تغییر سایز-+=

کار کردن به صورت وظیفی کفاف نمی دهد بخش بزرگ کار ما باید تبرعی باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در دیدار جمعی از مسئولان استانی با ایشان به مناسبت سال جدید ضمن گرامی داشت ورود به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خداوند را شاکریم که ما را به ضیافت خود پذیرفت و مهمان خود قرار داد نه تنها به ضیافت الهی دعوت شده ایم بلکه اهل کرامت هم قرار گرفته ایم ذره کجا و ذات لا یتناهی کجا؟ عقل انسان از این همه اهتمام و تکریم خداوند متعال به انسان حیران است.

آیت الله عاملی ادامه داد: امیدوارم ماه پر برکتی داشته باشیم و توشه خوبی برای به روز رسانی خود در این ضیافت فراهم کنیم خداوند می فرمایید هیچ کسی را از دنیا خارج نمی کنم مگر اینکه می خواهم به او رحم کنم ماه رمضان یک فرصت بسیار سهل الهی برای جمع آوری توشه است یک آیه برابر ختم یک قرآن است. اهل برزخ می دانند این سفره باز شده است و چقدر با حسرت نگاه می کنند ما به شرطی در ماه رمضان مقبول هستیم که در انتهای آن کف نفس و واهمه قدسی یعنی تقوی پیدا کنیم و در یک کلمه به مدال ” رِضْوانٌ مِنَ اللَّهِ أَكْبَرُ ” برسیم توجه کنیم که بسیاری ازعرفاء و کسانی که به جایی رسیده اند از همین ماه رمضان به مقامات رسیده اند.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه اکرام است گفت: رمضان مانند یک دریا است که نعمت های مختلفی در آن وجود دارد یک نعمت ظهور کلمه “رب” است رمضان مدرسه تربیتی الهی است یک مدیر دراین ماه گرسنه می ماند تا شب هنگام موقع خوابیدن حال گرسنگان را درک کند تا در نتیجه در کار خودش بی مسئولیت نباشد . ماه رمضان برای ساختن انسان های بزرگ با عواطف بزرگ و احساس های انسانی است .

امام جمعه اردبیل گفت: علامه طباطبایی می فرماید برکت ماه رمضان به یک باره نازل نمی شود بلکه این برکات در طول سال و تدریجاً نازل می شود. اگر بعد از ماه رمضان صیانت داشتید رمضان را درک کرده اید به طوری که بعد از ماه رمضان بترسید به ارباب رجوع بگویید که برو فردا بیا یا خدای نکرده تمنای دیگری داشته باشید یا به او تندی کنید این شیشه دل که متصل می‌شکنی آهسته که دل نه آب و گل می‌شکنی / هشدار که قلب مومنان عرش خداست بیدار خدا باش که دل می‌شکنی . اگر بعد از ماه رمضان در شما واهمه قدسی ایجاد شد رمضانتان رمضان است اگر واهمه قدسی پیدا نشد عامله ناصبه هستید یعنی عمل کرده اید اما جز رنج و زحمت چیزی به دست نیاورده اید. آن یکی پرسیداز اشتر که هی / از کجا می‌آیی ای اقبال پی/گفت از حمام گرم کوی تو/ گفت خود پیداست در زانوهای تو

عضو مجلس خبرگان رهبری مسئولان استانی را به کار جهادی سفارش کرد و گفت: سفارشم به عزیزان این است که ما در برهه خاص کشور قرار گرفته ایم و کار کردن به صورت وظیفی کفاف نمی دهد بخش بزرگ کار ما باید تبرعی باشد.

آیت الله عاملی امه داد: از گزارش آقای استاندار تشکر می کنم این گزارش نشان داد که ایشان و تیم وی همه جانبه و جامع الاطراف به برنامه ریزی و کار کردن وارد شده اند طبیعی است که برای آن برنامه ها مدیران مخصوصی لازم است و کار صرفاً وظیفی جواب نمی دهد ما مسولین برای گذر از این برهه مسئولیت سنگینی بر دوش داریم .

امام جمعه اردبیل گفت: زمانی که جنگ جهانی تمام شد از ترکیه جمعیت قابل توجهی به آلمان که مردان خود را ازدست داده بود رفتند دولت ترکیه گفت بروید علم و صنعت یاد بگیرید و دوباره این دانش ها را بازگردانید الان در کشور ما نخبه های علمی بعد از مهاجرت چقدر در فکر این هستند که بعد از مهاجرت غیرت ملی داشته باشند و برای کشور خودشان تلاش کنند ؟ برای درست کردن این احساس باید به کجا مراجعه کنیم ؟ آموزش و پرورش و باز هم آموزش و پرورش.

آیت الله عاملی با بیان اینکه مدیران بایستی برای کارمندان انگیزه ایجاد کنند گفت: کارمندان نباید انگیزه خود را از دست بدهند از طرفی سلوک عقلانی با ارباب رجوع خیلی مهم است شان ملت ما خیلی بالاست هر چقدر به این ملت خدمت کنیم باز هم کم است فشار تحریم بر روی چه کسانی است ؟ دولت مردان تمکن دارند همه چیز برای قشر بالایی تامین است اما این ملت ماست که در برابر تحریمی که به تعبیر اوباما در دنیا نظیر ندارد استقامت می کند .

وی با تاکید بر اینکه بر مدیران لازم است با ارتباط با مراکز دانش بنیان مخصوصاً دانشگاه از آخرین یافته های علمی در موضوعات مربوط به خود استفاده و به سمت تبدیل علم به ثروت حرکت کنند افزود: برخی از کشورها با ایده تبدیل علم به ثروت به منابع مالی بسیار بالایی دست پیدا کرده اند مقام معظم رهبری کاملاً واقف هستند که دنیا به کدام سمت می رود بر این اساس به مراکز دانش بنیان تاکید دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر لزوم وحدت در استان خاطر نشان کرد: عزیزان از اظهار نظرها و رفتارهای تنش زا پرهیز نمایند در ادارات دقت کافی داشته باشند که حرمت و کرامت مردم را حفظ کنند.

وی سپس به مساله مهم جهاد تبیین اشاره کرده و با تاکید بر مظلومیت جمهوری اسلامی اظهارداشت: درعرصه های مختلف
جمهوری اسلامی کشور را در مستوای بسیار بلندی قرار داده است که اصلا قابل مقایسه با گذشته کشور نیست تردیدی نداریم ‌که ما اقشاری داریم که از جهت مالی نیازمند هستند و در عسرت به سر می برند اما جمهوری اسلامی در تولید ثروت کارهای بزرگی کرده و زندگی میزان قابل توجهی از اقشار مردم ارتقاء یافته است در عین اینکه عزت و رفاه همه اقشار باید تامین شود .

آیت الله عاملی با اشاره به توانمندی هایی که جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است گفت: دست یابی به تکنولوژی های استراتژیک، تجارت خارجی، صنایع تبدیلی، شهرک های صنعتی ، دانشگاه ها، نخبه های علمی در رشته های مختلف، رشد و بالندگی در حوزه عمران ، طبابت تامین محیرالعقول زیرساخت‌های نظامی و امنیتی و… همگی از دستاوردهای جمهوری اسلامی می باشد در رژیم سابق از ضروری ترین نیاز ها در طبابت عاجز بودیم اردبیل ما مثل استان های دیگر با پزشکان هندی بنگلادشی اداره می شد! الان بعضی از افراد هستند که بعد از تشخیص بیماری در اروپا ترجیح می دهند عملیات آنها به جای اروپا در ایران انجام شود

وی در پایان گفت: از تمام ادارات می خواهم که عملکرد های خود را به ملت عزیز گزارش دهند تا ملت بزرگ ما به آینده امیدوار شوند ما باید امید به آینده را با تلاش مضاعف خود همیشه زنده نگه داریم.

 

 

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=7075

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید