جستجو
جستجو
تغییر سایز-+=

حضور در پای صندوق های رای اداء یک وظیفه ملی و دینی است / قهر با صندوق برای قهر کننده هیچ فایده مثبتی ندارد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه اول این هفته نماز جمعه که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در محل مصلای اردبیل برگزار گردید ضمن تاکید بر ضرورت حضور در پای صندوق های رای اظهار داشت: مهم تر از اینکه به چه کسی رای بدهیم حضور در پای صندوق های رای است این حضور  اداء یک وظیفه ملی و دینی است اولاً از این جهت که عدم حضور ضعف ما را نشان می دهد و دشمن را برای برنامه های خطرناک تطمیع می کند و تطمیع دشمنان کشور خیانت بزرگ به کشور است و همه ضرر می بینند اوضاع کشورهای اطراف که در آتش عدم امنیت می سوزند نشان می دهد که آنها در منطقه حساس خاورمیانه هر دولتی را که بخواهند به راحتی اوضاعش را بهم می ریزند مگر اینکه آن کشور اقتدار داشته باشد و بزرگترین اقتدار حضور مردم در صحنه و وحدت ملت است.

وی ادامه داد: دشمن با تمام توان برای ضربه زدن به کشور و نه صرفاً نظام آمده است اگر اندکی به اطرافمان نگاه کنیم چهره های عبوس و چشم های خون گرفته دشمن را می توانیم ببینیم و صدای دندان هایی که از روی غیض نسبت به انقلاب اسلامی به هم ساییده می شود بشنویم.  قوی ترین پایگاه ها را در اطراف ما علیه ما درست کرده اند در اقلیم کردستان، بحرین، عربستان، کشورهای خلیج فارس، ترکیه، آذربایجان و…

آیت الله عاملی تصریح کرد: آنها دیوانه وار علیه ما کار می کنند در ماجرای تحریم ایران دولت اسپانیا گفت: دولت ما با این تحریم زمین می خورد ولی ما حاضریم زمین بخوریم ولی ایران را زمین بزنیم! در چنین شرایطی انسان با غیرت هیچ وقت کشور خود را در برابر این گرگ های گرسنه رها نمی کند از طرفی قهر با صندوق برای قهر کننده هیچ فایده مثبتی ندارد و انسان عاقل کار عبث انجام نمی دهد نه تنها فایده مثبتی ندارد بلکه بدترین اثر منفی را نیز دارد چون موجب ورود انسان های نالایق به حساس ترین مرکز تصمیم گیری کشور می شود و یک فرصتی عظیم از دست می رود در روزگار ما کمیسیون های مجلس مخصوصاً کمیسیون های اقتصادی شدیداً به افراد متخصص احتیاج دارند تا موتور محرک کشور گردیده و با یک معماری اقتصادی آرمانی بخش مهمی از ملت ما را که از مشکلات اقتصادی رنج می برند رها سازند.

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: از طرفی خداوند در قرآن فرموده هر قدمی از شما که موجب غیض کفار بشود برای شما عمل صلاح نوشته می شود “وَلَا يَطَئُونَ مَوْطِئًا يَغِيظُ الْكُفَّارَ وَلَا يَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَيْلًا إِلَّا كُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ “( و هیچ قدمی در جایی که کفار را خشمگین کند ننهند و هیچ دستبردی به دشمنان نرسانند جز آنکه در مقابل هر یک از این رنج و آلام عمل صالحی در نامه اعمالشان نوشته شود)

اینکه یک مسلمان آن چنان عمل کند که موجب غیض کفار و دشمنان دین گردد یکی از تکالیف و وظایف شرعی مسلمانان است خداوند بعضی ها را عذاب می کند صرفاً برای اینکه او در عمر خودش برای خدا غضب نکرده است.طبق روایات خداوند مومن ضعیف و بی غیرت را در درگاه خود قبول نمی کند.

آیت الله عاملی گفت: در موضوع انتخابات مجلس اولاً توجه شود که مجلس برنامه ریزی چهار سال کشور را به عهده می گیرد یا جلو می برد یا ضربه می زند آن هم در روزگاری که سرعت تحولات در آن همه را غافلگیر می کند مجلس در چهار سال می تواند دولت و وزراء را مدیریت کند قدرت را جا به جا کند این فرصت بسیار عظیمی است چهار سال زمان کمی نیست همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند: ممکن است زمانی رئیس جمهور با رای مجلسیان انتخاب شود و این نهایت مکانت و جلالت برای مجلس است.یعنی از نظر حقوقی این جمله کاملاً مبرهن است که مجلس در راس امور است.

وی خاطر نشان کرد: از اصرار دشمن بفهمیم که وظیفه ما چیست مبادا در صف دشمنان قرار بگیریم مبادا در زمین آمریکا و اسرائیل بازی بکنیم مبادا در صف منافقین قرار بگیریم که ۱۷ هزار نفر را ترور کردند مبادا در صف قاتلین و تروریست ها قرار بگیریم .

وی در ادامه افزود: هیچ عاقلی بنای باشکوهی را که ساخته است نقض و خراب نمی کند ما بنای بسیار بزرگی را در دنیا با انقلاب اسلامی شروع کرده ایم ما باید آن را به سرانجام برسانیم نباید آن را در نصف راه رها کنیم و با دست خود آن را خراب کنیم خداوند فرمود: “وَلَا تَكُونُوا كَالَّتِي نَقَضَتْ غَزْلَهَا مِنْ بَعْدِ قُوَّةٍ أَنْكَاثًا” (و (در مثل) مانند زنی که رشته خود را پس از تابیدن محکم وا تابید نباشید)

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: توجه شود که دشمن بیشتر از ما منتظر انتخابات است چون نتیجه انتخابات و اندازه مشارکت برای آنها بسیار مهم است آنها برنامه های خود را براساس مشارکت ما عملیاتی خواهند کرد آنها “تشفی خاطر” های خطرناک برای ملت ما و کشور ما تدارک دیده اند و آنها را به شرط ضعف مشارکت شروع خواهند کرد و ملت ما باز در انتخابات به آنها خواهد گفت: “شاهت الوجوه”! مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات در ایران دشمن را از توهم بیرون می آورد.

آیت الله عاملی در خطبه دوم با بیان اینکه بهترین جمله‌ای که این هفته از سوی سیاست مداران دنیا گفته شد سخن رئیس سازمان سیاسی آمریکا بود اظهار داشت: رئیس این سازمان عظیم اطلاعاتی دنیا که طبعاً بی حساب و کتاب حرف نمی‌زند و بر تمام امور اشراف دارد اظهار داشت: تنها راه ایجاد امنیت در خاورمیانه و تنها کلید امنیت اسرائیل و منطقه همکاری و تعامل با ایران است عین این جمله قبل از انتخابات سال ۸۸ توسط اوباما گفته شد این باور در آمریکایی ها هم نشان اقتدار کامل ایران اسلامی است و هم توفیق بزرگی در امنیت ایران است توجه شود که عامل اصلی این اقتدار و امنیت نفوذ عظیم منطقه‌ای ایران است.

وی گفت: تمام کشورها برای تحصیل نفوذ منطقه‌ای تلاش می‌کنند چون امنیت خود را در آن می‌دانند ترامپ با صراحت اعلام کرد که در خاورمیانه ۷ تریلیون دلار صرف کردیم اما ناکام ماندیم یکی از آثار این اقتدار این است که در صورت فراهم شدن زمینه مذاکره بین ایران و غرب قطعاً ورود ایران به مذاکره ورود مقتدرانه خواهد بود و طرف مقابل از تحکم و زورگویی باز خواهد ماند.

وی در ادامه افزود: در ماجرای حمله به پایگاه آمریکا در اردن دولت آمریکا جز خود را مقصر نداند خداوند در یک اصل نورانی فرموده: “وَالفِتنَةُ أَشَدُّ مِنَ القَتلِ” یعنی قتل بدون موجب قتل ، بد است ولی بدتر از آن کار کسانی است که زمینه قتل را فراهم کرده‌اند در شأن نزول این آیه کریمه آمده که اصحاب رسول خدا(ص) در ماه حرام چند نفر از مشرکین را کشتند مشرکین سرزنش عظیمی را شروع کردند که این چگونه پیامبری است که در ماه حرام اقدام به قتل کرده است؟ رسول خدا(ص) خیلی ناراحت شدند و عرصه برای حضرت بسیار تنگ شد حضرت حتی دیه آنها را پرداخت کردند خداوند فوراً وارد ماجرا شد و رسول خدا(ص) را تسلی داد و فرمود: “وَالفِتنَةُ أَشَدُّ مِنَ القَتلِ” آمریکا بالمباشره ۲۷ هزار مسلمان مظلوم را که بسیاری از آنها کودک و از زن‌ها هستند با فجیع‌ترین شکل در غزه کشته و هنوز هم ادامه می‌دهد پس نباید انتظار داشته باشد مسلمان‌ها برای آمریکا فرش قرمز پهن کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعطیلی شبکه معاند من و تو تصریح کرد:14 سال پیش صهیونیست‌های پولدار شبکه‌ای را به نام من و تو علیه ایران راه‌اندازی کردند و اظهار داشتند ما با این شبکه ، سبک زندگی ایرانی‌ها را تغییر و حکومت ایران را از این طریق سرنگون خواهیم کرد اما از قضا خودش در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرنگون و تعطیل شد! عده‌ای می‌گویند علت تعطیلی ضعف تاثیرگذاری آنها در ملت ایران بود آنها نتوانستند به یک قرارگاه فرماندهی شورش تبدیل شوند عده‌ای می‌گویند علت تعطیلی ور شکست شدن اسرائیل در اثر غزه است اسرائیل نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار در جنگ غزه خسارت دیده است و دیگر نمی‌تواند کانال داری کند اسرائیلی های ساکن غلاف غزه همه به اردوگاه کوچ کرده اند و هزینه سنگینی را برای اسرائیل درست کرده اند هم چنین شهرک های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی در کنار مرز لبنان همه شهرک ها را تخلیه و در اردوگاه ها به سر می برند هزینه جنگ، هزینه احضار نیروهای  احتیاطی و خرید حجم عظیمی از سلاح اقتصاد اسرائیل را فلج کرده است تعطیلی این شبکه درس عبرت خوبی برای چند شبکه مشابه است به آنها می‌گوییم شان ملت ما بالاتر از این است که عزت و استقلال کشور خود را پای کانال شما ذبح کند این رسانه‌های روزمزد که به زور ربات ، لایک و کامنت‌های فیک خودنمایی می کنند در هر لحظه ممکن است در چشم اربابان خود بی‌ارزش شوند ملت ما هیچ وقت به کانالی که متولیان آن نصف جمعیت ما را در جنگ جهانی از گرسنگی کشته اند وثوق نمی‌کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی تصرف عرصه‌های حساس علمی و تکنولوژی است از جمله آنها پیشرفت محیرالعقول کشور در صنعت ماهواره و ماهواره بر است در آستانه دهه فجر ارسال سه ماهواره پیشرفته با ماهواره بر سیمرغ به فضا که نقش حیاتی در موضوع تحقیقات و مخابرات دارند نشان داد که ایران اسلامی در آینده نزدیک تنه به تنه پیش قراولان این صنعت خواهد زد دست یابی به این تکنولوژی حساس آن هم در محاصره شدید تکنولوژی که بدترین محاصره است اوج اقتدار علمی کشور ما را می‌رساند و دقیقاً همین موضوع کابوس بزرگ برای جامعه به اصطلاح جهانی است که می‌خواهد تولیت انحصاری تکنولوژی‌های سرنوشت ساز را در اختیار خود داشته باشد آنها تصمیم جدی دارند که بعد از اتمام سوخت فسیلی امتیاز سوخت هسته ای را در اختیار خود داشته باشند و با قیمت های سنگین به ملت ها بفروشند و لذا راضی به احداث نیروگاه های هسته ای در کشوری مثل ایران نیستند ما این راه علمی را ناتمام نخواهیم گذاشت و با شرکت در انتخابات اقتدار علمی مضاعف را فراهم خواهیم کرد.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اظهارات اخیر سفیر رژیم غاصب صهیونیستی در آذربایجان اظهار داشت: سفیر اسرائیل در آذربایجان باز افاضه کرده و گفته ای مردم آذربایجان! ما در غزه با مردم عادی کاری نداریم فقط حماس را می‌کشیم!!! او با این سخنان خود مشمئز کننده‌ترین دروغ را به مردم آذربایجان تحویل داده است تمام مسئولین ارشد اسرائیل به خلاف حرف او تصریح کرده‌اند نتانیاهو می گوید حتی کودکان اهداف نظامی مشروع هستند!  ؛ سخنگوی ارتش اسرائیل: هدف از حملات نابودی حداکثری است نه دقت در حملات! ؛  رئیس جمهور اسرائیل می گوید  در غزه هیچ غیرنظامی بی‌گناهی وجود ندارد همه اهالی غزه مقصرند و تفکیکی بین نظامیان و غیر نظامیان وجود ندارد!

وی افزود: اسرائیل تا حال ۱۳ هزار کودک را کشته حالا این سفیر دروغگو می‌گوید ما در غزه حماس را می‌کشیم نه مردم عادی را ! بیش از ۷ هزار زن جان خود را از دست داده و حالا این سفیر ناپاک می‌گوید ما در غزه با حماس می‌جنگیم نه با مردم عادی ! او با این دروغ‌های بزرگ به ملت آذربایجان اهانت کرده آیا در آذربایجان کسی نیست بگوید این دروغگو در کشور ما چه کار می‌کند؟ آیا کسی نیست به او جواب بگوید ؟ او از کجا اطمینان کرده که این گونه دروغ های بزرگ را می توان به خورد ملت آذربایجان داد؟

ایشان افزودند: بایدن این هفته جمله‌ای گفت که باید برای آن خون گریست او اظهار داشت جنگ غزه برای ما مقدس است این جنگ مقدس را ما ادامه خواهیم داد! تمام مفاهیم سیاسی مثل دموکراسی، آزادی، حقوق بشر ، حاکمیت ملی ، دیکتاتور و… در زمان ما تحریف شده است فقط قدسیت مانده بود آن نیز تحریف شد! بدتر از سخن او سخن وزیر مالی اسرائیل است که گفت ما در جنگ غزه درصدد تطبیق آیه‌های کتاب آسمانی تورات بر دشمنان خود هستیم! یعنی ما با دستور تورات ۲۷ هزار انسان بی‌گناه را کشتیم با دستور تورات ۱۳ هزار کودک را از زندگی ساقط کردیم و با دستور تورات جان هزاران زن را گرفتیم و با دستور تورات هنوز هم این جنایت هولناک را ادامه می‌دهیم و با دستور تورات باید دو و نیم میلیون فلسطینی از دیار خود هجرت و آواره کشورهای دیگر شوند بن غفیر می‌گویند از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر باید ۲ میلیون به کشورهای دیگر بروند و فقط ۲۰۰ هزار نفر بماند و غزه باید عبری باشد نه عربی و اگر محکمه بین‌المللی نگران جان این ۲ میلیون نفر است پس به کشورهای دیگر بگوید آنها را بپذیرند!

آیت الله عاملی ادامه داد: همیشه جباران تاریخ وقتی کم می‌آورند از دین مایه می‌گذارند فرعون هم می‌گوید: “أَقْتُلْ مُوسَى وَلْيَدْعُ رَبَّهُ إِنِّي أَخَافُ أَنْ يُبَدِّلَ دِينَكُمْ أَوْ أَنْ يُظْهِرَ فِي الْأَرْضِ الْفَسَادَ”(بگذارید تا من موسی را به قتل رسانم و او خدای خود را به یاری طلبد، می‌ترسم که آیین شما را تغییر دهد و در زمین فتنه و فسادی برانگیزد) در کربلا نیز شعارهای بنی امیه تماماً  شعارهای دینی است بنی امیه با آیه قرآن سر امام حسین(ع) را می‌برند امیرالمومنین (ع) نیز می‌فرماید: با چادر دین نگذاشتند شما مرا بشناسید”سَتَرَنِي عَنْكُمْ جِلْبَابُ الدِّينِ وَ بَصَّرَنِيكُمْ صِدْقُ النِّيَّةِ” من از یهودیان عزیز کشور می‌خواهم حتماً از سخنان شوم این خیانت کار که با سخنان خود کتاب آسمانی تورات را که خداوند از آن به بصائر، هدایت ، رحمت ، ذکر، تفصیلاً لکل شی، امام انسان ها، فرقان یعنی فارق بین حق و باطل، ضیاء و کتاب مستبین تعبیر کرده را ویران و ملعبه سیاست بازی های خود کرده اند تبری جویند.

وی در پایان گفت: مصیبت عالم اسلام در خصوص فلسطین از دو جهت است اول قتل عام و نسل کشی مسلمان ها که اسرائیل شروع کرده  و با کمال بی رحمی ادامه می دهد دوم از جهت اشغال مسجد الاقصی و اهانت به این مسجد مقدس و تاریخی است مسجد الاقصی برای ما مسلمان ها در نهایت اهمیت و قداست است آیا تا حال فکر کرده اید که چرا خداوند در شب معراج، رسول خدا(ص) را از مسجد الاحرام به طور مستقیم به آسمان نبرد؟ بلکه اول به مسجد الاقصی و سپس به معراج برد؟ ” سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا  إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ ” (منزّه است آن [خدايى‌] كه بنده‌اش را شبانگاهى از مسجد الحرام به سوى مسجد الاقصى -كه پيرامون آن را بركت داده‌ايم- سير داد، تا از نشانه‌هاى خود به او بنمايانيم، كه او همان شنواى بيناست.)

علمای اسلام در علت آن می گویند درهای آسمان از بیت المقدس باز می شود حالا صهیونیست ها به همان نقطه قدسی و آسمانی با سگ ها وارد می شوند با تمام اعتقاد و با تمام وجود می گوییم در تلویث مقدسات مسلمان ها اگر مسلمانی دق مرگ شود جای ملامت ندارد.

 

فایل صوتی خطبه ها

خطبه اول

خطبه دوم

فایل ویدیویی خطبه ها

 

لینک کوتاه :

darolershad.org/?p=17090

جدیدترین عناوین خبری

پربازدیدترین خبرها

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

یک پاسخ ارائه کنید