إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شیَعًا»
یکی از اقدامات بسیار نورانی و پربرکت انقلاب اسلامی که ناشی از افکار آسمانی و ارزشمند حضرت امام است تأسیس هفته وحدت و دعوت امت به وحدت و اتحاد و تمرکز بر مشترکات بین مذاهب اسلامی و جلوگیری از خونریزی و تبدّل امت به آحاد متفرق است.
در روزگاری که قدرت مسلمان‌ها رو به افول رفته و دشمنان تاریخی اسلام و مسلمان‌ها فرصت‌های استثنائی برای انتقام از امت مرحومه پیداکرده‌اند وحدت تنها راه برای استیصال دشمن و کشیدن دندان طمع او و برآوردن امت از حضیض ذلت است.
آنچه امروز به‌عنوان تطبیع (تطمیع)
و عادی‌سازی روابط دولت‌های به‌ظاهر اسلامی با اسرائیل با دستور شیطان بزرگ اتفاق می‌افتد علاوه بر این‌که درد بسیار جانکاه و ذلت بسیار ویرانگر برای امت اسلامی است، پیام بسیار بزرگی برای امت دارد و آن این‌که اگر امت وحدت نداشته باشد مثل برف آب خواهد شد،
مثل خاک ذلیل خواهد گشت،
مثل برده‌ها به زنجیر کشیده خواهد شد،
مثل اسیران مسلوب الاراده خواهد شد،
مثل مجرمین سرافکنده خواهد ماند،
خاک خود، هیبت خود، حاکمیت ملی خود، استقلال خود و فرزندان خود را از دست خواهد داد و جز آه و حسرت به دست نخواهد آورد.
حالت اسف‌انگیز امروز امت مصداق بزرگ پیشگویی حضرت ختمی‌مرتبت است که فرمودند:
«روزگاری می‌آید که امت‌ها بر سر امت من می‌ریزند هم چنان‌که گرسنه‌ها بر سر بشقاب غذا می‌ریزند.» (يُوشِكُ الاُمم تَداعى عَلَيْكُمْ تَداعِيَ الأكَلَةِ على قَصْعَتِها)
عقل و منطق قبل از شرع انور و شرع حنیف حکم می‌کند که در چنین حالتی وحدت اکسیر اعظم است و هرگونه ایجاد اختلاف و اهانت به رموز و بزرگان مذاهب گناهی است که نه بخششی برای آن ممکن است و نه گناهی بالاتر از آن متصوّر.
ما در حساس‌ترین برهه سرنوشت امت اسلامی از عقلای امت می‌خواهیم به شواذ طرفین و متطرفین و جُهّال مذاهب مخصوصا به وهابیت ناپاک و شیعه انگلیسی و متعصبین تاریک‌اندیش بی‌خبر از روح آیات کتاب آسمانی و سنت نبوی و سیره ائمه اطهار مجال تنفس و جولان ندهند و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را که در باب ایجاد اختلاف توسط استکبار جهانی، صهیونیسم بین‌الملل، انگلیس مکار و آل سعود صورت گرفته خنثی و به هباء منثور تبدیل نمایند.
تصویر حقانیت یک مذهب قطعاً ملازم با اهانت و فحاشی و سبّ و ناسزا به بزرگان مذهب دیگر نیست جایی که امیرالمؤمنین(علیه السلام) در جنگ صفین با جمله نورانی «انّی أکره أن تکونوا سبّابین» از سب معاویه جلوگیری می‌کند و دستور می‌دهد به‌جای فحش و ناسزا مَساوی و اشتباهات او تذکر داده شود تکلیف شیعیان او کاملاً روشن است و هر کس از این دایره خارج شود باید برای خود اردویی غیر از اردوی امیرالمؤمنین جستجو کند.
استان اردبیل همیشه در باب وحدت پیش‌قدم و الگو بوده و یقین داریم که مثل همیشه الگو خواهد بود. در آستانه هفته وحدت به خاطر ویروس منحوس کرونا با اجتناب از تشکیل اجتماعات با حقیقت قرآن و روح آسمانی رسول خدا و ارواح علوی ائمه اطهار پیمان می‌بندیم که همیشه در دایره مصالح کلان امت اسلامی که در وحدت متجلی است حضورداشته باشیم.
به روح بلند حضرت امام و شهدا درود می‌فرستیم و خاضعانه بر دستان مبارک رهبر عظیم‌الشأن عالم اسلام حضرت آیه الله العظمی امام خامنه‌ای که خود از منادیان بزرگ وحدت اسلامی و خاری بزرگ در چشم اهل اختلاف است بوسه می‌زنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل
سید حسن عاملی

امام‌جمعه اهل سنت هشجین
حکمت الله رمضانی

امام‌جمعه اهل سنت عنبران
یاور مرادی

امام‌جمعه نمین
صفر یوسف زاده

امام‌جمعه هشجین
علی صفابخش

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=9481

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید